openteacher - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Remove
ru: Убрать

en: Add local media
ru: Добавить локальный файл

en: Add remote media
ru: Добавить файл с сайта

en: Name:
ru: Название:

en: Question:
ru: Вопрос:

en: Answer:
ru: Ответ:

en: Select file(s)
ru: Выберите файл(ы)

en: Media
ru: Мультимедиа

en: File URL
ru: Ссылка на файл

en: Enter the URL of your website or media item.
    Supported video sites:
ru: Введите URL вашего сайта или медиа-элемента.
    Поддерживаемые видео-сайты:

en: Unsupported file type
ru: Неподдерживаемый тип файла

en: This type of file is not supported:
ru: Этот тип файлов не поддерживается:
