OpenNebula - en to sk_SK translation catalogue (1234 entries)

en: PENDING
sk_SK: Čaká...

en: DEPLOYING
sk_SK: Nasadzovaný

en: RUNNING
sk_SK: Bežiaci

en: UNDEPLOYING
sk_SK: Zrušenie nasadenia

en: WARNING
sk_SK: Varovanie

en: DONE
sk_SK: Hotovo

en: FAILED_UNDEPLOYING
sk_SK: Zrušenie nasadenia neúspešné

en: FAILED_DEPLOYING
sk_SK: Chyba nasadenia

en: SCALING
sk_SK: Škálovanie

en: FAILED_SCALING
sk_SK: Škálovanie neúspešné

en: Create ACL
sk_SK: Vytvor ACL

en: This rule applies to
sk_SK: Pravidlo aplikované na

en: All
sk_SK: Všetko

en: User
sk_SK: Používateľ

en: Group
sk_SK: Skupina

en: Zones where the rule applies
sk_SK: Zóny, pre ktoré sa majú pravidlá aplikovať

en: Affected resources
sk_SK: Ovplyvnené zdroje

en: Hosts
sk_SK: Hosty

en: Clusters
sk_SK: Clustre

en: Datastores
sk_SK: Dátové sklady

en: Virtual Machines
sk_SK: Virtuálne stroje - VS

en: Virtual Networks
sk_SK: Virtuálne siete

en: Images
sk_SK: Obrazy

en: Templates
sk_SK: Šablóny

en: Users
sk_SK: Používatelia

en: Groups
sk_SK: Skupiny

en: Documents
sk_SK: Dokumenty

en: Zones
sk_SK: Zóny

en: Security Groups
sk_SK: Security skupina

en: VDCs
sk_SK: VDC

en: Resource subset
sk_SK: Podmnožiny zdrojov

en: Resource ID
sk_SK: Zdroj ID

en: Allowed operations
sk_SK: Oprávnení operátori

en: Use
sk_SK: Použitie

en: Manage
sk_SK: Manažuj

en: Administrate
sk_SK: Administruj

en: Create
sk_SK: Vytvor

en: ACL String preview
sk_SK: ACL reťazce - prezeranie

en: Delete
sk_SK: Zmaž

en: ACLs
sk_SK: ACL

en: Search
sk_SK: Hľadaj

en: Access Control Lists
sk_SK: Riadenie prístupu

en: Applies to
sk_SK: Aplikovať na

en: Resource ID / Owned by
sk_SK: Zdroj ID / vlastnený

en: Zone
sk_SK: Zóna

en: ACL String
sk_SK: ACL reťazec

en: Group
sk_SK: Skupina

en: VM Templates
sk_SK: Šablóny virtuálnych strojov

en: Please select at least one resource
sk_SK: Vyber aspoň jeden zdroj

en: Please provide a resource ID for the resource(s) in this rule
sk_SK: Zadaj ID zdroja pre zdroje zadefinované v tomto pravidle

en: Create Cluster
sk_SK: Vytvor cluster

en: Update Cluster
sk_SK: Aktualizuj cluster

en: Name
sk_SK: Meno

en: VNets
sk_SK: Virtuálne siete

en: Update
sk_SK: Úprava

en: Cluster name missing!
sk_SK: Chýba meno clustra!

en: Please select one (and just one) cluster to update.
sk_SK: Vyber jeden (iba jeden) cluster na aktualizáciu

en: Cluster created
sk_SK: Cluster vytvorený

en: Cluster information
sk_SK: Info o clustri

en: Cluster Hosts
sk_SK: Hosty clustra

en: Cluster Virtual Networks
sk_SK: Virtuálne siete clustra

en: Cluster Datastores
sk_SK: Dátové sklady clustra

en: Information
sk_SK: Informácie

en: id
sk_SK: ID

en: Attributes
sk_SK: Atribúty

en: Configuration
sk_SK: Konfigurácia

en: Conf
sk_SK: Konfigurácia

en: Quotas
sk_SK: Kvóty

en: Accounting
sk_SK: Účtovanie

en: Showback
sk_SK: Prehľad vyťaženia

en: User information
sk_SK: Informácie o používateľovi

en: Public SSH Key
sk_SK: Verejný SSH kľúč

en: Language
sk_SK: Jazyková mutácia

en: Views
sk_SK: Pohľady

en: Default Table order
sk_SK: Štandardné zoradenie tabuľky

en: Select group
sk_SK: Vyber skupinu

en: Update config
sk_SK: Aktualizuj konfig

en: Update Password
sk_SK: Obnov heslo

en: New password
sk_SK: Nové heslo

en: Confirm Password
sk_SK: Potvrď heslo

en: Change
sk_SK: Zmeň

en: Change password
sk_SK: Zmeň heslo

en: Fill in a new password
sk_SK: Zadaj nové heslo

en: Passwords do not match
sk_SK: Heslá nesúhlasia

en: Group ID
sk_SK: ID Skupiny

en: Secondary groups
sk_SK: Sekundárna skupina

en: Password
sk_SK: Heslo

en: Update password
sk_SK: Obnov heslo

en: You can provide a SSH Key for this User clicking on the edit button
sk_SK: Môžeš vložiť používateľov SSH kľúč po kliknutí na tlačítko Edit

en: Custom Attributes
sk_SK: Užívateľské atribúty

en: There is no information available
sk_SK: Nie sú dostupné žiadne informácie

en: Storage
sk_SK: Úložisko

en: IMAGES
sk_SK: Obrazy

en: USED
sk_SK: Použité

en: USERS
sk_SK: Užívatelia

en: GROUPS
sk_SK: Skupiny

en: CPU hours
sk_SK: CPU hodiny

en: Memory GB hours
sk_SK: RAM GB hodiny

en: Network
sk_SK: Sieť

en: VNETS
sk_SK: Virtuálne siete

en: USED IPs
sk_SK: Použité IP

en: TOTAL
sk_SK: Celkom

en: ON
sk_SK: Beží

en: OFF
sk_SK: Vupnutý

en: ERROR
sk_SK: CHYBA

en: ACTIVE
sk_SK: Aktívny

en: FAILED
sk_SK: Zhavarovaný

en: User Quotas
sk_SK: Používateľské kvóty

en: There are no quotas defined
sk_SK: Kvóty neboli zatiaľ zadefinované

en: Group Quotas
sk_SK: Skupinové kvóty

en: Create Datastore
sk_SK: Vytvor dátový sklad

en: Wizard
sk_SK: Sprievodca

en: Advanced mode
sk_SK: Rozšírený mód

en: Presets
sk_SK: Prednastavenia

en: Filesystem
sk_SK: Filesystém

en: Block LVM
sk_SK: Blokový LVM

en: Devices
sk_SK: Zariadenia

en: Custom
sk_SK: Užívateľský

en: Type
sk_SK: Typ

en: System
sk_SK: Systém

en: Files
sk_SK: Súbory

en: Managers
sk_SK: Manažéri

en: Datastore
sk_SK: Dátový sklad

en: VMFS
sk_SK: VMFS (VMware)

en: Custom DS_MAD
sk_SK: Užívateľský DS_MAD

en: Transfer
sk_SK: Prenos

en: Shared
sk_SK: Zdieľaný

en: Custom TM_MAD
sk_SK: Užívateľský TM_MAD

en: Disk type
sk_SK: Typ disku

en: File
sk_SK: Súbor

en: Block
sk_SK: Blok

en: Safe Directories
sk_SK: Bezpečné adresáre

en: If you need to un-block a directory under one of the RESTRICTED_DIRS
sk_SK: Ak potrebuješ odblokovať niektorý adresár  z RESTRICTED_DIRS

en: Restricted Directories
sk_SK: Obmedzené adresáre

en: Paths that can not be used to register images. A space separated list of paths. This will prevent users registering important files as VM images and accessing them thourgh their VMs. OpenNebula will automatically add its configuration directories: /var/lib/one, /etc/one and oneadmin's home ($HOME).
sk_SK: Cesty, ktoré nemôžu byť použité pre registráciu obrazov. Medzerami oddelený zoznam ciest. Týmto sa zabráni užívateľom dôležité súbory ako VM obrazy a pristupovať k nim prostredníctvom ich VM. OpenNebula automaticky pridá jej konfiguračné adresáre: /var/lib/one, /etc/one a domovský adresár administrátora oneadmin ($HOME).

en: Base Path
sk_SK: Základná cesta

en: When needed, the front-end will access the datastores using BASE_PATH (defaults to /var/lib/one/datastores).
sk_SK: Ak bude treba, front-end pripojí dátový sklad za použitia základnej cesty (typicky do /var/lib/one/datastores)

en: Transfer BW Limit
sk_SK: Limit pre BW prenos

en: Specify the maximum transfer rate in bytes/second when downloading images from a http/https URL. Suffixes K, M or G can be used.
sk_SK: Nastav ohraničenie - maximálnu priepustnosť pre download obrazov v bytoch / sekundu z http/https URL. Prípony K, M, alebo G sú povolené.

en: Optional limit, in MB. If set, OpenNebula will only use this amount of storage, instead of the whole free disk.
sk_SK: Voliteľný limit, v MB. Ak je nastavený, Opennebula použije iba nastavenú veľkosť disku namiesto celého voľného disku.

en: Do not try to untar or decompress
sk_SK: Nepokúšaj sa rozbaliť alebo dekompresovať

en: Check available capacity of the datastore before creating a new image
sk_SK: Skontroluj dostupnú kapacitu dátového skladu pred vytvorením nového obrazu.

en: Host Bridge List
sk_SK: Zoznam host bridges

en: Space separated list of Server names or IPs where OpenNebula will be staging the new images into. This server will act as the entry point for new inmages in the datastore.
sk_SK: Medzerou oddelený zoznam názvov, alebo IP adries serverov. Takýto server bude vystupovať ako vstupný bod pre nové obrazy v dátovom sklade.

en: Volume Group Name
sk_SK: Meno volumgrupy

en: Gluster Host
sk_SK: Gluster host

en: Host and port of one (and only one) Gluster server (host:port)
sk_SK: Hosty a port jedného (a iba jedného) Gluster servera (hostport)

en: Gluster Volume
sk_SK: Gluster objem

en: Gluster volume to use for the datastore
sk_SK: Gluster objem použiteľný dátovým skladom

en: Pool Name
sk_SK: Meno poolu

en: The OpenNebula Ceph pool name. Defaults to 'one' (this pool must exist before using the drivers).
sk_SK: Meno Opennebula Ceph zásobníka. Default je "one" (tento zásobník musí existovať pred použitím driverov),

en: Ceph Host
sk_SK: Ceph host

en: Space-separated list of Ceph monitors. Example: host1 host2:port2 host3 host4:port4 (if no port is specified, the default one is chosen) (Required for Libvirt 1.x when cephx is enabled).
sk_SK: Medzerou oddelený zoznam Ceph monitorov. Príklad? host1 host2:port2 host3 host4:port4 (ak port nie je definovaný, použije sa defaultný) (Požadované pre Libvirt 1.X ak cephx je enablovaný).

en: Ceph User
sk_SK: Ceph používateľ

en: The OpenNebula Ceph user name. If set it is used by RBD commands. This ceph user must exist before using the drivers. Required for Libvirt 1.x when cephx is enabled .
sk_SK: Meno Ceph používateľa. Ak je nastavené, použije sa pre RBD príkaz. Tento požívateľ musí existovať pred použitím driverov. Požadované Libvirt 1.X ak Ceph je aktivovaný.

en: A generated UUID for a LibVirt secret (to hold the CephX authentication key in Libvirt on each hypervisor). This should be generated when creating the Ceph datastore in OpenNebula. (Required for Libvirt 1.x when cephx is enabled).
sk_SK: Generované UUID pre Libvirt secret (aby CephX autentifikačný kľúč bol držaný v Libvirt pre každý hypervízor). Toto by malo byť generované pri vytváraní Ceph dátového skladu v OpenNebule (požadované pre Libvirt 1.X ak cephx je enablovaný).

en: Staging Dir
sk_SK: Režijný adresár

en: FS: Default path where images will be temporarily copied to in the host carrying out the registration operation (chosen from the bridge list). If empty, defaults to /var/tmp.
sk_SK: FS: Predvolená cesta, kde budú obrazy dočasne nakopírované na hosta pre vykonanie registrácie (vybraný zo zoznamu). Ak je prázdny, predvolená hodnota je /var/tmp.

en: Ceph: Default path for image operations in the OpenNebula Ceph frontend.
sk_SK: Ceph: Základná cesta pre obrazy v OpenNebula Ceph frontende

en: RBD Format
sk_SK: RBD formát

en: By default RBD Format 2 will be used. If RBD_FORMAT=2 is specified then when instantiating non-persistent images the Ceph driver will perform rbd snap instead of rbd copy.
sk_SK: Defaultne je použitý RBD 2. formát. Ak je nastavené RBD_FORMAT=2,

en: Owner
sk_SK: Vlastník

en: Size
sk_SK: Veľkosť

en: Registration time
sk_SK: Čas registrácie

en: Persistent
sk_SK: Perzistentný

en: Status
sk_SK: Stav

en: #VMS
sk_SK: #VS

en: Target
sk_SK: Cieľ

en: Datastore created
sk_SK: Dátový sklad vytvorený

en: Select cluster
sk_SK: Vyber cluster

en: Select the destination cluster:
sk_SK: Vyber cieľový cluster:

en: Change owner
sk_SK: Zmeň vlastníka

en: Select the new owner
sk_SK: Vyber nového vlastníka

en: Change group
sk_SK: Zmeň skupinu

en: Select the new group
sk_SK: Vyber novú skupinu

en: Enable
sk_SK: Aktivuj

en: Disable
sk_SK: Deaktivuj

en: Capacity
sk_SK: Kapacita

en: Basepath
sk_SK: Cesta

en: State
sk_SK: Stav

en: Base path
sk_SK: Cesta

en: Please select a cluster for this datastore
sk_SK: Vyber dátový sklad pre tento obraz

en: Create File
sk_SK: Vytvor súbor

en: Name that the File will get. Every file must have a unique name.
sk_SK: Meno priradené súboru. Každý súbor musí mať unikátne meno.

