openteacher - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Place - Name
ru: Место - Название

en: Name - Place
ru: Название - Место

en: Lesson type:
ru: Тип урока:

en: Lesson order:
ru: Порядок урока:

en: Which place is here?
ru: Что здесь за место?

note: TRANSLATORS: A button the user clicks to let the computer check the given answer.
en: Check
ru: Проверить

en: Please click this place:
ru: Выберите это место:

en: Please click this place:
ru: Выберите это место:
