openteacher - en to pt_BR translation catalogue (7 entries)

en: Think about the answer, and press the 'View answer' button when you're done.
pt_BR: Pense na resposta e aperte o botão de "Ver resposta" quando você tiver terminado.

en: View answer
pt_BR: Ver resposta

en: Skip
pt_BR: Pular

en: I was right
pt_BR: Eu estava certo

en: I was wrong
pt_BR: Eu estava errado

en: Translation:
pt_BR: Tradução:

en: Think answer
pt_BR: Pensar na resposta
