openteacher - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Introduction
tr: Giriş

en: This wizard will guide you through the process of creating a word list from a scan or picture of a physical word list. Click 'Next' to start.
tr: Bu sihirbaz size bir resminden ya da taranmış halinden kelime listesini nasıl oluşturacağınıza rehberlik edecek. Başlamak için 'İleri'yi tıklayın.

en: Choose an image
tr: Bir resim seçin

en: Please choose the location of the scan or picture of the physical word list on your system below.
tr: Lütfen aşağıdan kelime listenizin taranmış ya da resim halinin sisteminizdeki konumunu seçiniz.

en: Click here to choose a location
tr: Konum seçmek için buraya tıklayınız.

en: Location:
tr: Konum:

en: Images ({extensions})
tr: Resimler ({extensions})

en: Make image ready
tr: Resimi hazır hale getir

en: Please make sure the image is rotated completely upright with the rotation slider under this text:
tr: Bu metinin altındaki yönlendirme çubuğu ile resmin yönlendirmesinin yukarıya doğru olduğundan emin olunuz.

en: No selection was made
tr: Seçim yapılmadı

en: No selection was made. Please try again.
tr: Seçim yapılmadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Recognizing word list...
tr: Kelime listesi tanımlanıyor...

en: Result preview
tr: Sonuç ön izlemesi

en: Create words lesson from a scan or picture
tr: Normal ya da taranmış resimden kelimeler dersi oluştur

en: Words lesson from picture
tr: Resimden kelimeler dersi