en: Description
sk_SK: Popis

en: Human readable description of the file for other users.
sk_SK: Popis súboru zrozumiteľný pre ostatných užívateľov.

en: Type of the file.
sk_SK: Typ súboru

en:  KERNEL & RAMDISK files can be used in the OS Booting section of the Template wizard.
sk_SK: Kernel a Ramdisk súbory môžu byť použité v BOOT sekcii OS sprievodcu vytvárania šablóny.

en:  CONTEXT files can be included in the context CD-ROM, from the Context/Files section of the Template wizard.
sk_SK: CONTEXT súbory môžu byť zahrnuté do kontextového CDROM, z Context/Files sekcie sprievodcu vytvorenia šablóny.

en: Context
sk_SK: Kontext

en: Kernel
sk_SK: Jadro

en: Ramdisk
sk_SK: RAM-disk

en: Select the datastore for this file
sk_SK: Vyber dátový sklad pre tento súbor

en: Image location
sk_SK: Umiestnenie obrazu

en: Provide a path
sk_SK: Zadaj cestu

en: Upload
sk_SK: Nahraj

en: Path
sk_SK: Cesta

en: Path to the original file that will be copied to the file repository.
sk_SK: Cesta ku originálu súboru, aby mohol byť nakopírovaný do repository.

en: File created
sk_SK: Súbor vytvorený

en: File renamed correctly
sk_SK: Súbor bol premenovaný správne

en: Files & Kernels
sk_SK: Súbory a jadrá

en: SIZE
sk_SK: Veľkosť

en: Register time
sk_SK: Čas registrácie

en: Filesystem type
sk_SK: Typ filesystému

en: Running VMS
sk_SK: Bežiace VM's

en: Uploading...
sk_SK: Nahrávanie ...

en: Registering in OpenNebula
sk_SK: Registruj v OpenNebule

en: Please select a datastore for this file
sk_SK: Vyber dátový sklad pre tento súbor

en: Memory
sk_SK: RAM

en: Create Group
sk_SK: Vytvor skupinu

en: Update Group
sk_SK: Update skupiny

en: Admin
sk_SK: Administrátor

en: Permissions
sk_SK: Prístupové práva

en: Allow users in this group to use the following Sunstone views
sk_SK: Umožní užívateľom v tejto skupine používať nasledujúce Sunstone pohľady

en: Views available to the group users. If the default is unset, the one set in sunstone-views.yaml will be used
sk_SK: Náhľady k dispozícii pre používateľov skupiny. Ak predvolená nie je nastavená, bude použité nastavenie zo sunstone-views.yaml

en: Create an administrator user
sk_SK: Vytvor užívateľa administrátor

en: You can create now an administrator user. More administrators can be added later.
sk_SK: Teraz môžeš vytvoriť administrátorský účet. Neskôr môžeš pridať ďalších administrátorov.

en: Allow users to view the VMs and Services of other users in the same group
sk_SK: Umožni užívateľom prezerať VS a služby iných užívateľov z rovnakej skupiny

en: An ACL Rule will be created to give users in this group access to all the resources in the same group.
sk_SK: ACL pravidlo umožní užívateľom v tejto skupine prístup ku všetkým zdrojom v rovnakej skupine

en: Allow users in this group to create the following resources
sk_SK: Umožní užívateľom z tejto skupiny vytvárať nasledujúce zdroje

en: This will create new ACL Rules to define which virtual resources this group's users will be able to create.
sk_SK: Vytvorí nové ACL pravidlá, ktoré definujú, aké virtuálne prostriedky budú môcť používatelia tejto skupiny vytvoriť.

en: VMs
sk_SK: Virtuálne stroje

en: Documents are a special tool used for general purposes, mainly by OneFlow. If you want to enable users of this group to use service composition via OneFlow, let it checked.
sk_SK: Dokumenty sú špeciálne nástroje na všeobecné použitie, predovšetkým v OneFlow. Zaškrtni, ak chceš umožniť používanie OneFlow užívateľom z tejto skupiny.

en: New Groups are automatically added to the default VDC
sk_SK: Nové skupiny boli automaticky pridané do základného VDC

en: Update Quota
sk_SK: Aktualizuj kvótu

en: Apply changes
sk_SK: Aplikuj zmeny

en: Group created
sk_SK: Skupina vytvorená

en: Admins
sk_SK: Administrátori

en: Users default
sk_SK: Používatelia štandardne

en: Admins default
sk_SK: Administrátori štandardne

en: Edit administrators
sk_SK: Edituj administrátorov

en: Cancel
sk_SK: Zrušiť

en: Apply
sk_SK: Aplikuj

en: User name and password must be filled in
sk_SK: Meno a heslo musia byť vyplnené

en: Create Host
sk_SK: Vytvor host

en: Hostname
sk_SK: Meno hosta

en: Networking
sk_SK: Siete

en: Custom VNM_MAD
sk_SK: Užívateľský VNM_MAD

en: Drivers
sk_SK: Ovládače

en: Virtualization
sk_SK: Virtualizácia

en: Custom VMM_MAD
sk_SK: Užívateľský VMM_MAD

en: Custom IM_MAD
sk_SK: Užívateľský IM_MAD

en: Get vCenter Clusters
sk_SK: Získaj vCenter cluster

en: Import
sk_SK: Importuj

en: Host created
sk_SK: Host vytvorený

en: Allocated
sk_SK: Vyhradené

en: Total
sk_SK: Celkom

en: Delete host
sk_SK: Zmaž hosta

en: Graphs
sk_SK: Grafy

en: Real CPU
sk_SK: Skutočný CPU

en: Allocated CPU
sk_SK: Alokovaný CPU

en: Real MEM
sk_SK: Skutočná RAM

en: Allocated MEM
sk_SK: Alokovaná RAM

en: Last monitored on
sk_SK: Naposledy monitorovaný

en: UPDATE
sk_SK: Update

en: ALLOCATED CPU
sk_SK: ALOKOVANÉ CPU

en: REAL CPU
sk_SK: Skutočné CPU

en: ALLOCATED MEMORY
sk_SK: ALOKOVANÁ RAM

en: REAL MEMORY
sk_SK: Skutočná RAM

en: Datastore ID
sk_SK: ID dátového skladu

en: Allocated Memory
sk_SK: Alokovaná RAM

en: Real Memory
sk_SK: Reálna RAM

en: Running VMs
sk_SK: Bežiace virtuálne stroje

en: MEMORY
sk_SK: RAM

en: Used CPU
sk_SK: Využitý CPU

en: Used Memory
sk_SK: Využitá RAM

en: IPs
sk_SK: IP adresy

en: Start Time
sk_SK: Čas štartu

en: Please select the vCenter Templates to be imported to OpenNebula.
sk_SK: Adresár réžie

en: DataCenter
sk_SK: Dátové centrum

en: No new templates found in this DataCenter
sk_SK: Žiadne nové šablóny v tomto dátovom centre.

en: Please select the vCenter running VMs to be imported to OpenNebula.
sk_SK: Vyber bežiace virtuálne stroje z vCenter na import do OpenNebuly

en: No new running VMs found in this DataCenter
sk_SK: V tomto dátovom centre nebežia žiadne virtuálne stroje

en: Networks
sk_SK: Siete

en: Please select the vCenter Networks to be imported to OpenNebula.
sk_SK: Vyber vCenter siete pre import do OpenNebuly

en: No new networks found in this DataCenter
sk_SK: V tomto dátovom centre neboli nájdené žiadne nové siete.

en: TYPE
sk_SK: Typ

en: Optional
sk_SK: Voliteľne

en: IP START
sk_SK: Štartovacia IP

en: Please select the vCenter Clusters to be imported to OpenNebula. Each vCenter Cluster will be included as a new OpenNebula Host
sk_SK: Vyber, ktoré vCenter clustre majú byť importované do OpenNebuly. Každý vCenter cluster bude zahrnutý ako nový OpenNebula host.

en: No clusters found in this DataCenter
sk_SK: V tomto datacentre sa nenašli žiadne clustre

en: Host created successfully
sk_SK: Host úspešne vytvorený

en: Cannot contact server: is it running and reachable?
sk_SK: Nemôžem kontaktovať server - je spustený?

en: Template created successfully
sk_SK: Šablóna úspešne vytvorená

en: VM imported successfully
sk_SK: Virtuálny stroj úspešne naimportovaný

en: Virtual Network created successfully
sk_SK: Virtuálna sieť úspešne vytvorená

en: Host name missing!
sk_SK: Chýba meno hosta!

en: Create Image
sk_SK: Vytvor nový obraz

en: Name that the Image will get. Every image must have a unique name.
sk_SK: Meno nového obrazu. Každý obraz musí mať unikátne meno.

en: Human readable description of the image for other users.
sk_SK: Popis obrazu čitateľný pre ostatných používateľov

en: Type of the image.
sk_SK: Typ obrazu

en:  OS images contain a working operative system.
sk_SK: OS obrazy obsahujú funkčný operačný systém.

en:  CDROM images are readonly data.
sk_SK: Obraz CDROM a readonly dáta

en:  DATABLOCK images are a storage for data. They can be created from previous existing data, or as an empty drive.
sk_SK: DATABLOCK obrazy sú sklady pre dáta. Môžu byť vytvorené z už existujúcich dát, alebo ako prázdne.

en: Select the datastore for this image
sk_SK: Vyber dátový sklad pre tento obraz

en: Persistence of the image
sk_SK: Perzistencia obrazu

en: Empty datablock
sk_SK: Prázdny datablock

en: Path to the original file that will be copied to the image repository. If not specified for a DATABLOCK type image, an empty image will be created.
sk_SK: Cesta ku pôvodnému súboru, ktorý bude skopírovaný do repozitory. Ak nie je špecifikovaný pre typ "dátový blok", bude vytvorený prázdny obraz.

en: Size of the datablock in MB.
sk_SK: Veľkosť dátového bloku v MB

en: FS type
sk_SK: Typ filesystému

en: Type of file system to be built.
sk_SK: Typ filesystému, ktorý má byť vytvorený

en:  Plain. When the disk image is used directly by the hypervisor we can format the image, and so it is ready to be used by the guest OS. Values: ext2, ext3, ext4, ntfs, reiserfs, jfs, swap. Any other fs supported by mkfs will work if no special option is needed.
sk_SK: Jednoduchý. Keď je diskový obraz použitý priamo hypervízorom, môžeme ho formátovať a tým je priamo pripravenýb pre použitie hosťovským operačným systémom. Hodnoty: ext2, ext3, ext4, ntfs, reiserfs, jfs, swap. Ľubovoľný iný, ktorý podporuje mkfs, bude pracovať, pokiaľš nie sú požadované špeciálne nastavenia.

en:  Formatted. The disk image is stored in a hypervisor specific format VMDK or Qcow2. Then we cannot really make a filesystem on the image, just create the device and let the guest OS format the disk. Use raw to not to format the new image. Values: raw, qcow2, vmdk_*.
sk_SK: Formátovaný. Obraz disku je uložený v špecifickom formáte hypervízora VMDK alebo Qcow2. Vtedy v skutočnosti nemôžeme vytvoriť  na obraze filesystém, iba vytvoriť zariadenie a nechať hosťovský OS formátovať disk. Použi RAW, ak nechceš formátovať nový obraz. Hodnoty: raw, qcow2, vmdk_*.

en: Advanced options
sk_SK: Rozšírené možnosti

en: Device prefix
sk_SK: Prefix zariadenia

en: Prefix for the emulated device this image will be mounted at. For instance, “hd”, “sd”. If omitted, the default value is the one defined in oned.conf (installation default is “hd”).
sk_SK: Prefix pre emulované zariadenie. Napr. "hd", "sd" ...
    Ak nie je zadaný, použijú sa defaultné hodnoty z oned.conf (default zvykne byt "hd").

en: Driver
sk_SK: Ovládač

en: Specific image mapping driver. KVM: raw, qcow2. XEN: tap:aio, file:
sk_SK: Špecifický mapping ovládač. KVM: raw, qcow2. XEN: tap:aio, file:

en: Target on which the image will be mounted at. For example: hda, sdb...
sk_SK: Cieľ, kam má byť obraz pripojený. Napr. : hda, sdb, ...

en: Custom attributes
sk_SK: Užívateľské atribúty

en: Value
sk_SK: Hodnota

en: Add
sk_SK: Pridaj

en: Remove selected
sk_SK: Zmaž vybraté

en: Image created
sk_SK: Obraz vytvorený

en: Image renamed correctly
sk_SK: Obraz bol premenovaný správne

en: Make persistent
sk_SK: Urob perzistentný

en: Make non persistent
sk_SK: Urob neperzistentný

en: Clone
sk_SK: Klonuj

en: Image
sk_SK: Obraz

en: yes
sk_SK: Áno

en: no
sk_SK: Nie

en: Custom attribute name and value must be filled in
sk_SK: Užívateľský atribút meno a hodnota musia byť vyplnené

en: There are mandatory parameters missing
sk_SK: Neboli zadané niektoré povinné údaje

en: Please select a datastore for this image
sk_SK: Vyber dátový sklad pre tento obraz

en: Clone Image
sk_SK: Klonovaný obraz

en: Several images are selected, please choose a prefix to name the new copies
sk_SK: Bolo vybratých viac obrazov - vyber prefix pre pomenovanie nových kópií

en: You can select a different target datastore
sk_SK: Môžeš vybrať rozdielny cieľový dátový sklad

en: Infrastructure
sk_SK: Infraštruktúra

en: The appliance is not ready
sk_SK: Zariadenie nie je pripravené

en: The following images will be created in OpenNebula.
sk_SK: V OpenNebule budú vytvorené nasledovné obrazy

en: If you want to edit parameters of the image you can do it later in the images tab
sk_SK: Ak chceš editovať parametre obrazu, môžeš to urobiť neskôr na záložke Obraz.

