OpenNebula - en to ca translation catalogue (183 entries)

en: Create ACL
ca: Crear ACL

en: This rule applies to
ca: Aquesta regla s'aplica a

en: All
ca: Tot

en: User
ca: Usuari

en: Group
ca: Grup

en: Affected resources
ca: Recursos afectats

en: Hosts
ca: Servidors

en: Virtual Machines
ca: Máquines Virtuals

en: Virtual Networks
ca: Xarxes Virtuals

en: Images
ca: Imatges

en: Templates
ca: Plantilles

en: Users
ca: Usuaris

en: Groups
ca: Grups

en: Resource subset
ca: Subconjunt de recursos

en: Resource ID
ca: Identificador del recurs

en: Allowed operations
ca: Accions permeses

en: Use
ca: Utilitzar

en: Manage
ca: Administrar

en: Administrate
ca: Administrar

en: Create
ca: Crear

en: ACL String preview
ca: Previsualització de la cadena d'LCA

en: Reset
ca: reiniciar

en: Delete
ca: Esborrar

en: Access Control Lists
ca: Llista de Control d'Accés (ACL)

en: Applies to
ca: S'aplica a

en: Resource ID / Owned by
ca: Identificador del recurs / Propietari

en: ACL String
ca: Cadena d'LCA

en: Group
ca: Grup

en: VM Templates
ca: Plantilla de Màquines Virtuals

en: Please select at least one resource
ca: Si us plau, seleccioni com a mínim un recurs

en: Please provide a resource ID for the resource(s) in this rule
ca: Si us plau, indiqui l'identificador del/s recurs/os d'aquesta regla

en: Name
ca: Nom

en: Update
ca: Actualitzar

en: Cluster name missing!
ca: Manca el nom del cluster!

en: Cluster information
ca: Informació del cluster

en: Info
ca: Informació

en: id
ca: identificador

en: Configuration
ca: Configuració

en: User information
ca: Informació de l'usuari

en: Language
ca: Idioma

en: Change
ca: Modificar

en: Change password
ca: Modificar contrasenya

en: Fill in a new password
ca: Introdueixi la nova contrasenya

en: Password
ca: Contrasenya

en: Network
ca: Xarxa

en: ACTIVE
ca: ACTIVA

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Create Datastore
ca: Crear datastore

en: Wizard
ca: Assistent

en: Advanced mode
ca: Mode avançat

en: Filesystem
ca: Sistema de fitxers

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Type
ca: Tipus

en: Shared
ca: Compartit

en: Disk type
ca: Tipus de disc

en: File
ca: Fitxer

en: Block
ca: Bloc

en: Owner
ca: Propietari

en: Size
ca: Tamany

en: Registration time
ca: Hora de registre

en: Status
ca: Estat

en: #VMS
ca: #Màquines Virtuals

en: Target
ca: Destí

en: Select cluster
ca: Seleccioni un cluster

en: Select the destination cluster:
ca: Selecconi el cluster de destí

en: Change owner
ca: Modificar propietari

en: Select the new owner
ca: Seleccioni el nou propietari

en: Change group
ca: Modificar grup

en: Select the new group
ca: Seleccioni el nou grup

en: Enable
ca: Activeu

en: Disable
ca: Desactiveu

en: Capacity
ca: Capacitat

en: Basepath
ca: Base de la ruta

en: State
ca: Estat

en: Base path
ca: Base de la ruta

en: Description
ca: Descipció

en: Image location
ca: Situació de la imatge

en: Provide a path
ca: Proporcioni una ruta

en: Upload
ca: Carregar

en: Path
ca: Ruta

en: Memory
ca: Memòria

en: Admin
ca: Administrador

en: Permissions
ca: Permisos

en: VMs
ca: Màquines Virtuals

en: Apply changes
ca: Aplicar canvis

en: User name and password must be filled in
ca: El camps "nom d'usuari" i "contrasenya" són obligatoris, si us plau, introdueixi els valors

en: XEN
ca: Xen

en: Dummy
ca: Maniquí

en: Default (dummy)
ca: Per defecte (dummy)

en: Firewall
ca: Tallafocs

en: Custom VNM_MAD
ca: VNM_MAD Personalitzada

en: Custom VMM_MAD
ca: VMM_MAD Personalitzada

en: Custom IM_MAD
ca: IM_MAD Personalitzada

en: Delete host
ca: Elimineu hoste

en: Last monitored on
ca: Última monitorització el

en: Running VMs
ca: Màquines Virtuals en execucció

en: Used CPU
ca: CPU usada

en: Used Memory
ca: Memòria usada

en: Start Time
ca: Inici

en: Cannot contact server: is it running and reachable?
ca: No es pot contactar amb el servidor: està encès i disponible?

en: Host name missing!
ca: Falta el nom d'hoste!

en: OS
ca: S.O.

en: Select the datastore for this image
ca: Seleccioni el datastore per a aquesta imatge

en: Persistence of the image
ca: Persistència de la imatge

en: Size of the datablock in MB.
ca: Tamany del bloc de dades en MB.

en: FS type
ca: Tipus de sistema de fitxers

en: Device prefix
ca: Prefix del dispositiu

en: Custom attributes
ca: Paràmetres personalitzats

en: Value
ca: Valor

en: Add
ca: Afegir

en: Remove selected
ca: Esborrar elements seleccionats

en: Clone
ca: Clonar

en: Image
ca: Imatge

en: This will hold selected pending VMs from being deployed
ca: Això mantindrà seleccionades les MV pendents per desplegar-se

en: Hold
ca: Mantenir

en: Release
ca: Alliberar

en: This will release held machines
ca: Alliberarà les màquines mantingudes

en: Suspend
ca: Suspendre

en: This will suspend selected machines
ca: Suspendrà les màquines seleccionades

en: Stop
ca: Atureu

en: Boot
ca: Inicieu

en: Reboot
ca: Reinicieu

en: This will send a reboot action to running VMs
ca: Enviarà l'acció de reinici a les MV

en: This will initiate the shutdown process in the selected VMs
ca: Iniciar l'acció de "shutdown" en les Màquines Virtuals seleccionades

en: This will delete the selected VMs from the database
ca: Eliminar les Màquines Virtuals de la base de dades

en: Start time
ca: Temps inicial

en: Create Virtual Machine
ca: Creació d'una Màquina virtual

en: Default
ca: Per defecte

en: SUSPENDED
ca: SUSPESA

en: Virtual Network
ca: Xarxa Virtual

en: IP Start
ca: Adreça inicial

en: CPU architecture to virtualization
ca: Arquitectura de la CPU per a la virtualització

en: Device to be mounted as root
ca: Dispositiu per muntar-se com a root

en: Arguments for the booting kernel
ca: Arguments per a l'arrancada del kernel

en: Bootloader
ca: Carregador d'inici

en: Path to the bootloader executable
ca: Ruta a l'executable bootloader

en: Path to the OS kernel to boot the image
ca: Ruta per tal que el nucli del SO pugui arrencar la imatge.

en: Path to the initrd image
ca: Ruta a la imatge initrd

en: Yes
ca: Si

en: Placement
ca: Col·locació

en: VM Name
ca: Nom de Màquina Virtual

en: Template updated correctly
ca: La plantilla ha estat actualitzada correctament

en: Template
ca: Plantilla

en: Amount of RAM required for the VM, in Megabytes.
ca: Quantitat de RAM requerida per la MV, en Megabytes.

en: Percentage of CPU divided by 100 required for the Virtual Machine. Half a processor is written 0.5.
ca: Percentatge de CPU, dividit entre 100, requerir per a la Màquina virtual. La meitat d'un processador s'escriu 0.5.

en: Number of virtual cpus. This value is optional, the default hypervisor behavior is used, usually one virtual CPU.
ca: Nombre de CPUs virtuals. Aquest valor és opcional, s'usa el valor per defecte del comportament de l'hipervisor, normalment una CPU virtual.

en: Device to map image disk. If set, it will overwrite the default device mapping
ca: Dispositiu on mapejar el disc imatge. Si es configura, sobreescriurà el mapeig per defecte del dispositiu

en: Filesystem type for the fs images
ca: Tipus del sistema de fitxers per a les imatges de sistema de fitxers

en: Other
ca: Altres

en: Change authentication
ca: Modificar autentificació

en: This will change the main group of the selected users. Select the new group
ca: Modificar el grup principal dels usuaris seleccionats. Seleccioni el nou grup

en: Deploy
ca: Desplegar

en: Migrate
ca: Migrar

en: This will deploy the selected VMs on the chosen host
ca: Desplegar les Màquines Virtuals en el servidor escollit

en: This will migrate the selected VMs to the chosen host
ca: Migrar les Màquines Virtuals seleccionades als servidors escollits

en: This will live-migrate the selected VMs to the chosen host
ca: Migrar en calent les Màquines Virtuals seleccionades als servidors escollits

en: Reason
ca: Motiu

en: Total time
ca: Temps total

en: Prolog time
ca: Temps de "prolog"

en: LCM State
ca: Estat LCM

en: Deploy ID
ca: ID de Desplegament

en: hold
ca: mantenir

en: release
ca: alliberar

en: Detach
ca: Desassociar

en: You have not selected a template
ca: No heu seleccionat cap plantilla

en: VNC connection
ca: connexió

en: Loading
ca: Carregant

en: Canvas not supported.
ca: El Canvas no està suportat

en: Physical device
ca: Dispositiu físic

en: Network mask
ca: Màscara de xarxa

en: Write the Virtual Network template here
ca: Escrigui la plantilla de la Xarxa Virtual aquí

en: Virtual network information
ca: Informació sobre la xarxa virtual

en: Lease management
ca: Gestió de la reserva

en: Create Virtual Network
ca: Crear Xarxa Virtual

en: Virtual Resources
ca: Recursos virtuals

en: Confirmation of action
ca: Confirmació de l'acció

en: You have to confirm this action.
ca: Ha de confirmar l'acció

en: Do you want to proceed?
ca: Desitja continuar?

en: OK
ca: D'acord.

en: You need to select something.
ca: Ha de seleccionar algun element

en: Network is unreachable: is OpenNebula running?
ca: No es pot accedir a la xarxa: s'està executant OpenNebula?

en: Unauthorized
ca: No autoritzat

en: Please select
ca: Si us plau, seleccioni
