openteacher - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Word most done wrong:
tr: En fazla yanlış yapılan kelime:

en: Title:
tr: Başlık:

en: Question language:
tr: Soru dili:

en: Answer language:
tr: Cevap dili:

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: Given answer
tr: Verilen cevap

note: TRANSLATORS: a label of a table column that tells if the user had the answer correct by showing a checkbox.
en: Correct
tr: Doğru
