openteacher - en to pt_BR translation catalogue (9 entries)

en: I'm ready, start the lesson!
pt_BR: Estou pronto, comece a lição!

en: Lesson settings
pt_BR: Configurações da lição

en: Change lesson settings
pt_BR: Alterar configurações da lição

en: Word:
pt_BR: Palavra:

en: Next
pt_BR: Próximo

en: Lesson type
pt_BR: Tipo de lição

en: Word list order and filters
pt_BR: Filtros e ordem da lista de palavras

en: Word modifications
pt_BR: Modificações das palavras

en: Words lesson
pt_BR: Lição de palavras
