openteacher - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: Place - Name
pt_BR: Local - Nome

en: Name - Place
pt_BR: Nome - Local

en: Lesson type:
pt_BR: Tipo de lição:

en: Lesson order:
pt_BR: Ordem da lição:

en: Which place is here?
pt_BR: Que local é aqui?

note: TRANSLATORS: A button the user clicks to let the computer check the given answer.
en: Check
pt_BR: Verificar

en: Please click this place:
pt_BR: Por favor, clique neste local:

en: Please click this place:
pt_BR: Por favor, clique neste local:
