openteacher - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Correct answer: <b>{answers}</b> [{diff}]
de: Richtige Antwort: <b>{answers}</b> [{diff}]

en: Correct answer: <b>{answers}</b>
de: Richtige Antwort: <b>{answers}</b>

en: Check!
de: Überprüfe!

en: Correct anyway
de: Trotzdem korrigieren

en: Skip
de: Überspringen

en: Fade duration when wrong (milliseconds)
de: Dauer der Ausblendung, wenn falsch (Millisekunden)

en: Lesson
de: Übungseinheit

en: Words lesson
de: Übungseinheiten für Wörter
