openteacher - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Word most done wrong:
de: Wort, das am häufigsten falsch war:

en: Title:
de: Wortlisten-Name:

en: Question language:
de: Fragen-Sprache:

en: Answer language:
de: Antwort-Sprache:

en: Question
de: Frage

en: Answer
de: Antwort

en: Given answer
de: Abgegebene Antwort

note: TRANSLATORS: a label of a table column that tells if the user had the answer correct by showing a checkbox.
en: Correct
de: Richtig

note: TRANSLATORS: - means 'none' here. If there's a better symbol for that in your language, please go ahead and use it. Or if both aren't sufficient, just translate the word 'none' or 'empty' or whatever you think is appropriate.
en: -
de: –
