openteacher - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Place - Name
de: Ort - Name

en: Name - Place
de: Name - Ort

en: Lesson type:
de: Übungstyp:

en: Lesson order:
de: Reihenfolge der Lektionen:

en: Which place is here?
de: Welcher Ort befindet sich hier?

note: TRANSLATORS: A button the user clicks to let the computer check the given answer.
en: Check
de: Prüfen

en: Please click this place:
de: Bitte klicken Sie auf den folgenden Ort:

en: Please click this place:
de: Bitte klicken Sie auf den folgenden Ort:
