openteacher - en to cs translation catalogue (11 entries)

en: From hard disk...
cs: Z pevného disku...

en: Warning
cs: Upozornění

en: Are you sure you want to use another map? This will remove all your places!
cs: Jste si jisti, že chcete použít jinou mapu? Všechna vaše místa budou tímto smazána!

en: Map:
cs: Mapa:

en: Add a place by doubleclicking it on the map
cs: Přidejte místo poklikáním na mapu

en: Places in your test
cs: Místa ve vašem testu

en: Remove selected place
cs: Odstranit vybrané místo

en: Add a place by name:
cs: Přidat místo podle jména:

en: Add
cs: Přidat

en: Place not found
cs: Místo nenalezeno

en: Sorry, this place is not in the list of known places. Please add it manually by doubleclicking on the right location in the map.
cs: Omlouváme se, ale toto místo není na seznamu známých míst. Vložte jej prosím ručně poklikáním na správné místo na mapě.
