openteacher - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Think about the answer, and press the 'View answer' button when you're done.
ar: فكّر في اﻹجابة، عند اﻹنتهاء إضغط على زر "معرفة اﻹجابة"

en: View answer
ar: معرفة اﻹجابة

en: I was right
ar: لقد كنت على حقّ

en: I was wrong
ar: لقد كنت على خطأ

en: Translation:
ar: ترجمة
