openteacher - en to pt_BR translation catalogue (7 entries)

en: Update available | Updates available
pt_BR[0]: Atualização disponível
pt_BR[1]: Atualizações disponíveis

en: There is %s update available, do you want to update? | There are %s updates available, do you want to update?
pt_BR[0]: Há %s atualização disponível. Você gostaria de atualizar?
pt_BR[1]: Há %s atualizações disponíveis. Você gostaria de atualizar?

en: Remember my choice
pt_BR: Lembrar minha decisão

en: Updates
pt_BR: Atualizações

en: Remember if I want to install updates or not
pt_BR: Lembrar se eu desejo ou não instalar atualizações

en: Updating completed
pt_BR: Atualização completa

en: All updates were succesfully installed. In order for the changes to take effect, please restart the application.
pt_BR: Todas as atualizações foram instaladas com sucesso. A fim de que as alterações façam efeito, por favor, reinicie o aplicativo.
