openteacher - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Check!
ru: Проверить!

en: You have already tried this character / word
ru: Вы уже предлагали эту букву/слово

en: Mistakes:
ru: Ошибки:

en: hanged man
ru: виселиица

en: You lose, the answer was:
ru: Вы проиграли, правильный ответ:

en: Play hangman
ru: Играть в виселиицу
