The Tor Project - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: You are about to exit OpenPGP Applet. Are you sure?
ro: Sunteți pe cale să ieșiți din aplicația Open PGP. Sunteți sigur?

en: OpenPGP encryption applet
ro: OpenPGP aplicatie de criptare

en: Exit
ro: Ieşire

en: About
ro: Despre

en: Encrypt Clipboard with _Passphrase
ro: Criptati zona de copiere cu _Fraze de acces

en: Sign/Encrypt Clipboard with Public _Keys
ro: Inregistreaza/Criptati zona de copiere cu Chei_Publice

en: _Decrypt/Verify Clipboard
ro: _Decriptare/Verificati zona de copiere

en: _Manage Keys
ro: Gestionati cheile

en: _Open Text Editor
ro: _Deschide Editor Text

en: The clipboard does not contain valid input data.
ro: Zona de copiere nu contine date de intrare valide.

en: Unknown Trust
ro: încredere necunoscută

en: Marginal Trust
ro: Încredere limitată

en: Full Trust
ro: Încredere deplină

en: Ultimate Trust
ro: Cea mai mare încredere

en: Name
ro: Nume

en: Key ID
ro: ID cheie

en: Status
ro: Stare

en: Fingerprint:
ro: Amprentă:

en: User ID: | User IDs:
ro[0]: ID utilizator:
ro[1]: ID utilizatori:
ro[2]: ID utilizatori:

en: None (Don't sign)
ro: Nici unul (nu semnați)

en: Select recipients:
ro: Selecteaza recipientele:

en: Hide recipients
ro: Ascunde recipientele

en: Hide the user IDs of all recipients of an encrypted message. Otherwise anyone that sees the encrypted message can see who the recipients are.
ro: Ascunde ID-ul utilizator pentru toți destinatarii unui mesaj codat. Altfel oricine vede mesajul codat poate vedea cine sunt destinatarii.

en: Sign message as:
ro: Semneaza mesajul ca:

en: Choose keys
ro: Alege cheile

en: Do you trust these keys?
ro: Ai incredere in aceste chei?

en: The following selected key is not fully trusted: | The following selected keys are not fully trusted:
ro[0]: Următoarea cheie selectată nu este pe deplin de încredere:
ro[1]: Următoarele chei selectate nu sunt pe deplin de încredere:
ro[2]: Următoarele chei selectate nu sunt pe deplin de încredere:

en: Do you trust this key enough to use it anyway? | Do you trust these keys enough to use them anyway?
ro[0]: Ai suficientă încredere în această cheie pentru a o folosi oricum?
ro[1]: Ai suficientă încredere în aceste chei pentru a le folosi oricum?
ro[2]: Ai suficientă încredere în aceste chei pentru a le folosi oricum?

en: No keys selected
ro: Nici o cheie selectată

en: You must select a private key to sign the message, or some public keys to encrypt the message, or both.
ro: Trebuie să selectați o cheie personală pentru a semna mesajul, sau unele chei publice pentru a coda mesajul, sau ambele.

en: No keys available
ro: Nu sunt chei disponibile

en: You need a private key to sign messages or a public key to encrypt messages.
ro: Aveți nevoie de o cheie personală pentru a semna mesajele sau o cheie publică pentru a le coda.

en: GnuPG error
ro: Eroare GnuPG

en: Therefore the operation cannot be performed.
ro: Asadar operatiunea nu poate fi realizata

en: GnuPG results
ro: Rezultate GnuPG

en: Output of GnuPG:
ro: Iesirea GnuPG

en: Other messages provided by GnuPG:
ro: Alte mesaje oferite de GnuPG
