The Tor Project - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: You are about to exit OpenPGP Applet. Are you sure?
fi: Olet poistumassa OpenPGP sovelmasta. Oletko varma?

en: OpenPGP encryption applet
fi: OpenPGP-salakirjoitussovelma

en: Exit
fi: Lopeta

en: About
fi: Tietoa

en: Encrypt Clipboard with _Passphrase
fi: Salakirjoita leikepöytä _Salasanalla

en: Sign/Encrypt Clipboard with Public _Keys
fi: Allekirjoita/salakirjoita leikepöytä julkisilla _avaimilla

en: _Decrypt/Verify Clipboard
fi: _Pura/todenna leikepöydän salaus

en: _Manage Keys
fi: _Hallitse avaimia

en: _Open Text Editor
fi: _Avaa tekstinmuokkain

en: The clipboard does not contain valid input data.
fi: Leikepöytä ei sisällä kelvollista syötetietoa.

en: Unknown Trust
fi: Tuntematon luotettavuus.

en: Marginal Trust
fi: Marginaalinen luottamus

en: Full Trust
fi: Täysi luotettavuus.

en: Ultimate Trust
fi: Rajoittamaton luottamus

en: Name
fi: Nimi

en: Key ID
fi: Avaintunniste

en: Status
fi: Tila

en: Fingerprint:
fi: Sormenjälki:

en: User ID: | User IDs:
fi[0]: Käyttäjätunnisteet:
fi[1]: Käyttäjätunnisteet:

en: None (Don't sign)
fi: Ei mitään (älä allekirjoita)

en: Select recipients:
fi: Valitse vastaanottajat:

en: Hide recipients
fi: Piilota vastaanottajat

en: Hide the user IDs of all recipients of an encrypted message. Otherwise anyone that sees the encrypted message can see who the recipients are.
fi: Piilota salakirjoitetun viestin kaikkien vastaanottajien käyttäjätunnisteet. Muuten kaikki, jotka näkevät salakirjoitetun viestin, voivat nähdä ketkä ovat vastaanottajat.

en: Sign message as:
fi: Allekirjoita viesti nimellä:

en: Choose keys
fi: Valitse avaimet

en: Do you trust these keys?
fi: Luotatko näihin avaimiin?

en: The following selected key is not fully trusted: | The following selected keys are not fully trusted:
fi[0]: Seuraava valittu avain ei ole kokonaan luotettu:
fi[1]: Seuraavat valitut avaimet eivät ole kokonaan luotettuja:

en: Do you trust this key enough to use it anyway? | Do you trust these keys enough to use them anyway?
fi[0]: Luotatko tähän aivaimeen tarpeeksi käyttääksesi sitä joka tapauksessa?
fi[1]: Luotatko näihin avaimiin tarpeeksi käyttääksesi niitä joka tapauksessa?

en: No keys selected
fi: Ei valittuja avaimia

en: You must select a private key to sign the message, or some public keys to encrypt the message, or both.
fi: Sinun on valittava yksityinen avain viestin allekirjoitukseen, tai jonkun julkisista avaimista viestin salakirjoittamiseen, tai molemmat.

en: No keys available
fi: Avaimia ei saatavilla

en: You need a private key to sign messages or a public key to encrypt messages.
fi: Tarvitset yksityisen avaimen viestin allekirjoitukseen tai julkisen avaimen viestin salakirjoittamiseen.

en: GnuPG error
fi: GnuPG-virhe

en: Therefore the operation cannot be performed.
fi: Tämän vuoksi tehtävää ei voida suorittaa.

en: GnuPG results
fi: GnuPG-tulokset

en: Output of GnuPG:
fi: GnuPG-tuloste:

en: Other messages provided by GnuPG:
fi: Muut GnuPG-viestit:
