openteacher - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: From hard disk...
tr: Hard diskten...

en: Warning
tr: Uyarı

en: Are you sure you want to use another map? This will remove all your places!
tr: Başka bir harita kullanmak istediğinizden emin misiniz? Bu işlem tüm yerlerinizi ortadan kaldıracak!

en: Map:
tr: Harita:

en: Add a place by doubleclicking it on the map
tr: Harita üzerinde çift tıklayarak bir yer ekle

en: Places in your test
tr: Testinizdeki yerler

en: Remove selected place
tr: Seçilmiş yeri kaldır

en: Add a place by name:
tr: İsim ile bir yer ekle:

en: Add
tr: Ekle

en: Place not found
tr: Yer bulunamadı

en: Sorry, this place is not in the list of known places. Please add it manually by doubleclicking on the right location in the map.
tr: Üzgünüz, bu yer bilinen yerler listesinde yok.  Lütfen haritanın sağ bölgesine çift tıklayarak ekleyiniz.
