osd-lyrics - en to ro translation catalogue (124 entries)

en: LRC files
ro: Fișiere LRC

en: Choose LRC file to assign
ro: Alegeți fișierul LRC de atribuit

en: The level of debug messages to log, can be 'none', 'error', 'debug', or 'info'
ro: Nivelul mesajelor de depanare pentru jurnalizare, poate fi „none”, "error", "debug", sau "info"

en: Show version information
ro: Arată informațiile despre versiune

en: Download failed
ro: Descărcare eșuată

en: Searching lyrics from %s
ro: Se caută versuri pentru %s

en: Cannot create the lyric directory
ro: Nu s-a putut crea directorul cu versuri

en: Lyrics not found
ro: Nu s-au găsit versuri

en: No supported player is running, exit.
ro: Nu rulează niciun player suportat, se iese.

en: debug level should be one of ``none'', ``error'', ``debug'', or ``info''
ro: nivelul de depanare trebuie să fie unul dintre „none”, „error”, „debug”, sau „info”

en: Another OSD Lyrics is running, exit.
ro: Un alt OSD Lyrics rulează, se iese.

en: Unknown title
ro: Titlul necunoscut

en: Unknown artist
ro: Artist necunoscut

en: Choose on startup
ro: Alege la pornire

note: gtk_list_store_append (liststore, &iter); gtk_list_store_set (liststore, &iter, 0, "Customize", 1, "", -1);
en: Customize
ro: Personalizează

en: Select a folder
ro: Selectați un director

en: Title
ro: Titlu

en: Searching lyrics from %s...
ro: Caută versuri pentru %s...

en: Ooops, no lyric found :(
ro: Ups, nu s-au găsit versuri :(

en: %d lyrics found :)
ro: %d versuri găsite :)

en: Supported players
ro: Playere suportate

en: All players
ro: Toate playerele

en: Choose a player to launch
ro: Alegeți un player pentru lansare

en: Use command:
ro: Utilizează comanda:

en: Launch
ro: Lansează

en: Remember my choice
ro: Ține minte alegerea mea

en: Failed to launch %s
ro: Eșec la lansarea %s

en: Launching %s
ro: Se lansează %s

en: OSD Lyrics is trying to launch and connect to %s. Please wait for a second.
ro: OSD Lyrics încearcă să lanseze și să se conecteze la %s. Așteptați un moment.

en: There is no supported player running
ro: Un player nesuportat rulează

en: Please choose a player below to launch
ro: Alegeți un player de mai jos pentru a-l lansa

en: Failed to connect to %s
ro: Eșec la conectarea la %s

en: %s is not supported by OSD Lyrics, or not running. Please launch another player
ro: %s nu este suportat de OSD Lyriccs, sau nu rulează. Alegeți un alt player

en: Unnamed
ro: Nedenumit

en: Drag to move the window
    Hold CTRL to seek
ro: Trageți pentru a muta fereastra
    Mențineți apăsat CTRL pentru a derula

en: Drag to move the window
ro: Trageți pentru a muta fereastra

en:   %t - Title
      %p - Artist
      %a - Album
      %n - Track number
      %f - File name (without extension)
ro:   %t - Titlu
      %p - Artist
      %a - Album
      %n - Număr piesă
      %f - Nume fișier (fără extensie)

en: %f - Filename
ro: %f - Nume fișier

en: %n - Track number
ro: %n - Număr piesă

en: %t - Title
ro: %t - Titlu

en: <b>Background</b>
ro: <b>Fundal</b>

en: <b>Download</b>
ro: <b>Descărcări</b>

en: <b>Lyric _Alignment</b>
ro: <b>Aliniere_versuri</b>

en: <b>Lyric _Color</b>
ro: <b>Culoare versuri</b>

en: <b>Lyrics</b>
ro: <b>Versuri</b>

en: <b>_Filename</b>
ro: <b>_Nume Fișier</b>

en: <b>_Path</b>
ro: <b>_Cale</b>

en: A single "%" means the directory where the playing music is.
ro: Un singur „%” reprezintă directorul de unde se află muzica.

en: Ac_tive color:
ro: Culoare ac_tivă:

en: Acti_ve lyrics:
ro: Versuri acti_ve:

en: Adjust lyric delay by +0.2 s
ro: Ajustează sincronizarea versurilor cu +0.2 s

en: Adjust lyrics delay by -0.2 s
ro: Ajustează sincronizarea versurilor cu -0.2 s

en: Always
ro: Întotdeauna

en: An OSD lyric show compatible with various media players and supports lyrics downloading.
ro: Un vizualizator de versuri compatibil cu o varietate de playere si suportă descărcarea versurilor.

