openteacher - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Check!
tr: Kontrol et!

en: You have already tried this character / word
tr: Bu kelimeyi / karakteri denediniz

en: Mistakes:
tr: Yanlışlar:

en: hanged man
tr: adam asıldı

en: You lose, the answer was:
tr: Kaybettiniz, cevap:

en: Play hangman
tr: Adam asmaca oyna
