openteacher - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Remove
tr: Kaldır

en: Add local media
tr: Yerel ortam ekle

en: Add remote media
tr: Uzaktan ortam ekle

en: Name:
tr: İsim:

en: Question:
tr: Soru:

en: Answer:
tr: Cevap:

en: Select file(s)
tr: Dosya(ları) seç

en: Media
tr: Ortam

en: File URL
tr: Dosyanın adresi

en: Enter the URL of your website or media item.
    Supported video sites:
tr: İnternet sitenizin veya ortam öğenizin adresini giriniz.
    Desteklenen video siteleri:

en: Unsupported file type
tr: Desteklenmeyen dosya türü

en: This type of file is not supported:
tr: Bu dosya türü desteklenmiyor:
