OpenNebula - en to pl translation catalogue (664 entries)

en: PENDING
pl: OCZEKUJE

en: DEPLOYING
pl: TWORZENIE

en: RUNNING
pl: DZIAŁA

en: WARNING
pl: OSTRZEŻENIE

en: DONE
pl: SKOŃCZONY

en: FAILED_DEPLOYING
pl: BŁĄD_TWORZENIE

en: SCALING
pl: SKALOWANIE

en: FAILED_SCALING
pl: BŁĄD_SKALOWANIE

en: Create ACL
pl: Stwórz regułę

en: This rule applies to
pl: Ta reguła odnosi się do

en: All
pl: Wszystkie

en: User
pl: Użytkownik

en: Group
pl: Grupa

en: Zones where the rule applies
pl: Strefy w których reguła obowiązuje

en: Affected resources
pl: Dotyczy zasobów

en: Hosts
pl: Gospodarze

en: Clusters
pl: Klastry

en: Datastores
pl: Magazyny danych

en: Virtual Machines
pl: Maszyny wirtualne

en: Virtual Networks
pl: Wirtualne sieci

en: Images
pl: Obrazy

en: Templates
pl: Szablony

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Groups
pl: Grupy

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Zones
pl: Strefy

en: Resource subset
pl: Podzbiór zasobów

en: Cluster
pl: Klaster

en: Resource ID
pl: ID Zasobu

en: Allowed operations
pl: Dozwolone operacje

en: Use
pl: Używanie

en: Manage
pl: Zarządzanie

en: Administrate
pl: Administrowanie

en: Create
pl: Stwórz

en: ACL String preview
pl: Podgląd reguły ACL

en: Reset
pl: Resetuj

en: Delete
pl: Usuń

en: ACLs
pl: Reguły

en: Search
pl: Szukaj

en: Access Control Lists
pl: Listy kontroli dostępu

en: Applies to
pl: Dotyczy

en: Resource ID / Owned by
pl: ID zasobu

en: Zone
pl: Strefa

en: ACL String
pl: Reguła ACL

en: Group
pl: Grupa

en: Cluster ID
pl: ID Klastra

en: VM Templates
pl: Szablony maszyn

en: Please select at least one resource
pl: Wybierz przynajmniej jeden zasób

en: Please provide a resource ID for the resource(s) in this rule
pl: Podaj ID zasobu dla zasobu(ów) w tej regule

en: Create Cluster
pl: Stwórz klaster

en: Update Cluster
pl: Edytuj klaster

en: Name
pl: Nazwa

en: VNets
pl: Sieci wirtualne

en: Update
pl: Edytuj

en: Cluster name missing!
pl: Nazwa klastra jest obowiązkowa!

en: Please select one (and just one) cluster to update.
pl: Wybierz jeden (i tylko jeden) klaster do edycji

en: Cluster created
pl: Utworzono klaster

en: Cluster information
pl: Informacje o klastrze

en: Cluster Hosts
pl: Gospodarze w klastrze

en: Cluster Virtual Networks
pl: Sieci wirtualne w klastrze

en: Cluster Datastores
pl: Magazyny danych w klastrze

en: Information
pl: Monitorowanie

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Quotas
pl: Limity

en: User information
pl: Informacje o użytkowniku

en: Language
pl: Język

en: Views
pl: Widoki

en: Default Table order
pl: Domyślna kolejność w tabeli

en: Select group
pl: Wybierz grupę

en: Update config
pl: Zaktualizuj konfigurację

en: Update Password
pl: Zaktualizuj hasło

en: New password
pl: Nowe hasło

en: Confirm Password
pl: Potwierdź hasło

en: Change
pl: Zmień

en: Change password
pl: Zmień hasło

en: Fill in a new password
pl: Wypełnij nowe hasło

en: Passwords do not match
pl: Hasła nie są takie same

en: Group ID
pl: ID Grupy

en: Secondary groups
pl: Grupy podrzędne

en: Password
pl: Hasło

en: Update password
pl: Zaktualizuj hasło

en: Custom Attributes
pl: Ustawienia niestandardowe

en: Storage
pl: Zasoby dyskowe

en: IMAGES
pl: OBRAZÓW

en: USED
pl: ZUŻYTE

en: USERS
pl: UŻYTKOWNIKÓW

en: GROUPS
pl: GRUPY

en: Network
pl: Sieć

en: VNETS
pl: VNETÓW

en: USED IPs
pl: UŻYWANYCH IP

en: TOTAL
pl: RAZEM

en: ON
pl: AKTYWNY

en: OFF
pl: WYŁĄCZONY

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: ACTIVE
pl: AKTYWNYCH

en: FAILED
pl: BŁĄD

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Create Datastore
pl: Stwórz magazyn danych

en: Wizard
pl: Kreator

en: Advanced mode
pl: Tryb zaawansowany

en: Presets
pl: Ustawienie

en: Filesystem
pl: System plików

en: Block LVM
pl: Blokowy LVM

en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Type
pl: Typ

en: Files
pl: Pliki

en: Managers
pl: Zarządcy

en: Datastore
pl: Magazyn danych

en: Custom DS_MAD
pl: Niestandardowy DS_MAD

en: Shared
pl: Współdzielony

en: Custom TM_MAD
pl: Niestandardowy TM_MAD

en: Disk type
pl: Typ dysku

en: File
pl: Plik

en: Block
pl: Urządzenie blokowe

en: Safe Directories
pl: Bezpieczne katalogi

en: If you need to un-block a directory under one of the RESTRICTED_DIRS
pl: Musisz usunąć katalog z listy katalogów zablokowanych 'RESTRICTED_DIRS'.

en: Restricted Directories
pl: Ograniczone katalogi

en: Paths that can not be used to register images. A space separated list of paths. This will prevent users registering important files as VM images and accessing them thourgh their VMs. OpenNebula will automatically add its configuration directories: /var/lib/one, /etc/one and oneadmin's home ($HOME).
pl: Scieżki w których nie można zapisać obrazu, oddzielone spacjami. Zapobiega to zapisywaniu plików z nazwą Wirtualnej Maszyny oraz późniejszego dostępu do nich przez te maszyny. OpenNebula automatycznie doda ścieżki konfiguracyjne: : /var/lib/one, /etc/one oraz katalog domowy użytkownika oneadmin ($HOME).

en: Base Path
pl: Ścieżka

en: Optional limit, in MB. If set, OpenNebula will only use this amount of storage, instead of the whole free disk.
pl: Opcjonalny limit w MB. Gdy ustawiony, OpenNebula będzie używać tylko tyle przestrzeni ile zostało zdefiniowane zamiast całego wolnego dysku.

en: Host Bridge List
pl: Lista mostków gospodarza

en: Volume Group Name
pl: Nazwa Grupy Woluminów

en: Gluster Host
pl: Gospodarz Gluster

en: Host and port of one (and only one) Gluster server (host:port)
pl: Host i port jednego (i tylko jednego) serwera Gluster (host:port)

en: Gluster Volume
pl: Wolumin Gluster

en: Gluster volume to use for the datastore
pl: Wolumin Gluster który zostanie użyty dla magazynu danych

en: Pool Name
pl: Nazwa puli

en: Ceph Host
pl: Gospodarz Ceph

en: Space-separated list of Ceph monitors. Example: host1 host2:port2 host3 host4:port4 (if no port is specified, the default one is chosen) (Required for Libvirt 1.x when cephx is enabled).
pl: Lista monitorów Ceph oddzielona spacją np. host1 host2:port2 host3 host4:port4 (jeśli nie zostanie podany port użyty będzie domyślny) (Wymagane dla Libvirt 1.x, gdy włączony jest cephx).

en: Ceph Secret
pl: Sekret Ceph

en: A generated UUID for a LibVirt secret (to hold the CephX authentication key in Libvirt on each hypervisor). This should be generated when creating the Ceph datastore in OpenNebula. (Required for Libvirt 1.x when cephx is enabled).
pl: Wygenerowany UUID dla sekretu LibVirt (aby przetrzymywać klucz autoryzacyjny CephX w LibVirt na każdym nadzorcy). Powinien zostać wygenerowany, gdy zostanie utworzony magazyn danych Ceph w OpenNebuli. (Wymagany dla Libvirt 1.x, gdy włączony jest cephx).

en: Owner
pl: Właściciel

en: Size
pl: Wielkość

en: Registration time
pl: Czas rejestracji

en: Persistent
pl: Trwały

en: Target
pl: Cel

en: Datastore created
pl: Utworzono magazyn danych

en: Select cluster
pl: Wybierz klaster

en: Select the destination cluster:
pl: Wybierz docelowy klaster:

en: Change owner
pl: Zmień właściciela

en: Select the new owner
pl: Wybierz nowego właściciela

en: Change group
pl: Zmień grupę

en: Select the new group
pl: Wybierz nową grupę

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Capacity
pl: Zasoby

en: Basepath
pl: Ścieżka

en: State
pl: Stan

en: Base path
pl: Ścieżka

en: Please select a cluster for this datastore
pl: Wybierz klaster dla tego magazynu danych

en: Create File
pl: Stwórz plik

en: Name that the File will get. Every file must have a unique name.
pl: Nazwa pliku. Każdy plik musi posiadać unikalną nazwę.

en: Description
pl: Opis

en: Human readable description of the file for other users.
pl: Opis obrazu dla pozostałych użytkowników.

en: Type of the file.
pl: Typ pliku.

en: Context
pl: Kontekst

en: Kernel
pl: Jądro

en: Ramdisk
pl: Ramdysk

en: Select the datastore for this file
pl: Wybierz magazyn danych dla tego pliku

en: Image location
pl: Położenie obrazu

en: Provide a path
pl: Podaj ścieżkę

en: Upload
pl: Załaduj

en: Path
pl: Ścieżka

en: File created
pl: Utworzono plik

en: File renamed correctly
pl: Nazwa pliku zmieniona pomyślnie

en: Files & Kernels
pl: Pliki i jądra

en: SIZE
pl: UŻYTYCH

en: Register time
pl: Czas rejestracji

en: Filesystem type
pl: System plików

en: Running VMS
pl: Działające maszyny

en: Uploading...
pl: Przesyłanie...

en: Please select a datastore for this file
pl: Wybierz magazyn danych dla tego pliku

en: CPU
pl: PROCESOR

en: Memory
pl: Pamięć

en: Create Group
pl: Stwórz Grupę

en: Admin
pl: Administrator

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Create an administrator user
pl: Stwórz użytkownika administracyjnego

en: Update Quota
pl: Edytuj limit

en: Apply changes
pl: Zapisz zmiany

en: Group created
pl: Utworzono grupę

en: Admins
pl: Administratorzy

en: User name and password must be filled in
pl: Nazwa użytkownika i hasło muszą być wypełnione

en: Create Host
pl: Stwórz gospodarza

en: Dummy
pl: Domyślny

en: Networking
pl: Sieć

en: Default (dummy)
pl: Domyślny

en: Firewall
pl: Ściana ogniowa

en: Custom VNM_MAD
pl: Niestandardowy  VNM_MAD

en: Drivers
pl: Sterowniki

en: Virtualization
pl: Nadzorca

en: Custom VMM_MAD
pl: Niestandardowy VMM_MAD

en: Custom IM_MAD
pl: Niestandardowy IM_MAD

en: Import
pl: Importuj

en: Host created
pl: Utworzono gospodarza

en: Allocated
pl: Przydzielone

en: Real
pl: Rzeczywiste

en: Total
pl: Łącznie

en: Delete host
pl: Usuń gospodarza

en: Graphs
pl: Wykresy

en: Host
pl: Gospodarz

en: Real CPU
pl: Rzeczywiste CPU

en: Allocated CPU
pl: Przydzielone CPU

en: Real MEM
pl: Rzeczywista pamięć

en: Allocated MEM
pl: Przydzielona pamięć

en: Last monitored on
pl: Ostatnio monitorowany

en: RETRY
pl: Ponów

en: REAL CPU
pl: RZECZYWISTE CPU

en: REAL MEMORY
pl: RZECZYWISTA PAMIĘĆ

en: Datastore ID
pl: ID magazynu danych

en: Allocated Memory
pl: Przydzielona pamięć

en: Real Memory
pl: Rzeczywista pamięć

en: Running VMs
pl: Działające maszyny

en: MEMORY
pl: PAMIĘĆ

en: Used CPU
pl: Zużyty procesor

en: Used Memory
pl: Zużyta pamięć

en: IPs
pl: Adresy IP

en: Start Time
pl: Czas rozpoczęcia

en: TYPE
pl: TYP

en: Cannot contact server: is it running and reachable?
pl: Nie można połączyć się z serwerem: upewnij się, że jest uruchomiony i osiągalny

en: Host name missing!
pl: Nazwa gospodarza jest obowiązkowa!

en: Create Image
pl: Stwórz obraz

en: Name that the Image will get. Every image must have a unique name.
pl: Nazwa obrazu. Każdy obraz musi posiadać unikalną nazwę.

en: Human readable description of the image for other users.
pl: Opis obrazu dla pozostałych użytkowników.

en: Type of the image.
pl: Typ obrazu.

en:  OS images contain a working operative system.
pl: Obrazy systemu operacyjnego zawierają działający system operacyjny.

en:  CDROM images are readonly data.
pl: Obrazy CDROM są tylko do odczytu.

en: OS
pl: SO

en: Select the datastore for this image
pl: Wybierz magazyn danych dla tego obrazu

en: Persistence of the image
pl: Trwałość obrazu

en: Empty datablock
pl: Pusty datablock

en: Path to the original file that will be copied to the image repository. If not specified for a DATABLOCK type image, an empty image will be created.
pl: Ścieżka do pliku który zostanie skopiowany do repozytorium obrazów. Jeśli nie zostanie podana dla typu DATABLOCK, zostanie stworzony pusty obraz.

en: Size of the datablock in MB.
pl: Wielkość datablocku w MB

en: FS type
pl: System plików

en: Type of file system to be built.
pl: System plików, który zostanie stworzony.

en:  Plain. When the disk image is used directly by the hypervisor we can format the image, and so it is ready to be used by the guest OS. Values: ext2, ext3, ext4, ntfs, reiserfs, jfs, swap. Any other fs supported by mkfs will work if no special option is needed.
pl: Prosty. Gdy obraz dysku jest używany bezpośrednio przez nadzorcę możemy sformatować obraz tak, aby był gotowy do użycia przez system operacyjny gościa. Wartości: ext2, ext3, ext4, ntfs, reiserfs, jfs, swap. Jakikolwiek system plików wspierany przez mkfs będzie działał, gdy nie wymaga dodatkowych parametrów.

en: Advanced options
pl: Zaawansowane

en: Device prefix
pl: Prefix urządzenia

en: Prefix for the emulated device this image will be mounted at. For instance, “hd”, “sd”. If omitted, the default value is the one defined in oned.conf (installation default is “hd”).
pl: Prefiks dla emulowanego urządzenia poprzez które będzie dostępny ten obraz np. "hd", "sd". Jeśli pominięty, domyślną wartością jest wartość w pliku oned.conf.

en: Driver
pl: Sterownik

en: Specific image mapping driver. KVM: raw, qcow2. XEN: tap:aio, file:
pl: Specyficzny sterownik mapowania obrazu. Dla KVM: raw, qcow2. Dla XEN: tap:aio, file:

en: Target on which the image will be mounted at. For example: hda, sdb...
pl: Urządzenie pod którym dostępny będzie obraz np. hda, sdb...

en: Custom attributes
pl: Ustawienia niestandardowe

en: Value
pl: Wartość

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove selected
pl: Usuń zaznaczony

en: Image created
pl: Utworzono obraz

en: Image renamed correctly
pl: Nazwa obrazu zmieniona pomyślnie

en: Make persistent
pl: Uczyń trwałym

en: Make non persistent
pl: Uczyń nietrwałym

en: Clone
pl: Sklonuj

en: Image
pl: Obraz

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Custom attribute name and value must be filled in
pl: Nazwa i wartość w ustawieniach niestandardowych musi być wypełniona

en: There are mandatory parameters missing
pl: Niektóre wymagane parametry zostały pominięte

en: Please select a datastore for this image
pl: Wybierz magazyn danych dla tego obrazu

en: Clone Image
pl: Sklonuj obraz

en: Infrastructure
pl: Infrastruktura

en: The appliance is not ready
pl: Appliance nie jest gotowy

en: Import Appliance
pl: Importuj appliance

en: Publisher
pl: Wydawca

en: Hypervisor
pl: Nadzorca

en: Arch
pl: Architektura

en: Tags
pl: Tagi

en: Downloads
pl: Pobrania

en: Scale
pl: Skaluj

en: This will hold selected pending VMs from being deployed
pl: Wstrzyma powoływanie wybranych wstrzymanych maszyn wirtualnych

