openteacher - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: Open from file
ru: Открыть из файла

en: Enter list
ru: Ввести список

en: Teach me!
ru: Научи меня!

en: Show results
ru: Показать результаты

en: &File
ru: &Файл

en: &New
ru: Со&здать

en: &Open
ru: &Открыть

en: Open &into current list
ru: Открыть в текущий список

en: &Save
ru: &Сохранить

en: Save &As
ru: Сохранить &как

en: &Print
ru: &Печать

en: &Quit
ru: &Выход

en: &Edit
ru: &Правка

en: &Reverse list
ru: Обратить список

en: &Settings
ru: &Параметры

en: &View
ru: &Вид

en: Fullscreen
ru: Во весь экран

en: &Help
ru: &Справка

en: &Documentation
ru: &Документация

en: &About
ru: &О программе

en: Toolbar
ru: Панель инструментов
