The Tor Project - en to da translation catalogue (36 entries)

en: You are about to exit OpenPGP Applet. Are you sure?
da: Du afslutter nu OpenPGP programmet. Er du helt sikker på at du vil afslutte?

en: OpenPGP encryption applet
da: OpenPGP krypteringsprogram

en: Exit
da: Afslut

en: About
da: Om

en: Encrypt Clipboard with _Passphrase
da: Kryptér udklipsholder med _adgangskode

en: Sign/Encrypt Clipboard with Public _Keys
da: Signér/kryptér udklipsholderen med offentlig _nøgle

en: _Decrypt/Verify Clipboard
da: _Dekryptér/verificer udklipsholder

en: _Manage Keys
da: _Administrer nøgler

en: _Open Text Editor
da: _Åbn tekstredigering

en: The clipboard does not contain valid input data.
da: Udklipsholderen indeholder ikke gyldigt input data.

en: Unknown Trust
da: Ukendt troværdighed

en: Marginal Trust
da: Marginal troværdighed

en: Full Trust
da: Fuld troværdighed

en: Ultimate Trust
da: Ultimativ troværdighed

en: Name
da: Navn

en: Key ID
da: Nøgle ID

en: Fingerprint:
da: Fingeraftryk:

en: User ID: | User IDs:
da[0]: Bruger-ID:
da[1]: Bruger-ID'er:

en: None (Don't sign)
da: Ingen (signér ikke)

en: Select recipients:
da: Vælg modtagere:

en: Hide recipients
da: Skjul modtagere

en: Hide the user IDs of all recipients of an encrypted message. Otherwise anyone that sees the encrypted message can see who the recipients are.
da: Skjul bruger ID'erne af alle modtagere af en krypteret besked. Ellers kan alle der ser den krypterede besked se hvem modtagerne er.

en: Sign message as:
da: Signér beskeden som:

en: Choose keys
da: Vælg nøgler

en: Do you trust these keys?
da: Stoler du på disse nøgler?

en: The following selected key is not fully trusted: | The following selected keys are not fully trusted:
da[0]: Stoler ikke fuldt på de følgende nøgler:
da[1]: Stoler ikke fuldt på de følgende nøgler:

en: Do you trust this key enough to use it anyway? | Do you trust these keys enough to use them anyway?
da[0]: Stoler du tilstrækkeligt på disse nøgler til at anvende dem alligevel?
da[1]: Stoler du tilstrækkeligt på disse nøgler til at anvende dem alligevel?

en: No keys selected
da: Ingen nøgler valgte

en: You must select a private key to sign the message, or some public keys to encrypt the message, or both.
da: Du skal vælge en privat nøgle til at signere beskeden, eller nogle offentlige nøgler til at kryptere beskeden, eller begge.

en: No keys available
da: Ingen nøgler tilgængelige

en: You need a private key to sign messages or a public key to encrypt messages.
da: Du skal bruge en privat nøgle til at signere beskeder eller en offentlig nøgle til at kryptere dem.

en: GnuPG error
da: GnuPG fejl

en: Therefore the operation cannot be performed.
da: Derfor kan denne handling ikke udføres.

en: GnuPG results
da: GnuPG resultater

en: Output of GnuPG:
da: GnuPG's output:

en: Other messages provided by GnuPG:
da: Andre beskeder udbudt af GnuPG:
