openteacher - en to nl translation catalogue (6 entries)

en: Check!
nl: Controleer!

en: You have already tried this character / word
nl: U hebt dit teken / woord al geprobeerd

en: Mistakes:
nl: Fouten:

en: hanged man
nl: galgje verloren

en: You lose, the answer was:
nl: U verliest, het antwoord was:

en: Play hangman
nl: Speel galgje
