openteacher - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Think about the answer, and press the 'View answer' button when you're done.
fr: Pensez à la réponse, et appuyez sur le bouton "Voir réponse" lorsque vous avez terminé.

en: View answer
fr: Voir la réponse

en: Skip
fr: Ignorer

en: I was right
fr: J'ai eu raison

en: I was wrong
fr: Je me suis trompé

en: Translation:
fr: Traduction :

en: Think answer
fr: Imaginer la réponse
