osinfo-db-tools - en to fi translation catalogue (43 entries)

en: Verbose progress information
fi: Runsaat tiedot edistymisestä

en: Export the osinfo-db user directory
fi: Vie osinfo-db käyttäjähakemisto

en: Export the osinfo-db local directory
fi: Vie osinfo-db paikallinen hakemisto

en: Export the osinfo-db system directory
fi: Vie osinfo-db järjestelmähakemisto

en: Export an osinfo-db custom directory
fi: Vie osinfo-db mukautettu hakemisto

en: Set version number of archive
fi: Aseta arkiston versionumero

en: Export the osinfo-db root directory
fi: Vie osinfo-db juurihakemisto

en: License file
fi: Lisenssitiedosto

en: - Export database archive
fi: - Vie tietokanta-arkisto

en: %s: error while parsing commandline options: %s
fi: %s: virhe jäsennettäessä komentorivivalintoja: %s

en: %s: expected path to one archive file to export
fi: %s: odotti polkua yhteen vietävään arkistotiedostoon

en: Only one of --user, --local, --system & --dir can be used
fi: Vain yhtä parametriä --user, --local, --system & --dir voidaan käyttää

en: Import into user directory
fi: Tuo käyttäjän hakemistoon

en: Import into local directory
fi: Tuo paikalliseen hakemistoon

en: Import into system directory
fi: Tuo järjestelmähakemistoon

en: Import into custom directory
fi: Tuo mukautettuun hakemistoon

en: Installation root directory
fi: Asennuksen juurihakemisto

en: Import the latest osinfo-db from osinfo-db's website
fi: Tuo viimeisin osinfo-db sen webbisivulta

en: - Import database archive
fi: - Tuo tietokanta-arkisto

en: %s: expected path to one archive file to import
fi: %s: odotti polkua yhteen tuotavaan arkistotiedostoon

en: Report the user directory
fi: Ilmoita käyttäjähakemisto

en: Report the local directory
fi: Ilmoita paikallinen hakemisto

en: Report the system directory
fi: Ilmoita järjestelmähakemisto

en: Report the custom directory
fi: Ilmoita mukautettu hakemisto

en: Report against root directory
fi: Ilmoita juurihakemistoa vastaan

en: - Report database locations
fi: - Ilmoita tietokantasijainnit

en: %s: unexpected extra arguments
fi: %s: odottamaton ylimääräinen argumentti

en: Unable to locate '%s' in any database location
fi: Mistään tietokantasijainnista ei löytynyt %s

en: Schema validity error %s
fi: Scheman oikeellisuusvirhe %s

en: Unable to create libxml parser
fi: Libxml-jäsennintä ei voitu luoda

en: Unable to parse XML document '%s'
fi: XML dokumenttia %s ei pystytty jäsentämään

en: Unable to validate XML document '%s'
fi: XML dokumenttia %s ei pystytty vahvistamaan

en: Processing '%s'...
fi: Suoritetaan '%s'...

en: Unable to create RNG parser for %s
fi: RNG-jäsennintä ei voida luoda %s:lle

en: Unable to parse RNG %s
fi: RNG: n %s jäsentäminen epäonnistui

en: Unable to create RNG validation context %s
fi: RNG-vahvistuskontekstia %s ei voida luoda

en: Validate files in user directory
fi: Vahvista tiedostot käyttäjän hakemistossa

en: Validate files in local directory
fi: Vahvista tiedostot paikallisessa hakemistossa

en: Validate files in system directory
fi: Vahvista tiedostot järjestelmähakemistossa

en: Validate files in custom directory
fi: Vahvista tiedostot mukautetussa hakemistossa

en: - Validate XML documents
fi: - Vahvista XML dokumentit

en: Error while parsing commandline options: %s
fi: Virhe jäsennettäessä komentorivivalintoja: %s

en: Only one of --user, --local, --system, --dir or positional filenames can be used
fi: Vain yhtä parametria --user, --local, --system, --dir tai sijainnillisia tiedostonimiä voidaan käyttää