en: Hold
pl: Wstrzymaj

en: Release
pl: Odłącz

en: This will release held machines
pl: Wznowi wstrzymane maszyny

en: Suspend
pl: Wstrzymaj

en: This will suspend selected machines
pl: Wstrzyma wybrane maszyny

en: This will resume selected VMs
pl: Wznowi wybrane maszyny

en: This will stop selected VMs
pl: Zatrzyma to wybrane wirtualne maszyny

en: Boot
pl: Rozruch z

en: This will force the hypervisor boot action of VMs stuck in UNKNOWN or BOOT state
pl: Wymusi akcję rozruchu w maszynach, które są w stanie NIEZNANY lub ROZRUCH

en: Reboot
pl: Uruchom ponownie

en: This will send a reboot action to running VMs
pl: Uruchomi ponownie wybrane maszyny wirtualne

en: This will perform a hard reboot on selected VMs
pl: Wykona to twardy restart dla wybranych maszyn wirtualnych

en: Power Off
pl: Wyłącz

en: This will send a power off signal to running VMs. They can be resumed later.
pl: Wyśle to sygnał wyłączenia do wybranych maszyn wirtualnych. Mogą zostać wznowione później.

en: This will send a forced power off signal to running VMs. They can be resumed later.
pl: Wyśle to sygnał wyłączenia do wybranych maszyn wirtualnych. Mogą zostać wznowione później.

en: Undeploy
pl: Zatrzymaj

en: Shuts down the given VM. The VM is saved in the system Datastore.
pl: Wyłącza wybraną maszynę wirtualną. Maszyna zostanie zapisana w systemowym magazynie danych.

en: Shutdown
pl: Wyłącz

en: This will initiate the shutdown process in the selected VMs
pl: Rozpocznie proces wyłączania wybranych maszyn wirtualnych

en: This will initiate the shutdown-hard (forced) process in the selected VMs
pl: Rozpocznie proces wyłączania (wymuszonego) w wybranych maszynach wirtualnych

en: This will delete the selected VMs from the database
pl: Usunie wybrane maszyny wirtualne z bazy danych

en: This will delete and recreate VMs to PENDING state
pl: Skasuje i stworzy ponownie maszynę w stanie OCZEKUJĄCY

en: Reschedule
pl: Włącz przenoszenie

en: This will reschedule selected VMs
pl: Włączy przenoszenie wybranych maszyn między gospodarzami

en: Un-Reschedule
pl: Wyłącz przenoszenie

en: This will cancel the rescheduling for the selected VMs
pl: Wyłączy przenoszenie wybranych maszyn między gospodarzami

en: Recover
pl: Odzyskaj

en: This will delete the selected services
pl: Usunie zaznaczone usługi

en: Service information
pl: Informacje o usłudze

en: OneFlow - Services
pl: OneFlow - Usługi

en: OneFlow - Service
pl: OneFlow - Usługa

en: Cannot connect to OneFlow server
pl: Brak połączenia z serwerem OneFlow

en: Strategy
pl: Strategia

en: Shutdown action
pl: Wyłączenie

en: Roles
pl: Role

en: Period
pl: Okres

en: Seconds between each group of actions
pl: Ilość sekund pomiędzy każdą grupą akcji

en: Number
pl: Liczba

en: VM Template
pl: Szablon maszyny wirtualnej

en: Parents
pl: Rodzice

en: Select a role in the table for more information
pl: Aby uzyskać więcej informacji wybierz rolę z tabeli

en: Role
pl: Rola

en: CHANGE: Add/substract the given number of VMs.
pl: ZMIANA: Dodaj/odejmij wybraną liczbę maszyn wirtualnych.

en: Adjust
pl: Dostosuj

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Example: ATT < 20
pl: Przykład: ATT < 20

en: # Periods
pl: # Okresy

en: Duration, in seconds, of each period in '# Periods'
pl: Czas trwania w sekundach każdego okresu w '# Okresy'

en: Scheduled policies
pl: Zaplanowane polisy

en: Time format
pl: Format czasu

en: Time expression
pl: Wyrażenie czasowe

en: Time expression depends on the the time formar selected
pl: Wyrażenie czasowe zależy od wybranego formatu czasu

en: Number of VMs to instantiate with this role
pl: Ilość maszyn wirtualnych do utworzenia z tą rolą

en: Force
pl: Wymuś

en: Name for this template
pl: Nazwa szablonu

en: None
pl: Brak

en: Shutdown hard
pl: Wymuś wyłączenie

en: Add another role
pl: Dodaj kolejną rolę

en: Role Name
pl: Nazwa roli

en: Name of the role
pl: Nazwa roli

en: VM template
pl: Szablon maszyny wirtualnej

en: Template associated to this role
pl: Szablon przypisany do tej roli

en: Number of instances
pl: Liczba instancji

en: Instantiate
pl: Twórz

en: Service Template created
pl: Utworzono szablon usługi

en: ServiceTemplate updated correctly
pl: Szablon usługi zaktualizowany pomyślnie

en: This will delete the selected templates
pl: Usunie zaznaczone szablony

en: OneFlow - Templates
pl: OneFlow - Szablony

en: OneFlow - Template
pl: OneFlow - Szablon

en: Create Service Template
pl: Stwórz szablon usługi

en: Update Service Template
pl: Edytuj szablon usługi

en: Percentage
pl: Procent

en: Start time
pl: Czas rozpoczęcia

en: Recurrence
pl: Rekurencja

en: Role
pl: Rola

en: Create Virtual Machine
pl: Stwórz maszynę wirtualną

en: Default
pl: Domyślny

en: Create User
pl: Stwórz użytkownika

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Refresh
pl: Odśwież

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: NET DOWNLOAD SPEED
pl: PRĘDKOŚĆ POBIERANIA

