openteacher - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: That's a mistake :(.
nl: Dat is een foutje :(.

en: Please choose a user name and the keyboard layout you want to learn.
nl: Kies alstublieft een gebruikersnaam en de toetsenbordindeling die u wilt leren.

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Keyboard layout:
nl: Toetsenbordindeling:

note: TRANSLATORS: Split the line as closest to the middle as TRANSLATORS: possible, not necessarily between 'Keyboard TRANSLATORS: layout' and 'preview'. Thanks :)
en: Keyboard layout
    preview:
nl: Toetsenbord-
    indelingsvoorbeeld

en: Welcome, please choose your account by clicking on it.
nl: Welkom, kies alstublieft uw account door erop te klikken.

en: I am a new user
nl: Ik ben een nieuwe gebruiker

en: Level
nl: Niveau

en: Speed (words per minute)
nl: Snelheid (woorden per minuut)

en: Amount of mistakes
nl: Hoeveelheid fouten

en: Start exercise
nl: Begin oefening

en: Username empty
nl: Gebruikersnaam leeg

en: The username should not be empty. Please try again.
nl: De gebruikersnaam zou niet leeg moeten zijn. Probeer het alstublieft opnieuw.

en: Username taken
nl: Gebruikersnaam bezet

en: That username is already taken. Please try again.
nl: Die gebruikersnaam is al bezet. Probeer het alstublieft opnieuw.

en: Typing Tutor
nl: Typecursus
