openteacher - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Enter a search term and press the search button to search quizlet.com for sets. Then select the set or sets you want to import and click OK.
nl: Vul een zoekterm in en druk op de zoekknop om quizlet.com te doorzoeken op sets. Selecteer vervolgens de set of sets die u wilt importeren en klik op OK.

en: E.g.: german food vocabulary
nl: Bijv.: german food vocabulary

en: Search
nl: Zoeken

en: Search quizlet.com
nl: Doorzoek quizlet.com

en: Import from quizlet.com
nl: Importeren van quizlet.com

en: No Quizlet connection
nl: Geen Quizlet-verbinding

en: Quizlet didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and quizlet.com is online?
nl: Quizlet accepteerde de verbinding niet. Weet u zeker dat uw internetverbinding werkt en dat quizlet.com online is?

en: The word list was imported from Quizlet successfully.
nl: De woordjeslijst werd met succes van Quizlet geïmporteerd.
