openteacher - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Name
pl: Imię

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Given answer
pl: Podana odpowiedź

note: TRANSLATORS: the label of a table column that shows if the user answered a word in the same row correctly.
en: Correct
pl: Poprawne