en: Assign local LRC file to current music
ro: Asociază fișierul LRC local cu melodia curentă

en: Au_to-detect system settings
ro: Detectează au_tomat configurările sistemului

en: Auto la_unch player:
ro: La_nsează automat playerul:

en: By lines
ro: De linii

en: C_ustomize colors
ro: P_ersonalizează culorile

en: Choose LRC file to download
ro: Alegeți fișierul LRC de descărcat

en: Colo_r:
ro: Culoa_re:

en: Color _Theme:
ro: _Temă de culori:

en: Copyright 2009-2011 The OSD Lyrics project.
ro: Drepturi de autor 2009-2011 © Proiectul OSD Lyrics.

en: D_on't ask me again
ro: N_u mai întreba

en: Display mode:
ro: Mod de afișare:

note: In preference/download, automately download the most matched lyric
en: Do_wnload the first candidate
ro: De_scarcă primul candidat

en: Don't assign lyric to this music
ro: Nu asocia versuri acestei melodii

en: F_irst line:
ro: P_rima linie:

en: Hide the OSD Window
ro: Ascunde fereastra OSD

en: If locked, you can't move OSD window by mouse
ro: Dacă este blocată, nu puteți muta fereastra OSD cu mausul

en: If there are more than one lrc files matched with the search condition, download the first one without prompting the user.
ro: Dacă mai multe fișiere LRC se potrivesc căutării, descarcă primul fișier fără a interoga utilizatorul.

en: Inactiv_e lyrics:
ro: Versuri inactiv_e:

en: Lyric _sites:
ro: _Situri cu versuri:

en: Lyric delay +
ro: Decalaj versuri +

en: Lyric delay -
ro: Decalaj versuri -

en: Lyric lines:
ro: Linii versuri:

en: Mode:
ro: Mod:

en: No _proxy
ro: Fără_proxy

en: OSD _mode
ro: mod _OSD

en: O_pacity:
ro: O_pacitate:

en: Opaque
ro: Opac

note: The outline width of text in OSD window
en: Out_line:
ro: Con_tur:

en: Passwo_rd:
ro: Parol_ă:

en: Pla_yer command:
ro: Comandă pla_yer:

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Sc_rolling
ro: De_rulare

en: Scroll _mode:
ro: Mod de _derulare:

en: Scrolling _mode
ro: _Mod derulare

en: Search lyrics
ro: Caută versuri

en: Search lyrics from Internet
ro: Caută versuri pe Internet

en: Show _bubble notification
ro: Afișează notificarea _balon

en: Show passwor_d
ro: Arată parol_a

en: Si_ngle line
ro: O linie

en: Strong
ro: Puternic

en: T_ranslucent on mouse over
ro: T_ranslucid sub cursor

en: The artist of the current track
ro: Artistul melodiei curente

en: The filename of the current track
ro: Numele fișierului melodiei curente

en: The number of the current track
ro: Numărul melodiei curente

en: The title of album of the current track
ro: Numele albumului melodiei curente

en: The title of the current track
ro: Titlul melodiei curente

en: Use _manual settings
ro: Configurările _manuale ale utilizatorului

en: Weak
ro: Săptămână

en: _Assign lyric...
ro: _Asociază versuri...

en: _Blur:
ro: _Neclaritate:

en: _Double lines
ro: Linii _duble

en: _Download
ro: _Descarcă

note: From witch web site to search and download lyrics
en: _From:
ro: _De la:

en: _Hide
ro: A_scunde

en: _Host:
ro: _Gazdă:

en: _Inactive color:
ro: Culoarea _inactiv:

en: _Lock Position
ro: B_lochează poziția

en: _Lyric Location
ro: _Locația versurilor

en: _Network
ro: _Rețea

en: _No lyric
ro: _Fără versuri

en: _Scrolling
ro: _Derulare

en: _Search
ro: _Caută

en: _Search lyric...
ro: Caută ver_suri...

en: _Second line:
ro: _A doua linie:

en: _Title:
ro: _Titlu:

en: _Type:
ro: _Tip:

en: _Username:
ro: _Utilizator:

en: bottom
ro: jos

en: middle
ro: mijloc

en: top
ro: sus
