openteacher - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: Core developer
pt_BR: Desenvolvedor principal

en: Patches contributor
pt_BR: Desenvolvedor de correções

en: Debian/Ubuntu packager
pt_BR: Empacotador para Debian/Ubuntu

en: Artwork
pt_BR: Arte

en: Topography maps
pt_BR: Mapas de topografia

en: Chat channel spammer
pt_BR: Remetente de spam do canal de bate-papo

en: Bug hunter
pt_BR: Caçador de erros

en: Translator (%s)
pt_BR: Tradutor (%s)