en: Select the datastore for the images
sk_SK: Vyber dátový sklad pre obrazy

en: Image Name
sk_SK: Obraz meno

en: The following template will be created in OpenNebula and the previous images will be referenced in the disks
sk_SK: Nasledujúca šablóna bude vytvorená v OpenNebule a predchádzajúce obrazy budú odkazovať na disky

en: If you want to edit parameters of the template you can do it later in the templates tab
sk_SK: Ak chceš editovať parametre šablóny, môžeš to urobiť neskôr na záložke Šablóna.

en: Template Name
sk_SK: Meno šablóny

en: Image created successfully
sk_SK: Obraz úspešne vytvorený

en: Import Appliance
sk_SK: Importuj zariadenie

en: Marketplace
sk_SK: Obchod

en: OpenNebula Marketplace
sk_SK: Trhovisko OpenNebula

en: Cannot connect to OpenNebula Marketplace
sk_SK: Nie je možné sa pripojiť ku OpenNebula Marketu

en: Publisher
sk_SK: Vydávateľ

en: Hypervisor
sk_SK: Hypervízor

en: Arch
sk_SK: Architektúra

en: Format
sk_SK: Formátovanie

en: Tags
sk_SK: Tagy

en: Appliance information
sk_SK: Info o zariadení

en: No Images defined
sk_SK: Nezadefinované obrazy

en: link
sk_SK: Link

en: Downloads
sk_SK: Downloady

en: Catalog
sk_SK: Katalóg

en: Short Description
sk_SK: Krátky popis

en: OpenNebula Template
sk_SK: OpenNebula šablóna

en: Scale
sk_SK: Rozsah

en: This will hold selected pending VMs from being deployed
sk_SK: Pozdrží vybraté virtuálne stroje v PENDING stave pred nasadením

en: Hold
sk_SK: Podrž

en: Release
sk_SK: Uvoľni

en: This will release held machines
sk_SK: Uvoľní pozdržané stroje

en: This will suspend selected machines
sk_SK: Uloží vybraté virtuálne stroje

en: This will resume selected VMs
sk_SK: Toto urobí znovunaštartovanie vybratého VM

en: Stop
sk_SK: Zastav

en: This will stop selected VMs
sk_SK: Týmto zastavíš vybratý VS

en: This will force the hypervisor boot action of VMs stuck in UNKNOWN or BOOT state
sk_SK: Vynúti boot pre VM v UNKNOWN alebo BOOT stave

en: This will send a reboot action to running VMs
sk_SK: Pošle reboot signál bežiacemu virtuálnemu stroju

en: This will perform a hard reboot on selected VMs
sk_SK: Tvrdý reboot vybratého virtuálneho stroja

en: Power Off
sk_SK: Vypnúť

en: This will send a power off signal to running VMs. They can be resumed later.
sk_SK: Posiela vypínací signál bežiacim VS. Neskôr môžu byť naštartované.

en: This will send a forced power off signal to running VMs. They can be resumed later.
sk_SK: Posiela vynútený vypínací signál bežiacim VS. Neskôr môžu byť naštartované.

en: Undeploy
sk_SK: Zruš nasadenie

en: Shuts down the given VM. The VM is saved in the system Datastore.
sk_SK: Urobí shutdown vybratého VM. VM je uložený v systémovom dátovom sklade.

en: This will initiate the shutdown process in the selected VMs
sk_SK: Spustenie shutdown procesu pre vybratý virtuálny stroj

en: This will initiate the shutdown-hard (forced) process in the selected VMs
sk_SK: Spustenie shutdown procesu pre vybratý virtuálny stroj (natvrdo).

en: This will delete the selected VMs from the database
sk_SK: Vymaže vybratý virtuálny stroj z databázy

en: This will delete and recreate VMs to PENDING state
sk_SK: Vymaže a znovunastaví VS do Pending stavu.

en: Reschedule
sk_SK: Preplánuj

en: This will reschedule selected VMs
sk_SK: Preplánuje vybraté VM

en: Un-Reschedule
sk_SK: Zruší preplánovanie

en: This will cancel the rescheduling for the selected VMs
sk_SK: Toto zruší preplánovanie pre vybraté VM

en: Recover
sk_SK: Obnovenie

en: This will delete the selected services
sk_SK: Toto zmaže vybraté služby

en: Service information
sk_SK: Informácia o službe

en: OneFlow - Services
sk_SK: OneFlow služby

en: OneFlow - Service
sk_SK: OneFlow - služba

en: Cannot connect to OneFlow server
sk_SK: Nemôžem kontaktovať OneFlow server

en: Strategy
sk_SK: Stratégia

en: Shutdown action
sk_SK: Vykonať shutdown

en: Ready Status Gate
sk_SK: Ready status brána

en: Roles
sk_SK: Roly

en: Period
sk_SK: Perióda

en: Seconds between each group of actions
sk_SK: Sekundy medzi každou skupinou akcií

en: Number
sk_SK: Počet

en: Number of VMs to apply the action to each period
sk_SK: Počet VS, na ktoré bude akcia aplikovaná počas každej periódy

en: Cardinality
sk_SK: Kardinalita

en: VM Template
sk_SK: Šablóna VS

en: Parents
sk_SK: Rodičia

en: Select a role in the table for more information
sk_SK: Pre viac informácií vyber rolu z tabuľky

en: Role
sk_SK: Úloha

en: Min VMs
sk_SK: Minimálny počet VS

en: Max VMs
sk_SK: Max. počet virtuálnych strojov

en: Elasticity policies
sk_SK: Pravidlá elasticity

en: Type of adjustment.
sk_SK: Typ ladenia

en: CHANGE: Add/substract the given number of VMs.
sk_SK: Zmena: Pridaj / odober nastavený počet VS

en: CARDINALITY: Set the cardinality to the given number.
sk_SK: Kardinalita: Nastav kardinalitu na zadané číslo.

en: PERCENTAGE_CHANGE: Add/substract the given percentage to the current cardinality.
sk_SK: PERCENTUALNA_ZMENA: Pridaj/zniž o dané percento aktuálnu kardinalitu.

en: Adjust
sk_SK: Ladenie

en: Positive or negative adjustment. Its meaning depends on 'type'
sk_SK: Kladné alebo záporné ladenie. Význam v závislosti na "type"

en: CHANGE: -2, will substract 2 VMs from the role
sk_SK: ZMENA: -2 odstráni 2 VS z roly

en: CARDINALITY: 8, will set carditanilty to 8
sk_SK: KARDINALITA: 8 - nastaví kardinalitu na 8

en: PERCENTAGE_CHANGE: 20, will increment cardinality by 20%
sk_SK: PERCENTUALNA_ZMENA: 20 - zníži kardinalitu o 20%

en: Min
sk_SK: Minimálne

en: Optional parameter for PERCENTAGE_CHANGE adjustment type. If present, the policy will change the cardinality by at least the number of VMs set in this attribute.
sk_SK: Voliteľný parameter pre PERCENTAGE_CHANGE typ ladenia. Ak je zadaný, politiky zmenia kardinalitu o minimálne počet VS nastavený v tomto parametri.

en: Expression
sk_SK: Výraz

en: Expression to trigger the elasticity
sk_SK: Výraz pre spúšťač elastticity

en: Example: ATT < 20
sk_SK: Príklad: ATT<20

en: # Periods
sk_SK: Počet periód

en: Number of periods that the expression must be true before the elasticity is triggered
sk_SK: Počet periód, pre ktoré musí byť výraz pravdivý, kým je elasticita spustená

en: Duration, in seconds, of each period in '# Periods'
sk_SK: Trvanie, v sekundách pre každú periódu

en: Cooldown period duration after a scale operation, in seconds
sk_SK: Trvanie Cooldown periódy po operácii škálovania, v sekondách

en: Scheduled policies
sk_SK: Naplánované pravidlá

en: Time format
sk_SK: Formát času

en: Recurrence: Time for recurring adjustements. Time is specified with the Unix cron syntax
sk_SK: Opakovanie: Čas pre naladenie opakovania. Čas je vyjadrený v UNIX cron syntaxi

en: Start time: Exact time for the adjustement
sk_SK: Čas štartu: presný čas pre ladenie

en: Time expression
sk_SK: Formát času

en: Time expression depends on the the time formar selected
sk_SK: Vyjadrenie času závisí na zvolenom formáte

en: The VM is ready
sk_SK: VS je pripravený

en: Waiting for the VM to be ready
sk_SK: Maj chvíľku strpenie - VS sa pripravuje

en: Number of VMs to instantiate with this role
sk_SK: Počet VS na spustenie inštancie s touto rolou

en: Force
sk_SK: Vynúť

en: Force the new cardinality even if it is outside the limits
sk_SK: Vynútiť novú kardinalitu aj keď je mimo rozsah

en: Name for this template
sk_SK: Meno tejto šablóny

en: Description of the service
sk_SK: Popis služby

en: Network Configuration
sk_SK: Konfigurácia siete

en: Add another Network
sk_SK: Pridaj ďalšiu sieť

en: Advanced Service Parameters
sk_SK: Rozšírené parametre služby

en: Straight strategy will instantiate each role in order: parents role will be deployed before their children. None strategy will instantiate the roles regardless of their relationships.
sk_SK: Priama stratégia pre nasadzovanie rolí podľa poradia: rodičovské roly budú nasadené pred ich potomkovskými rolami. Žiadna stratégia nenasadí roly bez ich vzťahov.

en: Straight
sk_SK: Priamo

en: None
sk_SK: Nič

en: VM shutdown action: 'shutdown' or 'shutdown-hard'.
sk_SK: VS Shutdown: "shutdown" alebo "tvrdý shutdown"

en: Shutdown hard
sk_SK: Tvrdý shutdown

en: Wait for VMs to report that they are READY
sk_SK: Počkaj s repoirtom, kým bude VS v stave READY

en: Before deploying any child roles, wait for all VMs of the parent roles to report via OneGate that they are READY=YES
sk_SK: Pred nasadením ľubovoľnej odvodenej roly počkaj, kým budú všetky VS primárnej roly v stave READY = YES

en: Add another role
sk_SK: Pridaj ďalšiu rolu

en: Role Name
sk_SK: Názov roly

en: Name of the role
sk_SK: Meno tejto roly

en: VM template
sk_SK: Šablóna VS

en: Template associated to this role
sk_SK: Šablóna priradená k tejto role

en: Network Interfaces
sk_SK: Sieťové adaptéry

en: Parent roles
sk_SK: Nadradené roly

en: Write the Service template here
sk_SK: Požiadavka vytvorená

en: Advanced Role Parameters
sk_SK: Rizšírené parametre roly

en: VM shutdown action: 'shutdown' or 'shutdown-hard'. If it is not set, the one set for the Service will be used
sk_SK: VS shutdown akcia: "shutdown" alebo "tvrdý shutdown". Ak nie je špecifikované, bude púoužité rovnaké nastavenie ako pre službu.

en: VM Template Content
sk_SK: Obsah VS šablóny

en: This information will be merged with the original Virtual Machine template. Configuration attributes and network interfaces will be replaced by those provided by the user when the template is instantiated
sk_SK: Táto informácia bude zlúčená s pôvodnou šablónou VS. Konfiguračné atribúty a sieťové adaptéry budú nahradené tými, ktoré užívateľ poskytne v momente spustenia inštancie zo šablóny

en: Role Elasticity
sk_SK: Elasticita roly

en: Minimum number of VMs for elasticity adjustments
sk_SK: Minimálny počet VS ore ladenie elasticity

en: Maximum number of VMs for elasticity adjustments
sk_SK: Maximálny počet pre ladenie elasticity

en: Cooldown time after an elasticity operation (secs)
sk_SK: Čas cooldown po operácii elasticity (v sekundách)

en: Optional parameter for PERCENTAGE_CHANGE adjustment type.
sk_SK: Voliteľný parameter pre typ PERCENTAGE:CHANGE

en:  If present, the policy will change the cardinality by at least the number of VMs set in this attribute.
sk_SK: Ak je nastavená, politika zmení kardinalitu o najmenej taký počet VS ako je uvedené v tomto atribúte

en: Add another policy
sk_SK: Pridaj ďalšiu politiku

en: Instantiate Service Template
sk_SK: Spusti inštanciu zo šablóny

en: Service Name
sk_SK: Meno služby

en: Defaults to template name when emtpy. You can use the wildcard &#37;i. When creating several Services, &#37;i will be replaced with a different number starting from 0 in each of them
sk_SK: Default pre prázdne meno šablóny. Môžeš použiť zástupné znaky &#37;i, ktoré budú pri vytváraní viacerých služieb naraz nahradené číslami od 0 vyššie

en: Number of instances
sk_SK: Počet inštancií

en: Number of Services that will be created using this template
sk_SK: Počet služieb, ktoré budú vytvorené s použitím šablóny

en: Instantiate
sk_SK: Spustiť Inštanciu

en: Service Template created
sk_SK: Servisná šablóna vytvorená

en: ServiceTemplate updated correctly
sk_SK: Šablóna bola úspešne aktualizovaná

en: This will delete the selected templates
sk_SK: Toto zmaže vybraté šablóny

en: OneFlow - Templates
sk_SK: OneFlow šablóny

en: OneFlow - Template
sk_SK: OneFlow - šablóna

en: Create Service Template
sk_SK: Vytvor šablónu služby

en: Update Service Template
sk_SK: Aktualizuj šablónu služby

en: Percentage
sk_SK: Percentá

en: Start time
sk_SK: Čas štartu

en: Recurrence
sk_SK: Opakovanie

en: Only word characters are allowed
sk_SK: Povolené sú iba písmená

en: Role
sk_SK: Rola

en: One or more required fields are missing or malformed.
sk_SK: Jedno alebo viac povinných polí je nevyplnených, alebo sú vyplnené nesprávne

en: Please specify name, cardinality and template for this role
sk_SK: Zadaj meno, kardinalitu a šablónu pre túto rolu

en: RUNNING VMS
sk_SK: BEŽIACE VS

en: Group Virtual Machines
sk_SK: Skupina Virtuálne stroje

en: Create Virtual Machine
sk_SK: Vytvor virtuálny stroj

en: Virtual Machine Name
sk_SK: Meno virtuálneho stroja

en: Select a Template
sk_SK: Vyber šablónu

en: Saved
sk_SK: Uložené

en: Create Service
sk_SK: Vytvor službu

en: Manual
sk_SK: Manuálne

en: Unlimited
sk_SK: Neobmedený

en: Unlimited. Group quotas will still apply
sk_SK: Neobmedzené. Skupinové kvóty budú aj tak aplikované

en: Use the default system quotas set by the cloud adminstrator
sk_SK: Použi základné kvóty nastavené administrátorom

en: Memory (GBs)
sk_SK: RAM (GB)

en: Create User
sk_SK: Vytvor užívateľa

en: Username
sk_SK: Meno používateľa

en: Repeat Password
sk_SK: Zopakuj heslo

en: Define Quotas
sk_SK: Definuj kvóty

en: Add User
sk_SK: Pridaj užívateľa

en: Refresh
sk_SK: Obnov

en: Settings
sk_SK: Nastavenia

en: Change Language
sk_SK: Zmeň jazyk

en: Update Language
sk_SK: Updatni jazyk

en: Change Password
sk_SK: Zmeň heslo

en: New Password
sk_SK: Nové heslo

en: Change view
sk_SK: Zmeň pohľad

en: Update view
sk_SK: Updatni pohľad

en: Add SSH Key
sk_SK: Pridaj SSH kľúč

en: Update SSH Key
sk_SK: Updatni SSH kľúč

en: Add a public SSH key to your account!
sk_SK: Pridaj svoj verejný SSH kľúč

en: You will be able to access your Virtual Machines without password
sk_SK: VS bude prístupný bez použitia hesla

en: Update your public SSH key!
sk_SK: Updatni Tvoj verejný SSH kľúč!

en: Show List
sk_SK: Ukáž zoznam

en: Group Accounting
sk_SK: Skupina Účtovanie

en: Group Showback
sk_SK: Skupina Náhľady

en: Saved Templates
sk_SK: Uložené šablóny

en: Filter by User
sk_SK: Filtruj podľa užívateľa

en: User ID
sk_SK: ID užívateľa

en: NET DOWNLOAD SPEED
sk_SK: Downolad rýchlosť

en: NET UPLOAD SPEED
sk_SK: Upload rýchlosť

en: Services
sk_SK: Služby

en: Group Info
sk_SK: Skupina Info

en: Change cardinality
sk_SK: Zmeň kardinalitu

en: The cardinality for this role cannot be changed
sk_SK: kardinalita pre túto rolu nemôže byť zmenená

en: COST
sk_SK: Náklad

en: HOUR
sk_SK: HODINA

en: Change Capacity
sk_SK: Zmeň kapacitu

en: There are no instance_types available. Please contact your cloud administrator
sk_SK: Nie sú dostupné typy inštancií. Kontaktuj cloud administrátora

en: Select a Network
sk_SK: Vyber sieť

en: Select a Network for this interface
sk_SK: Vyber sieť pre tento adaptér

en: There are no networks available. Please contact your cloud administrator
sk_SK: Nie sú dostupné siete. Kontaktuj cloud administrátora.

en: Add another Network Interface
sk_SK: Pridaj ďalší sieťový adaptér

en: There are no templates available
sk_SK: Nie sú dostupné šablóny

en: There are no instance types available
sk_SK: Nie sú dostupné typy inštancií

en: There are no networks available.
sk_SK: Žiadne siete nie sú dostupné

en: The list of users is empty
sk_SK: Zoznam užívateľov je prázdny

en: There are no Virtual Machines
sk_SK: Žiadne virtuálne stroje

en: There are no Services
sk_SK: Žiadne služby

en: FAILED UNDEPLOYING
sk_SK: ZRUŠENIE NASADENIA NEÚSPEŠNÉ

en: FAILED DEPLOYING
sk_SK: NASADENIE NEÚSPEŠNÉ

en: FAILED SCALING
sk_SK: ŠKÁLOVANIE NEÚSPEŠNÉ

en: UNKNOWN
sk_SK: Neznámy

en: HOLD
sk_SK: Podrž

en: MIGRATE
sk_SK: Migruj

en: SAVING IMAGE
sk_SK: UKLADANIE OBRAZU

en: FAILURE
sk_SK: CHYBA

en: SAVE
sk_SK: ULOŽ

en: EPILOG
sk_SK: EPILÓG

en: SHUTDOWN
sk_SK: Shutdown

en: CLEANUP
sk_SK: ČISTENIE

en: POWERING OFF
sk_SK: VYPÍNANÝ

en: STOPPED
sk_SK: Zastavený

en: SUSPENDED
sk_SK: Suspendovaný

en: POWEROFF
sk_SK: Vypnutý

en: READY
sk_SK: PRIPRAVENÝ

en: DISABLED
sk_SK: DEAKTIVOVANÝ

en: USED_PERS
sk_SK: POUŹÍVANÝ

en: LOCKED
sk_SK: BLOKNUTÝ

en: CLONE
sk_SK: KLONUJ

en: DELETE
sk_SK: VYMAŽ

en: DELETING
sk_SK: MAZANIE

en: This Virtual Machine will be saved in a new Template. Only the main disk will be preserved!
sk_SK: Virtuálny stroj bude uložený do novej šablóny. Zachovaný bude iba hlavný disk!

en: You can then create a new Virtual Machine using this Template
sk_SK: Použitím tejto šablóny môžeš vytvoriť nový virtuálny stroj

en: Save Virtual Machine to Template
sk_SK: Ulož virtuálny stroj ako šablónu

en: saved successfully
sk_SK: Úspešne uložené

en: Be careful, this action will inmediately destroy your Virtual Machine
sk_SK: OPATRNE - týmto krokom okamžite zmažeš svoj virtuálny stroj!

en: All the information will be lost!
sk_SK: Všetky informácie budú stratené!

en: This action will power off this Virtual Machine. The Virtual Machine will remain in the poweroff state, and can be powered on later
sk_SK: Týmto vypneš tento virtuálny stroj. Ostane v stave power-off a môže byť neskôr zanutý.

en: You can send the power off signal to the Virtual Machine (this is equivalent to execute the command from the console). If that doesn't effect your Virtual Machine, try to Power off the machine (this is equivalent to pressing the power off button in a physical computer).
sk_SK: Môžeš odoslať signál pre vypnutie VS (toto je ekvivalent vykonania príkazu z konzoly). Ak to nemá vplyv na bez Tvoíjho VS, skús vypnút VS (toto je ekvivalent stlačenia tlačidla PowerOff na fyzickom počítači).

en: Power off
sk_SK: Vypni

en: Power off the machine
sk_SK: Vypni virtuálny stroj - power-off

en: Send the power off signal
sk_SK: Pošli signál pre vypnutie

en: This action will reboot this Virtual Machine.
sk_SK: Vykoná reboot virtuálneho stroja

en: You can send the reboot signal to the Virtual Machine (this is equivalent to execute the reboot command form the console). If that doesn't effect your Virtual Machine, try to Reboot the machine (this is equivalent to pressing the reset button a physical computer).
sk_SK: Môžeš odoslať signál reboot virtuálnemu stroju (je to ekvivalent odoslania príkazu reboot z konzoly). Ak to na virtuálny stroj nemá efekt, skús vypnúť reštartovať virtuálny stroj (toto je ekvivalent stlačenia Reset vypínača na fyzickom serveri).

en: Reboot the machine
sk_SK: Reštart stroja - reboot

en: Send the reboot signal
sk_SK: Pošli signál pre reboot

en: ALL
sk_SK: VŠETKO

en: There are no saved templates available
sk_SK: Nie sú dostupné uložené šablóny

en: Create a template by saving a running Virtual Machine
sk_SK: Vytvorenie šablóny uložením bežiaceho virtuálneho stroja

en: Unshare
sk_SK: Ukonči zdieľanie

en: SHARED
sk_SK: ZDIEĽANÉ

en: Share
sk_SK: Zdieľaj

en: Handle with care! This action will inmediately destroy the template
sk_SK: OPATRNE - vykonaním tohto kroku okamžite zmažeš šablónu!

en: and the image associated.
sk_SK: a asociovaný obraz.

en: The template
sk_SK: Šablóna

en: and the image associated will be shared and all the users will be able to instantiate new VMs using this template.
sk_SK: a pripojený obraz bude zdieľaný - všetci užívatelia budú schopní spustiť inštanciu nového VS s použitím tejto šablóny

en: Share template
sk_SK: Zdieľaj šablónu

en: and the image associated will be unshared and the users will not be able to instantiate new VMs using this template.
sk_SK: a pripojený obraz prestane byť zdieľaný - žiadny užívateľ nebude schopný spustiť inštanciu nového VS s použitím tejto šablóny

en: Unshare template
sk_SK: Ukonči zdieľanie šablóny

en: Change Cardinality
sk_SK: Zmeň kardinalitu

en: Be careful, this action will inmediately destroy your Service
sk_SK: OPATRNE - táto akcia okamžite zruší Tvoju službu!

en: Be careful, this action will inmediately shutdown your Service
sk_SK: OPATRNE - táto akcia okamžite zastaví Tvoju službu!

en: Looks like you don't have any Service. Click the button below to get started
sk_SK: Vyzerá to, že nemáš bežiacu žiadnu službu. Klikni na tlačidlo nižšie pre spustenie

en: Create a new Service
sk_SK: Vytvor novú službu

en: User Virtual Machines
sk_SK: Užívateľove VS

en: User Saved Templates
sk_SK: Užívateľove uložené šablóny

en: User Services
sk_SK: Užívateľove služby

en: User Accounting
sk_SK: Účtovanie

en: User Showback
sk_SK: Používateľský prehľad

en: Be careful, this action will inmediately remove the User from OpenNebula
sk_SK: OPATRNE - táto akcia okamžite vymaže užívateľa z OpenNebuly!

en: Delete User
sk_SK: Zmaž užívateľa

en: Update User Quota
sk_SK: Aktualizuj užívateľské kvóty

en: You have to provide an SSH key
sk_SK: Poskytni SSH kľúč

en: You must select at least a template configuration
sk_SK: Musíš vybrať aspoň jednu šablónu

en: You have not specified all the Custom Atrributes for this VM
sk_SK: Nešpecifikovali ste všetky potrebné atribúty pre tento VS

en: You have not specified all the Networks for this Service
sk_SK: Nezadal si všetky siete pre túto službu

en: You have not specified all the Custom Atrributes for this Service
sk_SK: Nezadal si všetky užívateľské atribúty pre túto službu

en: You have to provide a username and password
sk_SK: Meno a heslo je povinné

en: Clone Security Group
sk_SK: Klonuj security grupu

en: Several security groups are selected, please choose a prefix to name the new copies
sk_SK: Je vybratých viac security grúp - zvoľ prefix pre pomenovanie kópií

en: Security Group Name
sk_SK: Meno Security grupy

en: Description for the Security Group
sk_SK: Popis security grupy

en: Defines the direction of the rule.
sk_SK: Definuj smer pravidla

en: Inbound
sk_SK: Prichádzajúci

en: Outbound
sk_SK: Odchádzajúci

en: Protocol
sk_SK: Protokol

en: Defines the protocol of the rule.
sk_SK: Definuj protokol pre pravidlo

en: IPsec
sk_SK: IPSec

en: ICMP Type
sk_SK: ICMP Typ

en: Specific ICMP type of the rule. If a type has multiple codes, it includes all the codes within.
sk_SK: Špecifikuj ICMP typ pre pravidlo. Ak daný typ má viac kódov, zahŕňa všetky.

en: Port range
sk_SK: Rozsah portov

en: Selects whether to apply this TCP or UDP rule to all the ports or just a specific set.
sk_SK: Vyber či bude aplikované toto TCP alebo UDP pravidlo aplikované na všetky porty, alebo iba definovaný rozsah.

en: Iptables range
sk_SK: Rozsah IP

en: A Port Range to filter specific ports. Uses the iptables port syntax: port[,port|,port:port]...
sk_SK: Rozsah pre filtrovanie portov. Používa sa iptables syntax: port[,portI,port:port]...

en: Any: apply this rule to any connection regardless of its source or destination. Network: Apply this rule only to a custom defined network range. Virtual Network: Apply this rule only to connections with origin or destination in one of the already defined VNETs.
sk_SK: Ľubovoľné: pravidlo aplikovať na akékoľvek pripojenie bez ohľadu na jeho zdroj alebo cieľ. Sieť: Použiť toto pravidlo len na definovaný rozsah siete. Virtual Network: Použiť toto pravidlo len pre spojenie s vo VNET zadefinovaným zdrojom alebo cieľom.

en: Any
sk_SK: Ľubovoľný

en: Virtual Network
sk_SK: Virtuálna sieť

en: IP Start
sk_SK: Štartovacia IP

en: First IP address
sk_SK: Prvá IP adresa

en: Number of addresses in the range
sk_SK: Počet adries v rozsahu

en: Add Rule
sk_SK: Pridaj pravidlo

en: Port Range
sk_SK: Rozsah portov

en: Write the Security Group template here
sk_SK: Napíš šablónu pre Security grupu

en: Security Group created
sk_SK: Security grupa vytvorená

en: Security Group updated correctly
sk_SK: Security grupa aktualizovaná

en: Security Group renamed correctly
sk_SK: Security grupa premenovaná

en: Security Group
sk_SK: Security grupa

en: Create Security Group
sk_SK: Vytvor security grupu

en: Update Security Group
sk_SK: Aktualizuj security grupu

en: Security Group information
sk_SK: Informácie o security grupe

en: Rules
sk_SK: Pravidlá

en: Request created
sk_SK: Požiadavka vytvorená

en: Comment added correctly
sk_SK: Poznámka bola pridaná

en: Upload a file
sk_SK: Nahraj súbor

en: Upload File
sk_SK: Nahraj súbor

en: Documentation
sk_SK: Dokumentácia

en: Community
sk_SK: Komunita

en: Request Information
sk_SK: Informácie o požiadavke

en: This request is currently being processed by our staff
sk_SK: Táto požiadavka bude spracovaná naším oddelením

en: This request is awaiting your response
sk_SK: Požiadavka čaká na Tvoju odozvu

en: Add another disk
sk_SK: Pridaj ďalší disk

en: Add another nic
sk_SK: Pridaj ďalší adaptér

en: Default model
sk_SK: Základný model

en: Default value for all NICs. Hardware that will emulate the network interface. With Xen this is the type attribute of the vif.
sk_SK: Default hodnota pre všetky sieťové adaptéry. Hardware emulovaný sieťovým adaptérom, pre XEN je to typ atribútu vif.

en: Features
sk_SK: Fičúrie

en: CPU architecture to virtualization
sk_SK: CPU architektúra pre virtualizáciu

en: Machine type
sk_SK: Typ

en: libvirt machine type, only for KVM
sk_SK: libvirt typ, iba pre KVM

en: Device to be mounted as root
sk_SK: Zariadenie namountované ako root

en: Guest OS
sk_SK: Hosťovský OS

en: Set the OS of the VM, only for VMware
sk_SK: Nastav operačný systém pre VS - iba pre VMware

en: 1st Boot
sk_SK: 1. boot

en: 1st Boot device type
sk_SK: Typ zariadenia pre 1. boot

en: NETWORK
sk_SK: Sieť

en: 2nd Boot
sk_SK: 2. boot

en: 2nd Boot device type
sk_SK: Typ zariadenia pre 2. boot

en: 3rd Boot
sk_SK: 3. boot

en: 3rd Boot device type
sk_SK: Typ zariadenia pre 3. boot

en: Kernel cmd
sk_SK: Príkaz jadra

en: Arguments for the booting kernel
sk_SK: Argumenty pre nabootovanie jadra

en: Path to the bootloader executable
sk_SK: Cesta ku spustiteľnému bootloaderu

en: Registered Image
sk_SK: Registrovaný obraz

en: Remote PATH
sk_SK: Vzdialená cesta

en: Please select a Kernel from the list
sk_SK: Vyber jadro zo zoznamu

en: You selected the following Kernel:
sk_SK: Vybral si nasledovné jadro:

en: PATH
sk_SK: Cesta

en: Path to the OS kernel to boot the image
sk_SK: Cesta ku obrazu OS jadra pre nabootovanie

en: Registered Image
sk_SK: Registrovaný obraz

en: Please select a Ramdisk from the list
sk_SK: Vyber RAM-disk zo zoznamu

en: You selected the following Ramdisk:
sk_SK: Vybral si nasledovný RAM-disk:

en: Path to the initrd image
sk_SK: Cesta ku obrazu initrd

en: Add support in the VM for Advanced Configuration and Power Interface (ACPI)
sk_SK: Pridaj do VM podporu pre ACPI (Advanced Configuration and Power Interface).

en: Yes
sk_SK: Áno

en: No
sk_SK: Nie

en: Add support in the VM for Physical Address Extension (PAE)
sk_SK: Pridaj do VM podporu pre PAE (Physical Address Extension)

en: Enables the advanced programmable IRQ management.
sk_SK: Aktivuje rozšírený programovateľný IRQ manažment

en: HYPERV
sk_SK: HyperV

en: Add support in the VM for hyper-v features (HYPERV)
sk_SK: Pridaj podporu pre HyperV (hyperV fičúrie)

en: Localtime
sk_SK: Miestny čas

en: The guest clock will be synchronized to the host's configured timezone when booted.
sk_SK: Hosťovské hodiny budú synchronizované do nakonfigurovanej časovej zóny počas bootovania.

en: Device model
sk_SK: Model zariadenia

en: Used to change the IO emulator in Xen HVM. Only XEN.
sk_SK: Použité pre zmenu IO emulátora v XEN  HVM. Iba XEN.

en:  Adds a PCI Controller that provides bridge-to-bridge capability, only for VMware.
sk_SK: Pridá PCI radič pre bridge-to-bridge funkcionalitu - iba pre VMware

en: Graphics
sk_SK: Grafiky

en: Listen IP
sk_SK: IP, na ktorej počúva

en: IP to listen on
sk_SK: IP adresa, na ktorej počúva

en: Port for the VNC/SPICE server
sk_SK: Port pre VNC / SPICE server

en: Keymap
sk_SK: Klávesová mapa

en: Keyboard configuration locale to use in the VNC/SPICE display
sk_SK: Konfigurácia locales klávesnice pre konzolu VNC / SPICE

en: Password for the VNC/SPICE server
sk_SK: Heslo pre VNC / SPICE server

en: Generate Random Password
sk_SK: Generuj náhodné heslo

en: A random password will be generated for each VM, and will be included in the VM information
sk_SK: Náhodné heslo bude vygenerované pre každý virtuálny stroj a bude zahrnuté do informácií o ňom

en: Inputs
sk_SK: Vstupné zariadenia

en: Mouse
sk_SK: Myš

en: BUS
sk_SK: Zbernica

en: Network & SSH
sk_SK: Sieť a SSH

en: User Inputs
sk_SK: Užívateľské vstupy

en: Custom vars
sk_SK: Užívateľské premenné

en:   Add SSH contextualization
sk_SK: Pridaj SSH kontextualizáciu

en: Add an ssh public key to the context. If the Public Key textarea is empty then the user variable SSH_PUBLIC_KEY will be used.
sk_SK: Pridaj SSH verejný kľúč pre context. Ak je toto pole prázdne, použije sa užívateľská premenná SSH_PUBLIC_KEY.

en: Public Key
sk_SK: Verejný kľúč

en:   Add Network contextualization
sk_SK: Pridaj sieťovú kontextualizáciu

en: Add network contextualization parameters. For each NIC defined in the NETWORK section, ETH$i_IP, ETH$i_NETWORK... parameters will be included in the CONTEXT section and will be available in the Virtual Machine
sk_SK: Pridaj parametre pre sieťovú kontextualizáciu. Pre každý sieťový adaptér definovaný v sieťovej sekcii  parametre ETH$i_IP, ETH$i_NAETWORK ... a iné budú zahrnuté v CONTEXT sekcii a dostupné pre VM

en:   Add OneGate token
sk_SK: Pridaj OneGate token

en: Add a file (token.txt) to the context contaning the token to push custom metrics to the VirtualMachine through OneGate
sk_SK: Pridaj súbor (token.txt) do kontectu, obsahujúci token pre vtlačenie užívateľskej metriky virtuálneho stroja prostredníctvom OneGate

en: Please select files from the list
sk_SK: Vyber súbory zo zoznamu

en: You selected the following files:
sk_SK: Vybral si nasledovné súbory:

en: Raw String for the FILE_DS attribute of the VM template, representing files that will be included in the contextualization image. Each file must be stored in a FILE_DS Datastore and must be of type CONTEXT
sk_SK: Reťazec pre FILE_DS atribút virtuálneho stroja, reprezentujúci súbory, ktoré budú zaradené do jeho kontextualizačného obrazu. Každý súbor musí byť uložený v FILE_DS dátovom sklade a musí byť typu CONTEXT.

en: Init scripts
sk_SK: Zavádzací script

en: If the VM uses the OpenNebula contextualization package the init.sh file is executed by default. When the init script added is not called init.sh or more than one init script is added, this list contains the scripts to run and the order. Ex. “init.sh users.sh mysql.sh”
sk_SK: Pokiaľ virtuálny stroj použije OpenNebula kontextualizačný balík, init.sh súbor je štandardne vykonaný ako prvý. Ak zavádzací script nie je nazvaný init.sh, alebo je vložených viac ako jeden zavádzací script, tento zoznam obsahuje všetky scripty a ich poradie. Napr. "init.sh users.sh mysql.sh" ...

en: KEY
sk_SK: Kľúč

en: VALUE
sk_SK: Hodnota

en: These attributes must be provided by the user when a new VM is intantatiated using each template. They will be included in the VM context
sk_SK: Tieto atribúty musia byť poskytnuté používateľom v čase spúšťania virtuálneho stroja s použitím každej šablóny. Budú zahrnuté do VM context.

en: Add another attribute
sk_SK: Pridaj ďalší atribút

en: Placement
sk_SK: Umiestnenie

en: Policy
sk_SK: Politika

en: Host Requirements
sk_SK: Požiadavky hosta

en: Select Hosts
sk_SK: Vyber hosty

en: Select Clusters
sk_SK: Vyber clustre

en: Please select one or more hosts from the list
sk_SK: Vyber jeden alebo viac hostov zo zoznamu

en: You selected the following hosts:
sk_SK: Vybral si tieto hosty:

en: Please select one or more clusters from the list
sk_SK: Vyber jeden alebo viac clustrov zo zoznamu

en: You selected the following clusters:
sk_SK: Vybral si nasledovné clustre:

en: Boolean expression that rules out provisioning hosts from list of machines suitable to run this VM
sk_SK: Logický výraz, ktorý hovorí o možnosti hosta poskytovať svoje zdroje pre beh tohto virtuálneho stroja

en: Datastore Requirements
sk_SK: Požiadavky dátového skladu

en: Boolean expression that rules out entries from the pool of datastores suitable to run this VM.
sk_SK: Logický výraz, ktorý vylúči pre beh tohto virtuálneho stroja nevhodné položky zo zásoby dátových skladov

en: Host Rank
sk_SK: Postavenie hosta

en: Packing
sk_SK: Komprimácia

en: Pack the VMs in the cluster nodes to reduce VM fragmentation
sk_SK: Komprimuj virtuálny stroj v clustri za účelom zníženia fragmentácie

en: Spread the VMs in the cluster nodes
sk_SK: Rozlož virtuálny stroj na nódy clustra

en: Maximize the resources available to VMs in a node
sk_SK: Maximalizuj dostupné zdroje pre virtuálne stroje na nóde

en: This field sets which attribute will be used to sort the suitable hosts for this VM
sk_SK: Toto pole určuje, ktorý atribút bude použitý na vytriedenie vhodného hosta pre tento virtuálny stroj.

en: Datastore Rank
sk_SK: Postavenie dátového skladu

en: Tries to optimize storage usage by selecting the DS with less free space
sk_SK: Optimalizácia využitia diskového priestoru výberom dátového skladu s menším objemom voľného priestoru

en: Striping. Tries to optimize I/O by distributing the VMs across datastores.
sk_SK: Striping - optimalizácia I/O operácií distribúciou virtuálôneho stroja naprieč dátovými skladmi

en: This field sets which attribute will be used to sort the suitable datastores for this VM
sk_SK: Toto pole bude použité pre zoradenie vyhovujúcich dátových skladov pre tento virtuálny stroj

en: Add another provider
sk_SK: Pridaj ďalšieho poskytovateľa

en: RAW data
sk_SK: Surové dáta

en: kvm
sk_SK: KVM

en: xen
sk_SK: EN

en: vmware
sk_SK: VMware

en: Raw data to be passed directly to the hypervisor
sk_SK: Surové dáta budú odoslané priamo hypervízoru

en: Raw data to be added directly to the .vmx file.
sk_SK: Surové dáta budú pridané priamo do .vmx súboru

en: Custom Tags
sk_SK: Užívateľsky definované značky

en: The ID of the kernel with which to launch the instance.
sk_SK: ID jadra, ktoré má byť použité pre inštanciu

en: Unique ID of a machine image, returned by a call to ec2-describe-images.
sk_SK: Unikátne ID obrazu, vrátené požiadavkou na ec2-describe-images

en: Availability Zone
sk_SK: Zóna dostupnosti

en: The Availability Zone in which to run the instance.
sk_SK: Availability zóna, v ktorej daná inštancia má byť spustená

en: Block Device Mapping
sk_SK: Mapovanie blokového zariadenia

en: The block device mapping for the instance. More than one can be specified in a space-separated list. Check the –block-device-mapping option of the EC2 CLI Reference for the syntax
sk_SK: Mapovanie blokového zariadenia pre inštanciu. Specifikované môže byť viac ako jedno v medzerou oddelenom zozname. Pozri  –block-device-mapping voľbu v EC2 CLI Reference pre syntax

en: Client Token
sk_SK: Token klienta

en: Unique, case-sensitive identifier you provide to ensure idempotency of the request.
sk_SK: Unikátny, veľkosť písmen rozlišujúci identifikátor, zaisťujúci "idempotency" požiadavky

en: EBS Optimized
sk_SK: EBS optimalizovaný

en: Obtain a better I/O throughput for VMs with EBS provisioned volumes
sk_SK: Dosiahne lepšiu I/O priepustnosť s EBS zariadením

en: EC2 Elastic IP address to assign to the instance. This parameter is passed to the command ec2-associate-address -i i-0041230 elasticip.
sk_SK: EC2 elastic IP adresa pre inštanciu. Tento parameter slúži pre príkaz ec2-associate-address -i i-0041230 elasticip

en: OpenNebula Host
sk_SK: OpenNebula host

en: Defines which OpenNebula host will use this template
sk_SK: Definuje, ktorý OpenNebula host bude šablónou použitý

en: Instance Type
sk_SK: Typ inštancie

en: Specifies the instance type.
sk_SK: Špecifikuje typ inštancie

en: Keypair
sk_SK: Kľúčový pár

en: The name of the key pair, later will be used to execute commands like ssh -i id_keypair or scp -i id_keypair
sk_SK: Meno kľúčového páru, neskôr použité pre vykonanie príkazov ako ssh -i id_keypair alebo scp -i id_keypair

en: License Pool
sk_SK: Licenčná zásoba

en: Name of the license pool.
sk_SK: Meno licenčnej zásoby

en: Placement Group
sk_SK: Placement skupina

en: Name of the placement group.
sk_SK: Meno placement skupiny

en: Private IP
sk_SK: Privátna IP

en: If you’re using Amazon Virtual Private Cloud, you can optionally use this parameter to assign the instance a specific available IP address from the subnet.
sk_SK: Ak používaš Amazon Virtual Private Cloud, môžeš voliteľne použiť tento parameter pre priradenie špecifickej dostupnej IP adresy inštancii

en: The ID of the RAM disk to select.
sk_SK: ID RAM disku

en: Name of the security group. You can specify more than one security group (comma separated).
sk_SK: Meno security skupiny. Môžeš špecifikovať  viac ako jednu skupinu (oddelené čiarkou)

en: Subnet ID
sk_SK: ID subsiete

en: If you’re using Amazon Virtual Private Cloud, this specifies the ID of the subnet you want to launch the instance into. This parameter is also passed to the command ec2-associate-address -i i-0041230 -a elasticip.
sk_SK: Ak používaš Amazon Virtual Private Cloud, toto špacifikuje ID podsiete, ktorú chceš použiť pre inštanciu. Tento parameter tiež slúži pre príkaz ec2-associate-address -i i-0041230 -a elasticip.

