openteacher - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Core developer
de: Hauptentwickler

en: Patches contributor
de: Patches-Beitragender

en: Debian/Ubuntu packager
de: Debian/Ubuntu-Paketverwalter

en: Artwork
de: Grafische Arbeiten

en: Topography maps
de: Topografische Karten

en: Chat channel spammer
de: Chat-Raum-Spammer

en: Translator (%s)
de: Übersetzer (%s)