en: NET UPLOAD SPEED
pl: PRĘDKOŚĆ WYSYŁANIA

en: UNKNOWN
pl: NIEZNANY

en: HOLD
pl: WSTRZYMANY

en: MIGRATE
pl: MIGRACJA

en: SHUTDOWN
pl: ZAMKNIĘCIE

en: STOPPED
pl: ZATRZYMANY

en: SUSPENDED
pl: WSTRZYMANY

en: POWEROFF
pl: WYŁĄCZONY

en: Prefix
pl: Prefiks

en: Virtual Network
pl: Sieć wirtualna

en: IP Start
pl: IP początkowe

en: Add another disk
pl: Dodaj kolejny dysk

en: Add another nic
pl: Dodaj kolejny interfejs sieciowy

en: Features
pl: Cechy

en: CPU architecture to virtualization
pl: Architektura procesora

en: Root
pl: Korzeń

en: Device to be mounted as root
pl: Urządzenie, które zostanie zamontowane jako root

en: Guest OS
pl: System gościa

en: Set the OS of the VM, only for VMware
pl: Wybierz system operacyjny maszyny wirtualnej, tylko dla VMware

en: NETWORK
pl: SIEĆ

en: Kernel cmd
pl: Argumenty

en: Arguments for the booting kernel
pl: Dodatkowe argumenty podawane do jądra systemu

en: Bootloader
pl: Program rozruchowy

en: Path to the bootloader executable
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego bootloadera

en: Registered Image
pl: Zarejestrowany obraz

en: Remote PATH
pl: Ścieżka zdalna

en: Please select a Kernel from the list
pl: Wybierz jądro z powyższej listy

en: You selected the following Kernel:
pl: Wybrałeś następujące jądro:

en: PATH
pl: Ścieżka

en: Path to the OS kernel to boot the image
pl: Ścieżka do jądra systemu operacyjnego który uruchomi obraz

en: Registered Image
pl: Zarejestrowany obraz

en: Please select a Ramdisk from the list
pl: Wybierz Ramdysk z powyższej listy

en: You selected the following Ramdisk:
pl: Wybrałeś następujący ramdisk:

en: Path to the initrd image
pl: Ścieżka do obrazu initrd

en: Add support in the VM for Advanced Configuration and Power Interface (ACPI)
pl: Włącz wsparcie w maszynie wirtualnej dla Advanced Configuration and Power Interface (ACPI)

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Add support in the VM for Physical Address Extension (PAE)
pl: Włącz wsparcie dla technologii Physical Address Extension (PAE)

en: Enables the advanced programmable IRQ management.
pl: Włącza zaawansowane, programowalne zarządzanie IRQ.

en: Add support in the VM for hyper-v features (HYPERV)
pl: Włącz wsparcie w maszynie wirtualnej dla funkcjonalności Hyper-V (HYPERV)

en: Localtime
pl: Czas lokalny

en: The guest clock will be synchronized to the host's configured timezone when booted.
pl: Zegar gościa zostanie zsynchronizowany ze strefą czasową gospodarza podczas uruchomienia.

en: Device model
pl: Model urządzenia

en: Used to change the IO emulator in Xen HVM. Only XEN.
pl: Używany, aby zmienić emulator IO w Xen HVM. Tylko XEN.

en: PCI BRIDGE
pl: MOSTEK PCI

en: Graphics
pl: Urządzenia

en: Listen IP
pl: IP nasłuchu

en: IP to listen on
pl: Adres IP do nasłuchu

en: Port for the VNC/SPICE server
pl: Port dla serwera VNC/SPICE

en: Keymap
pl: Układ klawiatury

en: Keyboard configuration locale to use in the VNC/SPICE display
pl: Układ klawiatury, który będzie używany w VNC/SPICE

en: Password for the VNC/SPICE server
pl: Hasło dla serwera VNC/SPICE

en: Inputs
pl: Urządzenia wejściowe

en: Mouse
pl: Mysz

en: BUS
pl: MAGISTRALA

en: Network & SSH
pl: Sieć i SSH

en: Custom vars
pl: Niestandardowe wartości

en:   Add SSH contextualization
pl: Dostosuj SSH

en: Add an ssh public key to the context. If the Public Key textarea is empty then the user variable SSH_PUBLIC_KEY will be used.
pl: Dodaj publiczny klucz ssh do kontekstu. Jeśli pole Klucz publiczny jest puste, zostanie użyta zmienna SSH_PUBLIC_KEY.

en: Public Key
pl: Klucz publiczny

en:   Add Network contextualization
pl: Dostosuj ustawienia sieci

en: Add network contextualization parameters. For each NIC defined in the NETWORK section, ETH$i_IP, ETH$i_NETWORK... parameters will be included in the CONTEXT section and will be available in the Virtual Machine
pl: Dodaj parametry kontekstualizacji. Dla każdej karty sieciowej zdefiniowanej w sekcji SIEĆ zostaną utworzone parametry ETH$i_IP, ETH$i_SIEĆ... i będą dostępne w maszynie wirtualnej

en:   Add OneGate token
pl: Dodaj token OneGate

en: Add a file (token.txt) to the context contaning the token to push custom metrics to the VirtualMachine through OneGate
pl: Dodaje plik (token.txt) do kontekstu zawierający token do przesyłania niestandardowych metryk do maszyny wirtualnej przy użyciu OneGate

en: Please select files from the list
pl: Wybierz pliki z listy

en: You selected the following files:
pl: Wybrałeś następujące pliki:

en: Init scripts
pl: Skrypty inicjalizacyjne

en: KEY
pl: KLUCZ

en: VALUE
pl: WARTOŚĆ

en: Placement
pl: Położenie

en: Policy
pl: Polityki

en: Host Requirements
pl: Wymagania gospodarza

en: Select Hosts
pl: Wybierz gospodarzy

en: Select Clusters
pl: Wybierz klastry

en: Please select one or more hosts from the list
pl: Wybierz jednego lub więcej gospodarzy z listy

en: You selected the following hosts:
pl: Wybrano następujących gospodarzy:

en: Please select one or more clusters from the list
pl: Wybierz jeden lub więcej klastrów z listy

en: You selected the following clusters:
pl: Wybrałeś następujące klastry:

en: Boolean expression that rules out provisioning hosts from list of machines suitable to run this VM
pl: Wyrażenie boolowskie, które wyklucza gospodarzy z listy dostępnych gospodarzy dla tej maszyny wirtualnej

en: Datastore Requirements
pl: Wymagania magazynu danych

en: Host Rank
pl: Ranga gospodarza

en: Packing
pl: Upakowywanie

en: Pack the VMs in the cluster nodes to reduce VM fragmentation
pl: Alokuje maszny wirtualne odpowiednich gospodarzach by zredukować ich fragmentację.

en: Stripping
pl: Rozproszenie

en: Spread the VMs in the cluster nodes
pl: Rozrzuca maszyny wirtualne po różnych gospodarzach w klastrze

en: Load-aware
pl: Równoważenie obciążenia

en: Maximize the resources available to VMs in a node
pl: Zapewnia największą ilość zasobów dostępnych dla maszyny wirtualnej w gospodarzu

en: This field sets which attribute will be used to sort the suitable hosts for this VM
pl: Te pole ustawia, który z atrybutów zostanie użyty do sortowania dostępnych gospodarzy dla tej maszyny wirtualnej

en: Datastore Rank
pl: Ranga magazynu danych

en: RAW data
pl: Dane surowe

en: DATA
pl: DANE

en: Raw data to be passed directly to the hypervisor
pl: Surowe dane, które zostaną przekazane do nadzorcy

en: DATA_VMX
pl: DANE_VMX

en: Raw data to be added directly to the .vmx file.
pl: Surowe dane, które zostaną dodane do pliku .vmx.

en: Custom Tags
pl: Niestandardowe etykiety

en: Write the Virtual Machine template here
pl: Tu wpisz szablon maszyny wirtualnej

en: Instantiate VM Template
pl: Wywołaj szablon maszyny

en: VM Name
pl: Nazwa maszyny

en: Template created
pl: Utworzono szablon

en: Template updated correctly
pl: Szablon zaktualizowany pomyślnie

en: Template renamed correctly
pl: Nazwa szablonu zmieniona pomyślnie

en: Please select only one template in the table
pl: Wybierz tylko jeden szablon z tabeli

en: Template information
pl: Informacje o szablonie

en: Template
pl: Szablon

en: Name that the VM will get for description purposes.
pl: Nazwa opisująca maszynę wirtualną.

en: Amount of RAM required for the VM, in Megabytes.
pl: Ilość pamięci wymaganej dla maszyny wirtualnej w megabajtach

en: Percentage of CPU divided by 100 required for the Virtual Machine. Half a processor is written 0.5.
pl: Procent procesora podzielony przez 100 wymagany dla maszyny wirtualnej. Pół procesora to 0.5.

en: Number of virtual cpus. This value is optional, the default hypervisor behavior is used, usually one virtual CPU.
pl: Liczba wirtualnych procesorów. Ta wartość jest opcjonalna, domyślnie zachowana jest polityka nadzorcy, przeważnie jeden wirtualny procesor.

en: Volatile Disk
pl: Dysk ulotny

en: Image ID to be used in the Virtual Image disk.
pl: ID obrazu, który zostanie użyty w dysku wirtualnego obrazu

en: Name of the image to be used in the Virtual Image disk.
pl: Nazwa obrazu, który zostanie użyty w dysku wirtualnego obrazu

en: Identifier of the user owner of the image to reduce ambiguity.
pl: Identyfikator właściciela obrazu, aby zredukować dwuznaczność.

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Name of the user owner of the image to reduce ambiguity.
pl: Nazwa właściciela obrazu, aby zredukować dwuznaczność.

en: Device to map image disk. If set, it will overwrite the default device mapping
pl: Urządzenie mapujące obrazku dysku. Jeśli jest podane, nadpisze standardowe ustawienia mapowania urządzeń.

en: Xen: Optional
pl: Xen: Opcjonalnie

en: KVM: Optional
pl: KVM: Opcjonalnie

en: VMWare: Optional
pl: VMWare: Opcjonalnie

en: Specific image mapping driver
pl: Specyficzny sterownik mapowania obrazu

en: Xen: Optional (tap:aio:, file:)
pl: Xen: Opcjonalnie (tap:aio:, file:)

en: KVM: Optional (raw, qcow2)
pl: KVM: Opcjonalnie (raw, qcow2)

en: VMWare: Not supported
pl: VMware: brak wsparcia

en: Device Prefix
pl: Prefix urządzenia

en: Prefix for the emulated device this image will be mounted at. For instance, “hd”, “sd”, or “vd” for KVM virtio. If omitted, the dev_prefix attribute of the Image will be used
pl: Prefiks dla emulowanego urządzenia poprzez które będzie dostępny ten obraz np. "hd", "sd" lub "vd" dla KVM virtio. Jeśli pominięty, użyta zostanie wartość atrybutu dev_prefix

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Set how the image is exposed by the hypervisor
pl: Wybierz w jaki sposób obraz będzie udostępniony dla nadzorcy

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Selects the cache mechanism for the disk.
pl: Wybierz mechanizm pamięci podręcznej dla dysku

en: default
pl: domyślny

en: none
pl: brak

en: unsafe
pl: niebezpieczny

en: Set IO policy.
pl: Wybierz polisę IO.

en: threads
pl: wątki

en: native
pl: natywny

en: Size of the new disk
pl: Wielkość nowego dysku

en: FS
pl: SP

en: Filesystem type for the fs images
pl: System plików dla obrazów

en: Request an specific IP from the Network
pl: Zarządaj specyficznego adresu IP z tej sieci

en: Hardware that will emulate this network interface. With Xen this is the type attribute of the vif.
pl: Typ sprzętu, który będzie emulowany przez ten interfejs sieciowy. W Xen jest to typ atrybutu vif.

en: TCP Firewall
pl: Zapora TCP

en: Whitelist
pl: Biała lista

en: Blacklist
pl: Czarna lista

en: PORTS
pl: PORTY

en: A list of ports separated by commas or a ranges separated by semicolons, e.g.: 22,80,5900:6000
pl: Lista i/lub zakres portów oddzielonych przecinkami, np. 22,80,5900:6000

en: UDP Firewall
pl: Zapora UDP

en: Drop
pl: Odrzuć

en: General
pl: Główna

en: Other
pl: Pozostałe

en: DISK
pl: DYSK

en:  does not exists any more
pl: już nie istnieje

en: Clone Template
pl: Sklonuj szablon

en: Several templates are selected, please choose prefix to name the new copies
pl: Został wybrany więcej niż jeden szablon, wybierz prefiks, który zostany dodany do kopii

en: Core
pl: Rdzeń

en: Public
pl: Publiczny

en: Authentication
pl: Autoryzacja

en: Change authentication
pl: Zmień autoryzację

en: User created
pl: Utworzono użytkownika

en: Auth
pl: Autoryzacja

en: This will change the main group of the selected users. Select the new group
pl: Ta opcja zmieni główną grupę wybranych użytkowników. Wybierz nową grupę

en: Add to group
pl: Dodaj do grupy

en: This will add the user to a secondary group. Select the new group
pl: Ta opcja doda użytkownika do grupy podrzędnej. Wybierz nową grupę

en: Remove from group
pl: Usuń z grupy

en: This will remove the user from a secondary group. Select the group
pl: Ta opcja usunie użytkownika z grupy podrzędnej. Wybierz grupę

en: Historical usages
pl: Poprzednie użycia

en: Auth driver
pl: Metoda autoryzacji

en: Authentication driver
pl: Metoda autentykacji

en: Fill in a new auth driver
pl: Wypełnij nowy sterownik autoryzacji

en: Resources
pl: Zasoby

en: SHUTDOWN_POWEROFF
pl: ZAMKNIĘCIE_WYŁĄCZENIE

en: CANCEL
pl: ANULOWANIE

en: Step 1: Specify a name and the number of instances
pl: Krok 1: Podaj nazwę i liczbę instancji

en: Step 2: Select a template
pl: Krok 2: Wybierz szablon

en: Deploy Virtual Machine
pl: Rozmieść maszynę wirtualną

en: Select a Host
pl: Wybierz gospodarza

en: Enforce
pl: Wymuś

en: If it is set to true, the host capacity will be checked. This will only affect oneadmin requests, regular users resize requests will always be enforced
pl: Jeśli jest ustawione jako TAK, pojemność gospodarza będzie sprawdzana. Zostanie to użyte tylko w przypadku zapytań od oneadmin. Żądania od zwykłych użytkowników będą zawsze wymuszane.

en: Select a datastore
pl: Wybierz magazyn danych

en: Deploy
pl: Powołaj

en: Migrate Virtual Machine
pl: Migruj maszynę wirtualną

en: Migrate
pl: Migruj

en: VirtualMachine renamed correctly
pl: Nazwa maszyny zmieniona pomyślnie

en: VirtualMachine updated correctly
pl: Wirtualna maszyna zaktualizowana pomyślnie

en: This will deploy the selected VMs on the chosen host
pl: Rozpocznie powoływanie maszyn wirtualnych na wybranym gospodarzu

en: This will migrate the selected VMs to the chosen host
pl: Rozpocznie proces migracji wybranych maszyn wirtualnych na wybranego gospodarza

en: This will live-migrate the selected VMs to the chosen host
pl: Rozpocznie proces migracji w czasie rzeczywistym wybranych maszyn wirtualnych na wybranego gospodarza

en: success
pl: sukces

en: failure
pl: niepowodzenie

en: Action
pl: Akcja

en: Reason
pl: Powód

en: Chg time
pl: Czas zmiany

en: Total time
pl: Całkowity czas

en: Prolog time
pl: Czas prologu

en: No data available in table
pl: Brak danych w tabeli

en: Sched Message
pl: Wiadomość harmonogramu

en: Placement - Host
pl: Położenie - gospodarz

en: Requirements
pl: Wymagania

en: Rank
pl: Ranga

en: Placement - Datastore
pl: Położenie - magazyn danych

en: DS Requirements
pl: Wymagania magazynu danych

en: DS Rank
pl: Ranga magazynu danych

en: LCM State
pl: Stan LCM

en: Deploy ID
pl: ID powołania

en: Snapshots
pl: Migawki

en: Log
pl: Dziennik

en: Actions
pl: Akcje

en: ACTION
pl: AKCJA

en: TIME
pl: CZAS

en: MESSAGE
pl: WIADOMOŚĆ

en: Add action
pl: Dodaj akcję

en: shutdown
pl: wyłącz

en: shutdown-hard
pl: twarde wyłączenie

en: hold
pl: wstrzymaj

en: release
pl: odłącz

en: suspend
pl: wstrzymaj

en: resume
pl: wznów

en: boot
pl: rozruch

en: delete
pl: usuń

en: delete-recreate
pl: stwórz ponownie

en: reboot
pl: restart

en: reboot-hard
pl: twardy restart

en: poweroff
pl: wyłącz

en: poweroff-hard
pl: wymuś wyłączenie

en: undeploy
pl: zatrzymaj

en: undeploy-hard
pl: wymuś zatrzymanie

en: snapshot-create
pl: stwórz migawkę

en: No actions to show
pl: Brak akcji do pokazania

en: Date Time Picker
pl: Wybór daty i czasu

en: Done
pl: Zakończono

en: Image / Format-Size
pl: Obraz / format

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Attach disk
pl: Dołącz dysk

en: No disks to show
pl: Brak dysków do pokazania

en: in progress
pl: W trakcie

en: deferred snapshot in progress
pl: Trwa proces odłożonej migawki

en: hot snapshot in progress
pl: Trwa proces tworzenia migawki

en: attach/detach in progress
pl: Trwa process dołączania/odłączania

en: Snapshot
pl: Migawka

en: Detach
pl: Odłącz

en: YES
pl: TAK

en: NO
pl: NIE

en: Virtual Machine ID
pl: ID Maszyny wirtualnej

en: Disk ID
pl: ID Dysku

en: Image name
pl: Nazwa obrazu

en: Snapshot type
pl: Typ migawki

en: Sets the specified VM disk to be saved in a new Image.
pl: Wybrany dysk maszyny wirtualnej zostanie zapisany jako nowy obraz

en: Deferred: The Image is created immediately, but the contents are saved only if the VM is shut down gracefully (i.e., using Shutdown; not Delete)
pl: Odłożony: Obraz jest stworzony natychmiast, ale jest zapisany jedynie, gdy maszyna wirtualna zostanie wyłączona poprawnie (np. przy użyciu polecenia Wyłącz, a nie Usuń)

en: Hot: The Image will be saved immediately.
pl: Na gorąco: Obraz zostanie zapisany natychmiast.

en: Deferred
pl: Odroczony

en: Hot
pl: Gorący

en: Take snapshot
pl: Zrób migawkę

en: Please provide a name for the new image
pl: Wprowadź nazwę dla nowego obrazu

en: Attach new disk
pl: Dołącz nowy dysk

en: Attach
pl: Dołącz

en: Attach nic
pl: Dołącz kartę sieciową

en: Attach new nic
pl: Dodaj nową kartę sieciową

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Resize VM capacity
pl: Zmień ilość zasobów

en: Timestamp
pl: Znacznik czasu

en: No snapshots to show
pl: Brak migawek do pokazania

en: Revert
pl: Cofnij

en: Snapshot name
pl: Nazwa migawki

en: You have not selected a template
pl: Nie wybrano żadnego szablonu

en: You have not selected a host
pl: Nie wybrano żadnego gospodarza

en: is currently running on Host
pl: obecnie uruchomiony na gospodarzu

en: VNC connection
pl: Połączenie VNC

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Open in a new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Canvas not supported.
pl: Canvas jest nie wspierany

en: Bridge
pl: Most

en: Network model
pl: Model sieci

en: Physical device
pl: Urządzenie fizyczne

en: Network mask
pl: Maska sieci

en: Gateway
pl: Brama

en: Write the Virtual Network template here
pl: Tu wpisz szablon wirtualnej sieci

en: Virtual Network created
pl: Utworzono sieć wirtualną

en: Virtual network information
pl: Informacje o wirtualnej sieci

en: Lease management
pl: Zarządzanie dzierżawami

en: Leases
pl: Dzierżawy

en: Create Virtual Network
pl: Stwórz nową sieć wirtualną

en: MAC Start
pl: Początkowy MAC

en: Hold IP
pl: Zarezerwuj IP

en: Virtual Resources
pl: Zasoby wirtualne

en: Create zone
pl: Stwórz strefę

en: Create Zone
pl: Stwórz strefę

en: Zone Name
pl: Nazwa strefy

en: Endpoint
pl: Punkt końcowy

en: Zone updated correctly
pl: Strefa zaktualizowana pomyślnie

en: Zone renamed correctly
pl: Nazwa strefy zmieniona pomyślnie

en: Zone information
pl: Informacje o strefie

en: Confirmation of action
pl: Potwierdzenie akcji

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: You have to confirm this action.
pl: Musisz potwierdzić tą akcję.

en: Do you want to proceed?
pl: Czy chcesz kontynuować?

en: You need to select something.
pl: Musisz coś wybrać.

en: You have to confirm this action
pl: Musisz potwierdzić tą akcję.

en: Network is unreachable: is OpenNebula running?
pl: Sieć jest nieosiągalna: czy OpenNebula jest włączona?

en: Unauthorized
pl: Nieautoryzowany

en: Please select
pl: Proszę wybrać

en: Volatile disks
pl: Dyski ulotne

en: Edit
pl: Edytuj

en: VNet
pl: Sieć wirtualna

en: Ownership
pl: Własność

en: Please select a network from the list
pl: Wybierz sieć z powyższej listy

en: You selected the following network:
pl: Wybrano następujące sieci:

en: Please select a template from the list
pl: Wybierz szablon z listy

en: You selected the following template:
pl: Wybrano następujący szablon:

en: Please select a Host from the list
pl: Wybierz gospodarza z listy

en: You selected the following Host:
pl: Wybrano następującego gospodarza:

en: Please select a datastore from the list
pl: Wybierz magazyn danych z listy

en: You selected the following datastore:
pl: Wybrano następujący magazyn danych:

en: Please select one or more datastores from the list
pl: Wybierz jeden lub więcej magazyn danych z listy

en: You selected the following datastores:
pl: Wybrano następujące magazyny danych:

en: Please select an image from the list
pl: Wybierz obraz dysku z powyższej listy
