The Tor Project - en to sv translation catalogue (36 entries)

en: You are about to exit OpenPGP Applet. Are you sure?
sv: Du håller på att avsluta OpenPGP Applet. Är du säker?

en: OpenPGP encryption applet
sv: Panelprogram för OpenPGP-kryptering

en: Exit
sv: Avsluta

en: About
sv: Om

en: Encrypt Clipboard with _Passphrase
sv: Kryptera urklipp med _lösenordsfras

en: Sign/Encrypt Clipboard with Public _Keys
sv: Signera/kryptera urklipp med publik_nycklar

en: _Decrypt/Verify Clipboard
sv: _Dekryptera/verifiera urklipp

en: _Manage Keys
sv: _Hantera nycklar

en: _Open Text Editor
sv: _Öppna textredigerare

en: The clipboard does not contain valid input data.
sv: Urklippet innehåller ingen giltig data.

en: Unknown Trust
sv: Okänd tillit

en: Marginal Trust
sv: Marginell tillit

en: Full Trust
sv: Full tillit

en: Ultimate Trust
sv: Ultimat tillit

en: Name
sv: Namn

en: Key ID
sv: Nyckel-ID

en: Fingerprint:
sv: Fingeravtryck:

en: User ID: | User IDs:
sv[0]: Användar-ID:
sv[1]: Användar-IDn:

en: None (Don't sign)
sv: Ingen (signera inte)

en: Select recipients:
sv: Välj mottagare:

en: Hide recipients
sv: Dölj mottagare

en: Hide the user IDs of all recipients of an encrypted message. Otherwise anyone that sees the encrypted message can see who the recipients are.
sv: Dölj användar-IDn för alla mottagare av krypterade meddelanden. Annars kan vem som helst som ser meddelandet också se vilka mottagarna är.

en: Sign message as:
sv: Signera meddelandet som:

en: Choose keys
sv: Välj nycklar

en: Do you trust these keys?
sv: Litar du på dessa nycklar?

en: The following selected key is not fully trusted: | The following selected keys are not fully trusted:
sv[0]: Följande vald nyckel är inte helt betrodd:
sv[1]: Följande valda nycklar är inte helt betrodda:

en: Do you trust this key enough to use it anyway? | Do you trust these keys enough to use them anyway?
sv[0]: Litar du tillräckligt på den här nyckeln för att använda den ändå?
sv[1]: Litar du tillräckligt på de här nycklarna för att använda dem ändå?

en: No keys selected
sv: Inga nycklar valda

en: You must select a private key to sign the message, or some public keys to encrypt the message, or both.
sv: Du måste välja en privat nyckel för att signera meddelandet, eller några publika nycklar för att kryptera meddelandet, eller både och.

en: No keys available
sv: Inga nycklar tillgängliga

en: You need a private key to sign messages or a public key to encrypt messages.
sv: Du behöver en privat nyckel för att signera meddelanden eller publik nyckel för att kryptera meddelanden.

en: GnuPG error
sv: Fel från GnuPG

en: Therefore the operation cannot be performed.
sv: Därför kan inte åtgärden utföras.

en: GnuPG results
sv: Resultat från GnuPG

en: Output of GnuPG:
sv: Utmatning från GnuPG:

en: Other messages provided by GnuPG:
sv: Andra meddelanden givna av GnuPG:
