openteacher - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Place - Name
tr: Yer - İsim

en: Name - Place
tr: İsim - Yer

en: Lesson type:
tr: Ders türü:

en: Lesson order:
tr: Ders sırası:

en: Which place is here?
tr: Burası hangi yerdir?

note: TRANSLATORS: A button the user clicks to let the computer check the given answer.
en: Check
tr: Kontrol et

en: Please click this place:
tr: Lütfen bu yere tıklayınız:

en: Please click this place:
tr: Lütfen bu yere tıklayınız:
