openteacher - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Open from file
ja: ファイルから開く

en: Enter list
ja: リストの入力

en: Teach me!
ja: 教えて！

en: Show results
ja: 結果を見せて

en: &File
ja: &ファイル

en: &Open
ja: 開く

en: &Save
ja: 保存

en: Save &As
ja: 別名で保存

en: &Print
ja: 印刷

en: &Quit
ja: 終了

en: &Settings
ja: 設定

en: &Help
ja: ヘルプ

en: &Documentation
ja: ドキュメンテーション

en: &About
ja: 情報

en: Toolbar
ja: ツールバー
