openteacher - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Think about the answer, and press the 'View answer' button when you're done.
ja: 答えを考えて、「答えを見る」ボタンを押して下さい。

en: View answer
ja: 答えを見る。

en: Skip
ja: スキップ

en: I was right
ja: 正解でした

en: I was wrong
ja: 間違えた

en: Translation:
ja: 翻訳：

en: Think answer
ja: 考えて答えます
