openteacher - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: I'm ready, start the lesson!
ru: Я готов, начнём урок!

en: Lesson settings
ru: Настройки урока

en: Change lesson settings
ru: Изменить настройки урока

en: Word:
ru: Слово:

en: Next
ru: Далее

en: Lesson type
ru: Тип урока

en: Word list order and filters
ru: Порядок слов и фильтры

en: Word modifications
ru: Модификации слов

en: Words lesson
ru: Словарный урок
