openteacher - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Select category
pl: Wybierz kategorię

en: Please select a category
pl: Proszę wybrać kategorię

en: Select book
pl: Wybierz książkę

en: Please select a book
pl: Proszę wybrać książkę

en: Select list
pl: Wybierz listę

en: Please select a list
pl: Proszę wybrać listę

en: Import from vocatrain.com
pl: Importuj z vocatrain.com

en: Import from woordjesleren.nl
pl: Importuj z woordjesleren.nl

en: The word list was imported from %s successfully.
pl: Lista słów została pomyślnie zaimportowana z %s.

en: {serviceName} didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and {serviceName} is online?
pl: Serwis {serviceName} nie przyjął połączenia. Czy na pewno twoje połączenie internetowe działa, a serwis {serviceName} jest dostępny?
