openteacher - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Place - Name
fr: Lieu - Nom

en: Name - Place
fr: Nom - Lieu

en: Lesson type:
fr: Type de leçon:

en: Lesson order:
fr: Ordre de leçon:

en: Which place is here?
fr: Quel lieu est ici?

note: TRANSLATORS: A button the user clicks to let the computer check the given answer.
en: Check
fr: Vérifier

en: Please click this place:
fr: S'il vous plait cliquez sur ce lieu:

en: Please click this place:
fr: S'il vous plait cliquez sur ce lieu:
