openteacher - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Check!
de: Überprüfe!

en: You have already tried this character / word
de: Sie haben bereits diesen Buchstaben/ dieses Wort ausprobiert

en: Mistakes:
de: Fehler:

en: hanged man
de: erhängt

en: You lose, the answer was:
de: Sie haben verloren, die Antwort war:

en: Play hangman
de: Galgenmännchen spielen
