openteacher - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

en: Interval
pt_BR: Intervalo

en: Lesson type
pt_BR: Tipo de lição

en: Maximum size of group
pt_BR: Tamanho máximo do grupo

en: Minimum amount of questions asked
pt_BR: Quantidade mínima de perguntas feitas

en: Percent right before known
pt_BR: Porcentagem correta antes de saber