en: Key and optional value of the tag, separated by an equals sign ( = ).You can specify more than one tag (comma separated).
sk_SK: Kľúč a voliteľná hodnota tagu, priradené znakom ( = ). Môžeš špecifikovať viac ako jeden tag (oddelené čiarkou).

en: Tenancy
sk_SK: Nájom

en: The tenancy of the instance you want to launch.
sk_SK: Nájom inštancie, ktorú chceš spustiť

en: User Data
sk_SK: Používateľské dáta

en: Specifies Base64-encoded MIME user data to be made available to the instance(s) in this reservation.
sk_SK: Špecifikuj Base64-encoded MIME používateľské dáta dostupné inštancii (inštanciám) v rámci tejto rezervácie

en: Block Device Template
sk_SK: Šablóna blokového zariadenia

en: A global identifier for the template to be used to provision the computing instance
sk_SK: Globálny identifikátor šablóny pre účely poskytovania inštancie

en: Block Device Size
sk_SK: Veľkosť blokového zariadenia

en: Size of the block device size to be presented to the VM
sk_SK: Veľkosť blokového zariadenia

en: Specifies which datacenter the instance is to be provisioned in
sk_SK: Urči, v ktorom datacentre má byť inštancia nasadená

en: Dedicated Host
sk_SK: Vyhradený host

en: Specifies whether or not the instance must only run on hosts with instances from the same account
sk_SK: Špecifikuje, či inštancie môžu bežať iba / nesmú bežať na hostoch s inštanciami toho istého accountu

en: Domain
sk_SK: Doména

en: Domain for the computing instance
sk_SK: Doména pre inštanciu

en: Hostname for the computing instance
sk_SK: Hostname pre inštanciu

en: Hourly Billing
sk_SK: Účtovanie po hodinách

en: Specifies the billing type for the instance . When true the computing instance will be billed on hourly usage, otherwise it will be billed on a monthly basis
sk_SK: Špecifikuje typ účtovania pre inštanciu. Pri nastavení ANO inštancia bude účtovaná na hodinovej báze, inak na mesačnej.

en: Specifies the capacity of the VM in terms of CPU and memory. If both STARTCPUS and MAXMEMORY are used, then this parameter is disregarded
sk_SK: Špecifikuje kapacitu VS v ponímaní CPU a RAM. Ak oba STARTCPUS a MAXMAMORY parametre sú použité, tento parameter sa nepoužije

en: Local Disk
sk_SK: Lokálny disk

en: Name of the placement group. When true the disks for the computing instance will be provisioned on the host which it runs, otherwise SAN disks will be provisioned
sk_SK: Meno skupiny umiestnenia. Ak je nastavené na ANO, použijú sa disky z hosta, na ktorom inštancia beží, inak sa použijú SAN disky.

en: Max Memory
sk_SK: Max. RAM

en: The amount of memory to allocate in megabytes
sk_SK: Veľkosť alokovanej pamäte v MB

en: Network Components Max Speed
sk_SK: Maximálna rýchlosť sieťových komponentov

en: Specifies the connection speed for the instance's network components
sk_SK: Špecifikuje rýchlosť sieťového pripojenia inštancie

en: Operating System
sk_SK: Operačný systém

en: An identifier for the operating system to provision the computing instance with. A non exhaustive list of identifiers can be found here
sk_SK: Identifikátor pre operačný systém inštancie. Tu môže byť uvedený neúplný zoznam identifikátorov.

en: Specifies the uri location of the script to be downloaded and run after installation is complete
sk_SK: Špecifikuje URL umiestnenie scriptu, ktorý sa má stiahnuť a spustiť po ukončení inštalácie

en: Private Netwrok Only
sk_SK: Iba privátna sieť

en: Specifies whether or not the instance only has access to the private network  (ie, if it is going to have a public IP interface or not)
sk_SK: Určuje, či inštancia je dostupná iba z lokálnej siete (či je dostupná z internetu cez verejnú IP adresu alebo nie)

en: Primary Network VLAN
sk_SK: Primárna sieť VLAN

en: Specifies the network vlan which is to be used for the frontend interface of the computing instance
sk_SK: Určuje sieť VLAN, ktorá má byť použitá pre frontend rozhranie inštancie

en: Specifies the network vlan which is to be used for the backend interface of the computing instance
sk_SK: Určuje siete VLAN, ktoré majú byť použité pre koncové rozhranie inštancie

en: SSH Keys
sk_SK: SSH kľúče

en: SSH keys to install on the computing instance upon provisioning
sk_SK: SSH kľúče inštancie počas poskytovania

en: Start CPUs
sk_SK: Počiatočné CPU

en: The number of CPU cores to allocate to the VM
sk_SK: Počet CPU jadier priradených virtuálnemu stroju

en: Arbitrary data to be made available to the computing instance
sk_SK: Ľubovoľné dáta dostupné inštancii

en: Availability Set
sk_SK: Dostupnosť

en: Name of the availability set to which this VM will belong
sk_SK: Nastavenie mena zóny dostupnosti, kam bude tento VS patriť

en: Cloud Service
sk_SK: Cloudová služba

en: Specifies the name of the cloud service where this VM will be linked. Defaults to 'OpennebulaDefaultCloudServiceName'
sk_SK: Špecifikuje meno cloud služby pre tento VS. Default je 'OpennebulaDefaultCloudServiceName'

en: Specifies the base OS of the VM.
sk_SK: Určuje operačný systém pre virtuálny stroj

en: Specifies the capacity of the VM in terms of CPU and memory
sk_SK: Špecifikuje kapacitu VS v ponímaní CPU a RAM

en: Location
sk_SK: Lokalita

en: Azure datacenter where the VM will be sent. See /etc/one/az_driver.conf for possible values (under region_name)
sk_SK: AZURE datacenter, ktorému bude VS odoslaný. Pozri /etc/one/az_driver.conf pre možné hodnoty (under region_name)

en: SSH Port
sk_SK: Port SSH

en: Port where the VMs ssh server will listen on
sk_SK: Port, na ktorom bude SSH server tohto virtuálneho stroja počúvať

en: Storage Account
sk_SK: Storage účet

en: Specify the storage account where this VM will belong
sk_SK: Špecifikuj storage účet, ku ktorému bude tento VS patriť

en: Subnet
sk_SK: Podsieť

en: Name of the particular Subnet where this VM will be connected to
sk_SK: Meno konkrétnej podsiete, do ktorej bude tento VS pripojený

en: Comma-separated list of TCP ports to be accesible from the public internet to this VM
sk_SK: Čiarkou oddelený zoznam TCP portov, dostupných pre tento VS z internetu

en: Virtual Network Name
sk_SK: Meno virtuálnej siete

en: Name of the virtual network to which this VM will be connected
sk_SK: Meno virtuálnej siete, do ktorej bude tento VS pripojený

en: VM User
sk_SK: VS používateľ

en: If the selected IMAGE is prepared for Azure provisioning, a username can be specified here to access the VM once booted
sk_SK: Ak je vybratý obraz pripravený pre AZURE, tu je možné špecifikovať používateľské meno pre prístup počas bootu VS

en: VM Password
sk_SK: VS heslo

en: Password for VM_USER
sk_SK: Heslo pre VM_USER

en: Comma-separated list of possible protocols to access this Windows VM
sk_SK: Čiarkou oddelený zoznam dostupných protokolov pre pripojenie ku tomuto Windows VS

en: Write the Virtual Machine template here
sk_SK: Tu zapíš šablónu virtuálneho stroja

en: Instantiate VM Template
sk_SK: Inštancia zo šablóny virtuálneho stroja

en: VM Name
sk_SK: Meno virtuáneho stroja

en: Defaults to template name when emtpy. You can use the wildcard &#37;i. When creating several VMs, &#37;i will be replaced with a different number starting from 0 in each of them
sk_SK: Default hodnoty ak meno nie je vyplnené. Môžeš použiť zástupné znamy (*). Keď vytváraš naraz viac VS, zástupné znaky budú pre každý z nich nahradené číslom od 0 vyššie

en: Number of Virtual Machines that will be created using this template
sk_SK: Počet virtuálnych strojov, ktoré budú vytvorené s použitím tejto šablóny

en: Sets the new VM to hold state, instead of pending. The scheduler will not deploy VMs in this state. It can be released later, or deployed manually.
sk_SK: Nastaví nový VS do stavu HOLD namiesto PENDING. Plánovač nenasadí VS v tomto stave, môže byť neskôr uvoľnený alebo nasadený manuálne.

en: Template created
sk_SK: Šablóna vytvorená

en: Template updated correctly
sk_SK: Úprava šablóny prebehla korektne

en: Template renamed correctly
sk_SK: Šablóna bola premenovaná správne

en: Please select only one template in the table
sk_SK: Vyber iba šablónu z tabuľky

en: Template information
sk_SK: Info o šablóne

en: Template
sk_SK: Šablóna

en: Create Template
sk_SK: Vytvor šablónu

en: Update Template
sk_SK: Aktualizuj šablónu

en: Name that the VM will get for description purposes.
sk_SK: Meno, pridelené VM pre potreby popisu

en: Xen
sk_SK: XEN

en: Description of the template
sk_SK: Popis šablóny

en: Logo for the template.
sk_SK: Logo pre šablónu

en: Redhat
sk_SK: RedHat

en: vCenter Template UUID
sk_SK: UUID šablóny vCenter

en: Do not allow to change capacity
sk_SK: Neumožni zmenu kapacity

en: Users using the cloud view will not be able to select a new capacity for this template
sk_SK: Používatelia používajúci "Cloud pohľad" nebudú schopní vybrať novú kapacitu pre túto šablónu

en: Do not allow to modify network configuration
sk_SK: Neumožni zmenu sieťovej konfigurácie

en: Users using the cloud view will not be able to remove or add new NICs
sk_SK: Používatelia používajúci !cloud pohľad" nebudú schopní pridať / odobrať sieťový adaptér

en: Amount of RAM required for the VM, in Megabytes.
sk_SK: Množstvo RAM výžadované pre beh VS, v MB.

en: Cost
sk_SK: Náklad

en: Cost of each MB per hour
sk_SK: Náklad každého MB na hodinu

en: Percentage of CPU divided by 100 required for the Virtual Machine. Half a processor is written 0.5.
sk_SK: Percento CPU delené 100, vyžadované virtuálnym strojom. Polovica procesora sa zapisuje ako 0.5

en: Cost of each CPU per hour
sk_SK: Náklad každého CPU na hodinu

en: VCPU
sk_SK: Virtuálny CPU

en: Number of virtual cpus. This value is optional, the default hypervisor behavior is used, usually one virtual CPU.
sk_SK: Počet virtuálnych CPU. Hodnota je voliteľná, pri nevyplnení sa použije defaultná hodnota hypervízora, obyčajne 1 virtuálny CPU.

en: Volatile Disk
sk_SK: Nestály disk

en: Advanced Options
sk_SK: Rozšírené možnosti

en: Image ID to be used in the Virtual Image disk.
sk_SK: ID obrazu, ktorý má byť použitý

en: Name of the image to be used in the Virtual Image disk.
sk_SK: Názov obrazu, ktorý má byť použitý

en: Identifier of the user owner of the image to reduce ambiguity.
sk_SK: Identifikátor majiteľa obrazu pre zamedzenie nejednoznačnosti

en: User Name
sk_SK: Meno užívateľa

en: Name of the user owner of the image to reduce ambiguity.
sk_SK: Meno majiteľa obrazu pre zamedzenie nejednoznačnosti

en: Device to map image disk. If set, it will overwrite the default device mapping
sk_SK: Zariadenie pre namapovanie obrazu disku. Ak je zadané, prepíše defaultné nastavenie

en: Xen: Optional
sk_SK: XEN: voliteľné

en: KVM: Optional
sk_SK: KVM: voliteľné

en: VMWare: Optional
sk_SK: VMware: voliteľné

en: Specific image mapping driver
sk_SK: Ovládač pre mapovanie obrazu

en: Xen: Optional (tap:aio:, file:)
sk_SK: XEN: voliteľne (tap:aio:, file:)

en: KVM: Optional (raw, qcow2)
sk_SK: KVM: voliteľne (raw

en: VMWare: Not supported
sk_SK: VMware: nie je podporované

en: Device Prefix
sk_SK: Prefix zariadenia

en: Prefix for the emulated device this image will be mounted at. For instance, “hd”, “sd”, or “vd” for KVM virtio. If omitted, the dev_prefix attribute of the Image will be used
sk_SK: Prefix pre emulované zariadenie, ktorým bude obraz mountovaný. Pre názornosť - "hd", "sd", alebo "vd" pre KVM virtio. Ak nebude zadané, použije sa dev_prefix atribút.

en: Read Only
sk_SK: Iba na čítanie

en: Set how the image is exposed by the hypervisor
sk_SK: Nastav ako bude obraz predložený hypervízoru

en: Selects the cache mechanism for the disk.
sk_SK: Vyber mechanizmus cachovania pre disk

en: default
sk_SK: Default

en: none
sk_SK: Nič

en: writethrough
sk_SK: Zápis vopred

en: writeback
sk_SK: Zápis spätne

en: directsync
sk_SK: Priama synchronizácia

en: unsafe
sk_SK: Nie bezpečný

en: Set IO policy.
sk_SK: Nastav IO politiky

en: threads
sk_SK: Vlákna

en: native
sk_SK: Natívny

en: Total Bytes Sec
sk_SK: Celkom Bytov za sekundu

en: IO throttling attributes for the disk. They are specified in bytes or IOPS (IO Operations) and can be specified for the total (read+write) or specific for read or write. Total and read or write can not be used at the same time. By default these parameters are only allowed to be used by oneadmin.
sk_SK: IO obmedzenia pre disk. Tie sú uvedené v bytoch alebo IOPS (IO operáciách) a môžu sa nastaviť celkovo (čítanie + zápis) alebo špecificky pre čítanie a zápis. Celkové a čítanie alebo zápis nemožno použiť súčasne. Defaultne sú tieto parametre povolené len pre používateľa oneadmin.

en: Read Bytes Sec
sk_SK: Čítanie bytov za sekundu

en: Write Bytes Sec
sk_SK: Zápis bytov za sekundu

en: Total IOPS Sec
sk_SK: Celkom IOPS

en: Read IOPS Sec
sk_SK: IOPS pri čítaní

en: Write IOPS Sec
sk_SK: IOPS pri zápise

en: Size of the new disk
sk_SK: Veľkosť nového disku

en: FS
sk_SK: Filesystém

en: Filesystem type for the fs images
sk_SK: Typ filesystému pre FS obraz

en: Identifier of the virtual network from which to lease an IP and MAC address to this Virtual Machine network interface.
sk_SK: Identifikátor virtuálnej siete, z ktorej bude prenajatá IP a MAC adresa pre sieťový adaptér virtuálneho stroja.

en: Name of the virtual network from which to lease an IP and MAC address to this Virtual Machine network interface.
sk_SK: Meno virtuálnej siete, z ktorej bude prenajatá IP a MAC adresa pre sieťový adaptér virtuálneho stroja.

en: Identifier of the user owner of the virtual network from which to lease an IP and MAC address to this Virtual Machine network interface.
sk_SK: Identifikátor majiteľa virtuálnej siete, z ktorej bude prenajatá IP a MAC adresa pre sieťový adaptér virtuálneho stroja.

en: Name of the user owner of the virtual network from which to lease an IP and MAC address to this Virtual Machine network interface.
sk_SK: Meno majiteľa virtuálnej siete, z ktorej bude prenajatá IP a MAC adresa pre sieťový adaptér virtuálneho stroja.

en: Request an specific IP from the Network
sk_SK: Zadaj špecifickú IP adresu

en: Hardware that will emulate this network interface. With Xen this is the type attribute of the vif.
sk_SK: HW, ktorý bude emulovať tento sieťový adaptér. U XEN-u je to typ atribútu vif.

en: TCP Firewall
sk_SK: TCP firewall

en: Whitelist
sk_SK: Zoznam povolených

en: Blacklist
sk_SK: Zoznam zakázaných

en: PORTS
sk_SK: Porty

en: A list of ports separated by commas or a ranges separated by semicolons, e.g.: 22,80,5900:6000
sk_SK: Zoznam portov oddelený čiarkami, alebo rozsah oddelený dvojbodkou, napr. 22, 80, 5900:6000

en: UDP Firewall
sk_SK: UDP firewall

en: Drop
sk_SK: Vynechať

en: General
sk_SK: Všeobecne

en: OS Booting
sk_SK: Bootovanie OS

en: Input/Output
sk_SK: Vstup / Výstup

en: Scheduling
sk_SK: Plánovanie

en: Hybrid
sk_SK: Zmiešaný

en: Other
sk_SK: Ostatní

en: DISK
sk_SK: Disk

en: Interface
sk_SK: Rozhranie

en: NIC
sk_SK: Adaptér

en: password
sk_SK: heslo

en: Provider
sk_SK: Poskytovateľ

en: Hybrid Cloud
sk_SK: Hybridný cloud

en: PROVIDER
sk_SK: POSKYTOVATEĽ

en:  does not exists any more
sk_SK: Viac neexistuje

en: The image you specified cannot be selected in the table
sk_SK: Vybratý obraz sa v tabuľke nenachádza

en: Clone Template
sk_SK: Klonované šablóny

en: Several templates are selected, please choose prefix to name the new copies
sk_SK: Bolo vybratých viac šablón, zvoľ prefix pre meno nových kópií.

en: Templates to be instantiated
sk_SK: Šablóny pre nasadenie inštancie

en: Core
sk_SK: Základná

en: Public
sk_SK: Verejné

en: Authentication
sk_SK: Autentifikácia

en: Change authentication
sk_SK: Zmeň autentifikáciu

en: User created
sk_SK: Užívateľ vytvorený

en: Auth
sk_SK: Autorizácia

en: This will change the main group of the selected users. Select the new group
sk_SK: Zmena hlavnej skupiny pre vybratých používateľov. Vyber novú skupinu.

en: Add to group
sk_SK: Pridaj do skupiny

en: This will add the user to a secondary group. Select the new group
sk_SK: Týmto pridáš užívateľa do sekundárnej skupiny. Vyber novú skupinu.

en: Remove from group
sk_SK: Odstráň zo skupiny

en: This will remove the user from a secondary group. Select the group
sk_SK: Týmto odstrániš užívateľa zo sekundárnej skupiny. Vyber skupinu.

en: Historical usages
sk_SK: História použitia

en: Auth driver
sk_SK: Auth ovládač

en: Hidden User Data
sk_SK: Skryté užívateľské dáta

en: Authentication driver
sk_SK: Ovládač autentifikácie

en: Fill in a new auth driver
sk_SK: Zadaj nový auth ovládač

en: Resources
sk_SK: Zdroje

en: Name that the VDC will get for description purposes.
sk_SK: Meno pre VDC na účely popisu

en: Description of the VDC
sk_SK: Popis VDC

en: Write the VDC template here
sk_SK: Tu napíš VDC šablónu

en: VDC created
sk_SK: VDC vytvorené

en: VDC updated correctly
sk_SK: VDC úspešne aktualizované

en: VDC information
sk_SK: Info o VDC

en: Virtual Data Centers
sk_SK: Virtuálne dátové centrá

en: Virtual Data Center
sk_SK: Virtuálne dátové centrum

en: Create Virtual Data Center
sk_SK: Vytvor virtuálne dátové centrum

en: Update Virtual Data Center
sk_SK: Aktualizuj virtuálne dátové centrum

en: Selects all current and future clusters
sk_SK: Vyber všetky aktuálne a budúce clustre

en: Selects all current and future hosts
sk_SK: Vyber všetky aktuálne a budúce hosty

en: Selects all current and future vnets
sk_SK: Vyber všetky aktuálne a budúce vnet

en: Selects all current and future datastores
sk_SK: Vyber všetky aktuálne a budúce dátové sklady

en: CANCEL
sk_SK: Zruš

en: Step 1: Specify a name and the number of instances
sk_SK: Krak 1: Zadaj meno a počet inštancií

en: Step 2: Select a template
sk_SK: Krok 2: vyber šablónu

en: Step 3: Fill the required inputs
sk_SK: Krok 3: Zadaj požadované vstupy

en: Deploy Virtual Machine
sk_SK: Nasaď virtuálny stroj

en: Select a Host
sk_SK: Vyber hosta

en: Enforce
sk_SK: Vynútiť

en: If it is set to true, the host capacity will be checked. This will only affect oneadmin requests, regular users resize requests will always be enforced
sk_SK: Ak je nastavené, kapacita hosta bude kontrolovaná. Má význam iba pre požiadavky admina, zmenové požiadavky bežného užívateľa budú vždy vynútené.

en: Select a datastore
sk_SK: Vyber dátový sklad

en: Deploy
sk_SK: Nasaď

en: Migrate Virtual Machine
sk_SK: Migruj virtuálny stroj

en: Migrate
sk_SK: Migruj

en: VirtualMachine renamed correctly
sk_SK: Virtuálny stroj bol premenovaný správne

en: VirtualMachine updated correctly
sk_SK: Virtuálny stroj bol aktualizovaný

en: This will deploy the selected VMs on the chosen host
sk_SK: Nasadí vybratý virtuálny stroj na zvolený host

en: This will migrate the selected VMs to the chosen host
sk_SK: Zmigruje vybratý virtuálny stroj na zvolený host

en: This will live-migrate the selected VMs to the chosen host
sk_SK: Zmigruje vybratý virtuálny stroj za behu na zvolený host

en: success
sk_SK: Úspech

en: failure
sk_SK: Chyba

en: Recovers a stuck VM that is waiting for a driver operation.                 The recovery may be done by failing or succeeding the pending operation.                 YOU NEED TO MANUALLY CHECK THE VM STATUS ON THE HOST, to decide if the operation                 was successful or not.
sk_SK: Obnoví zaseknutý VS, ktorý čaká na ovládač. Obnova múže byť vykonaná spadnutím, alebo dokončením operácia. Musíš manuálne skontrolovať VS status na hoste, či bola oprácia úspešná alebo nie.

en: VM
sk_SK: VS

en: Hidden Template
sk_SK: Skrytá šablóna

en: REAL CPU USAGE
sk_SK: SKUTOČNÉ VYUŽITIE CPU

en: REAL MEMORY USAGE
sk_SK: SKUTOČNÉ VYUŽITIE RAM

en: Action
sk_SK: Udalosť

en: Reason
sk_SK: Dôvod

en: Chg time
sk_SK: Zmeň čas

en: Total time
sk_SK: Celkový čas

en: Prolog time
sk_SK: Čas nábehu

en: No data available in table
sk_SK: Žiadne dáta nie sú dostupné

en: Sched Message
sk_SK: Plánovaný Oznam

en: Placement - Host
sk_SK: Umiestnenie - host

en: Requirements
sk_SK: Požiadavky

en: Rank
sk_SK: Poradie

en: Placement - Datastore
sk_SK: Umiestnenie - dátový sklad

en: DS Requirements
sk_SK: Dátový sklad - požiadavky

en: DS Rank
sk_SK: Dátový sklad - poradie

en: LCM State
sk_SK: Stav LCM

en: Deploy ID
sk_SK: Nasaď ID

en: Snapshots
sk_SK: Snímky

en: Actions
sk_SK: Udalosti

en: ACTION
sk_SK: Udalosť

en: TIME
sk_SK: Čas

en: MESSAGE
sk_SK: Správa

en: Add action
sk_SK: Pridaj akciu

en: shutdown
sk_SK: Shutdown

en: shutdown-hard
sk_SK: Tvrdý shutdown

en: hold
sk_SK: Podrž

en: release
sk_SK: Uvoľni

en: stop
sk_SK: Zastav

en: suspend
sk_SK: Suspend

en: resume
sk_SK: Naštartuj

en: boot
sk_SK: Boot

en: delete
sk_SK: Vymaž

en: delete-recreate
sk_SK: Zmaž - znovu vytvor

en: reboot
sk_SK: Reboot

en: reboot-hard
sk_SK: Tvrdý reštart

en: poweroff
sk_SK: Vypni

en: poweroff-hard
sk_SK: Vypni natvrdo

en: undeploy
sk_SK: Zruš nasadenie

en: undeploy-hard
sk_SK: Zruš nasadenie natvrdo

en: snapshot-create
sk_SK: Urob snímku

en: No actions to show
sk_SK: Žiadne akcie

en: Done
sk_SK: Hotovo

en: Image / Format-Size
sk_SK: Obraz / formát

en: Save as
sk_SK: Ulož ako

en: Attach disk
sk_SK: Pripoj disk

en: No disks to show
sk_SK: Žiadne informácie o diskoch

en: in progress
sk_SK: Prebieha ...

en: deferred snapshot in progress
sk_SK: Prebieha odložený snapshot

en: hot snapshot in progress
sk_SK: Prebieha horúci snapshot

en: attach/detach in progress
sk_SK: Pripájanie / Odpájanie prebieha

en: Snapshot
sk_SK: Snímka

en: Detach
sk_SK: Odpoj

en: YES
sk_SK: Áno

en: NO
sk_SK: Nie

en: Virtual Machine ID
sk_SK: ID virtuálneho stroja

en: Disk ID
sk_SK: ID disku

en: Image name
sk_SK: Meno obrazu

en: Snapshot type
sk_SK: Typ snímky

en: Sets the specified VM disk to be saved in a new Image.
sk_SK: Ulož špecifikovaný VM disk ako nový obraz

en: Deferred: The Image is created immediately, but the contents are saved only if the VM is shut down gracefully (i.e., using Shutdown; not Delete)
sk_SK: Odložený: Obraz je vytvorený okamžite, ale jeho obsah je uložený až po zastavení virtuálneho stroja (napr. Zastav alebo Zruš, nie Vymaž).

en: Hot: The Image will be saved immediately.
sk_SK: Horúci: Obraz je uložený okamžite

en: Deferred
sk_SK: Odložený

en: Hot
sk_SK: Horúci

en: Take snapshot
sk_SK: Urob snímku

en: Please provide a name for the new image
sk_SK: Zadaj meno pre nový obraz

en: Attach new disk
sk_SK: Pripoj nový disk

en: Attach
sk_SK: Pripoj

en: IPv6 Global
sk_SK: IPv6 všeobecne

en: Attach nic
sk_SK: Pripoj sieťový adaptér

en: Attach new nic
sk_SK: Pripoj nový sieťový adaptér

en: Range
sk_SK: Rozsah

en: Cost / CPU
sk_SK: Náklad / CPU

en: Cost / MByte
sk_SK: Náklad / MB

en: Resize
sk_SK: Zmeň veľkosť

en: Resize VM capacity
sk_SK: Zmeň kapacitu virtuálneho stroja

en: Timestamp
sk_SK: Časová pečiatka

en: No snapshots to show
sk_SK: Žiadne snímky

en: Revert
sk_SK: Vrátiť

en: Snapshot name
sk_SK: Meno snímky

en: You have not selected a template
sk_SK: Nevybral si žiadnu šablónu

en: You have not selected a host
sk_SK: Nevybral si hosta

en: is currently running on Host
sk_SK: momentálne beží na hoste

en: VNC connection
sk_SK: VNC spojenia

en: Loading
sk_SK: Nahrávam ...

en: Open in a new window
sk_SK: Otvor v novom okne

en: Canvas not supported.
sk_SK: Canvas nie je podporovaný

en: VNC Connection in progress
sk_SK: VNC pripijenie sa vytvára

en: SPICE Connection in progress
sk_SK: Spojenie SPICE sa nadväzuje

en: Addresses
sk_SK: Adresy

en: Security
sk_SK: Bezpečnosť

en: Name that the Virtual Network will get for description purposes.
sk_SK: Meno virtuálnej siete pre účely popisu

en: Description of the Virtual Network
sk_SK: Popis virtuálnej siete

en: Name of the physical bridge in the physical host where the VM should connect its network interface
sk_SK: Meno fyzického mostu na fyzickom hostovi, kde môže VS pripojiť svoj sieťový adaptér

en: Network model
sk_SK: Model

en: Choose the same networking model you chose for the hosts that will use this newtork
sk_SK: Vyber rovnaký sieťový model ako si zvolil pre hosty používajúce túto sieť

en: Default: dummy driver that doesn’t perform any network operation. Firewalling rules are also ignored.
sk_SK: Základný DUMMY ovládač, ktorý nevykonáva žiadne sieťové operácie. Ignorované sú aj pravidlá pre firewall.

en: 802.1Q: restrict network access through VLAN tagging, which also requires support from the hardware switches.
sk_SK: 802.1Q: obmedzený sieťový prístup prostredníctvom VLAN taggingu. Potrebná je podpora zo strany hardware prepínača.

en: VXLAN: creates a L2 network overlay based on the VXLAN protocol, each VLAN has associated a multicast address in the 239.0.0.0/8 range.
sk_SK: VXLAN: vytvára sieťové L2 prekrytie na základe protokolu VXLAN. Každá VLAN má pridelenú adresu v rozsahu 239.0.0.0/8.

en: ebtables: restrict network access through Ebtables rules. No special hardware configuration required.
sk_SK: ebtables: obmedzený sieťový prístup prostredníctvom Ebtables pravidiel. Nie je potrebná žiadna špeciálna konfigurácia HW

en: Open vSwitch: restrict network access with Open vSwitch Virtual Switch.
sk_SK: Open vSwitch: obmedzený sieťový prístup s Open vSwitch virtuálnym prepínačom

en: VMware: uses the VMware networking infrastructure to provide an isolated and 802.1Q compatible network for VMs launched with the VMware hypervisor.
sk_SK: VMware: použije VMware infraštruktúru pre izolovanú a 802.1Q kompatibilnú sieť pre VS nasadené s VMware hypervízorom.

en: Filter MAC spoofing
sk_SK: Filtruj MAC spoofing

en: Activate the filter to prevent mac spoofing. Only works with FW, 802.1Q, VXLAN and Ebtables network drivers.
sk_SK: Aktivujte filter, aby sa zabránilo MAC spoofingu. Pracuje len s FW, 802.1Q, VXLAN a sieťovými ovládačmi Ebtables.

en: Filter IP spoofing
sk_SK: Filrovanie podhodenia IP

en: Activate the filter to prevent IP spoofing. Only works with FW, 802.1Q, VXLAN and Ebtables network drivers.
sk_SK: Aktivujte filter, aby sa zabránilo IP spoofingu. Pracuje len s FW, 802.1Q, VXLAN a sieťovými ovládačmi Ebtables.

en: Whether or not to isolate this virtual network using the Virtual Network Manager drivers
sk_SK: Izolovať / Neizolovať túto virtuálnu sieť s použitím Virtual Network Manager ovládačov

en: Optional: Set a specific VLAN id
sk_SK: Voliteľné: Nastav špecifické VLAN ID

en: Physical device
sk_SK: Fyzické zariadenie

en: Name of the physical network device that will be attached to the bridge
sk_SK: Meno fyzického sieťového zariadenia, ktoré bude pripojené do mostu

en: Add another Address Range
sk_SK: Pridaj ďalší rozsah adries

en: Address Ranges need to be managed in the individual Virtual Network panel
sk_SK: Rozsahy adries musia byť manažované na paneloch jednotlivých virtuálnych sietí

en: The default Security Group 0 is automatically added to new Virtual Networks
sk_SK: Základná security grupa 0 je automaticky pridaná do novej virtuálnej siete

en: Network address
sk_SK: Sieťová adresa

en: Base network address. For example, 192.168.1.0
sk_SK: Základná sieťová adresa. Napr. 192.168.1.0

en: Network mask
sk_SK: Sieťová maska

en: Network mask. For example, 255.255.255.0
sk_SK: Sieťová maska. Napr. 255.255.255.0

en: Gateway
sk_SK: Brána

en: Router for this network. Leave empty if the network is not routable
sk_SK: Smerovač pre túto sieť. Nechaj prázdne ak sieť nie je routovaná

en: IPv6 Router for this network
sk_SK: IPv6 router pre túto sieť

en: Specific DNS for this network
sk_SK: Špecifické DNS pre túto sieť

en: Write the Virtual Network template here
sk_SK: Tu napíš šablónu virtuálnej siete

en: Virtual Network created
sk_SK: Virtuálna sieť vytvorená

en: Virtual Network updated correctly
sk_SK: Virtuálna sieť bola aktualizovaná

en: Reserve
sk_SK: Rezervuj

en: Virtual network information
sk_SK: Informácie o virtuálnej sieti

en: Address Range management
sk_SK: Manažment rozsahu adries

en: Lease management
sk_SK: Manažment prenájmov

en: Reservation
sk_SK: Rezervácia

en: Leases
sk_SK: Prenájmy

en: Create Virtual Network
sk_SK: Vytvor virtuálnu sieť

en: Update Virtual Network
sk_SK: Aktualizuj virtuálnu sieť

en: Reservation parent
sk_SK: Nadradená rezervácia

en: This Network is already a reservation
sk_SK: Táto sieť je už rezervovaná

en: Remove
sk_SK: Vymaž

en: Address Range
sk_SK: Rozsah adries

en: Start
sk_SK: Štart

en: IPv6 Prefix
sk_SK: IPv6 prefix

en: Select an Address Range to see more information
sk_SK: Vyber adresný rozsah pre zobrazenie viac informácií

en: MAC Start
sk_SK: Štartovacia MAC

en: Global prefix
sk_SK: Všeobecný prefix

en: Used leases
sk_SK: Použité prenájmy

en: Reservation parent AR
sk_SK: AR nadradenej rezervácie

en: First
sk_SK: Prvý

en: Last
sk_SK: Posledný

en: Hold IP
sk_SK: Podrž IP

en: IPv6 Link
sk_SK: IPv6 link

en: First MAC address
sk_SK: Prvá MAC adresa

en: IPv6 global address prefix to create leases
sk_SK: IPv6 všeobecný adresný prefix pre vytvorenie prenájmov

en: IPv6 unique local address (ULA) prefix to create leases
sk_SK: IPv6 prefix unikátnej lokálnej adresy (ULA) pre vytvorenie prenájmov

en: The Adress Range was not found
sk_SK: Rozsah adries nebol nájdený

en: New Address Range
sk_SK: Nový rozsah adries

en: One or more required fields are missing.
sk_SK: Jeden alebo viac povinných údajov chýba

en: Edit Address Range
sk_SK: Edituj rozsah adries

en: Reservation from Virtual Network
sk_SK: Rezervácia z virtuálnej siete

en: Number of addresses
sk_SK: Počet adries

en: Add to a new Virtual Network
sk_SK: Pridaj do novej virtuálnej siete

en: Add to an existing Reservation
sk_SK: Pridaj ku existujúcej rezervácii

en: You can select the addresses from an specific Address Range
sk_SK: Môžeš vybrať adresy z konkrétneho adresného rozsahu

en: First address
sk_SK: Prvá adresa

en: IPv4 or MAC
sk_SK: IPv4 alebo MAC

en: Please select an Address Range from the list
sk_SK: Vyber rozsah adries zo zoznamu

en: You selected the following Address Range:
sk_SK: Vybral si nasledujúci adresný rozsah:

en: Virtual Resources
sk_SK: Virtuálne zdroje

en: Create zone
sk_SK: Vytvor zónu

en: Create Zone
sk_SK: Vytvor zónu

en: Zone Name
sk_SK: Meno zóny

en: Endpoint
sk_SK: Koncový bod

en: Zone updated correctly
sk_SK: Zóna bola korektne updatnutá

en: Zone renamed correctly
sk_SK: Zóna bola korektne premenovaná

en: Zone information
sk_SK: Informácie o zóne

en: January
sk_SK: Január

en: February
sk_SK: Február

en: March
sk_SK: Marec

en: April
sk_SK: Apríl

en: May
sk_SK: Máj

en: June
sk_SK: Jún

en: July
sk_SK: Júl

en: October
sk_SK: Október

en: Advanced
sk_SK: Rozšírený

en: Confirmation of action
sk_SK: Potvrdenie akcie

en: Confirm
sk_SK: Potvrď

en: You have to confirm this action.
sk_SK: Musíš potvrdiť túto operáciu

en: Do you want to proceed?
sk_SK: Chceš pokračovať?

en: You need to select something.
sk_SK: Musíš niečo vybrať.

en: You have to confirm this action
sk_SK: Musíš potvrdiť túto operáciu

en: Network is unreachable: is OpenNebula running?
sk_SK: Sieť je nedostupná - beží OpenNebula?

en: Unauthorized
sk_SK: Neautorizované

en: Please select
sk_SK: Vyber

en: Volatile disks
sk_SK: Nestále (dočasné) disky

en: Add a new quota
sk_SK: Pridaj novú kvótu

en: Edit
sk_SK: Edituj

en: VNet
sk_SK: Vnet

en: Ownership
sk_SK: Vlastníctvo

en: Filter by user
sk_SK: Filter podľa používateľa

en: Filter by group
sk_SK: Filter podľa skupiny

en: Get Showback
sk_SK: Získaj prehľad

en: There are no showback records
sk_SK: Žiadne záznamy / prehľady

en: Year
sk_SK: Rok

en: Month
sk_SK: Mesiac

en: Date
sk_SK: Dátum

en: Select a row to get detailed information of the month
sk_SK: Vyber riadok pre detailné informácia za mesiac

en: Hours
sk_SK: Hodiny

en: << me >>
sk_SK: << ma >>

en: End time
sk_SK: Koncový čas

en: Group by
sk_SK: Zoskup podľa

en: Get Accounting
sk_SK: Zúčtuj

en: There are no accounting records
sk_SK: Žiadne účtovacie záznamy

en: Accounting Tables
sk_SK: Účtovacie tabuľky

en: Time range start is mandatory
sk_SK: Čas štartu je povinný údaj

en: Time range start is not a valid date. It must be YYYY/MM/DD
sk_SK: Neplatný dátumový údaj - musí byť v tvare YYYY/MM/DD

en: Time range end is not a valid date. It must be YYYY/MM/DD
sk_SK: Neplatný dátumový údaj - musí byť v tvare YYYY/MM/DD

en: Date UTC
sk_SK: UTC dátum

en: Please select a network from the list
sk_SK: Vyber sieť zo zoznamu

en: You selected the following network:
sk_SK: Vybral si túto sieť:

en: Please select one or more networks from the list
sk_SK: Vyber jednu alebo viac sietí zo zoznamu

en: You selected the following networks:
sk_SK: Vybral si nasledovné siete:

en: Please select a template from the list
sk_SK: Vyber šablónu zo zoznamu

en: You selected the following template:
sk_SK: Vybral si túto šablónu:

en: Please select a Host from the list
sk_SK: Vyber hosta zo zoznamu

en: You selected the following Host:
sk_SK: Vybral si tohto hosta:

en: Please select a datastore from the list
sk_SK: Vyber dátový sklad zo zoznamu

en: You selected the following datastore:
sk_SK: Vybral si tento dátový sklad:

en: Please select one or more datastores from the list
sk_SK: Vyber jeden alebo viac dátových skladov zo zoznamu

en: You selected the following datastores:
sk_SK: Vybral si tieto dátové sklady:

en: Please select an image from the list
sk_SK: Vyber obraz zo zoznamu

en: You selected the following image:
sk_SK: Vybral si nasledovné obrazy:

en: Please select a security group from the list
sk_SK: Vyber security grupu zo zoznamu

en: You selected the following security group:
sk_SK: Vybral si nasledovné security grupy:

en: Please select one or more security groups from the list
sk_SK: Vyber jednu alebo viac security grúp zo zoznamu

en: You selected the following security groups:
sk_SK: Vybral si nasledovné security grupy:

en: Please select a Group from the list
sk_SK: Vyber skupinu zo zoznamu

en: You selected the following Group:
sk_SK: Vybral si nasledujúcu skupinu:

en: Please select one or more groups from the list
sk_SK: Vyber jednu alebo viac skupín zo zoznamu

en: You selected the following groups:
sk_SK: Vybral si nasledujúce skupiny:

en: Please select a User from the list
sk_SK: Vyber používateľa zo zoznamu

en: You selected the following User:
sk_SK: Vybral si nasledujúceho používateľa

en: Please select one or more users from the list
sk_SK: Vyber jedného alebo viac používateľov zo zoznamu

en: You selected the following users:
sk_SK: Vybral si nasledujúcich používateľov:

en: Please select a Cluster from the list
sk_SK: Vyber cluster zo zoznamu

en: You selected the following Cluster:
sk_SK: Vybral si nasledujúci cluster:

en: Please select a resource from the list
sk_SK: Vyber zdroj zo zoznamu

en: You selected the following resource:
sk_SK: Vybral si nasledovný zdroj:
