osinfo-db-tools - en to ka translation catalogue (43 entries)

en: Verbose progress information
ka: მიმდინარეობის მეტი ინფორმაცია

en: Export the osinfo-db user directory
ka: "osinfo-db"-ის მომხმარებლის საქაღალდის გატანა

en: Export the osinfo-db local directory
ka: "osinfo-db"-ის ლოკალური საქაღალდის გატანა

en: Export the osinfo-db system directory
ka: "osinfo-db"-ის სისტემური საქაღალდის გატანა

en: Export an osinfo-db custom directory
ka: "osinfo-db"-ის ხელით მითითებული საქაღალდის გატანა

en: Set version number of archive
ka: არქივების რაოდენობის დაყენება

en: Export the osinfo-db root directory
ka: "osinfo-db"-ის root საქაღალდის გატანა

en: License file
ka: ლიცენზიის ფაილი

en: - Export database archive
ka: - ბაზის არქივის გატანა

en: %s: error while parsing commandline options: %s
ka: %s: შეცდომა ბრძანების სტრიქონის პარამეტრების დამუშავებისას: %s

en: %s: expected path to one archive file to export
ka: %s: მოველოდი გასატანი ფაილის ბილიკს

en: Only one of --user, --local, --system & --dir can be used
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ მხოლოდ ერთ-ერთი არგუმენტებიდან: --user, --local, --system და --dir

en: Import into user directory
ka: მომხმარებლის საქაღალდეში შემოტანა

en: Import into local directory
ka: ლოკალურ საქაღალდეში შემოტანა

en: Import into system directory
ka: სისტემურ საქაღალდეში შემოტანა

en: Import into custom directory
ka: ხელით მითითებულ საქაღალდეში შემოტანა

en: Installation root directory
ka: დაყენების root საქაღალდე

en: Import the latest osinfo-db from osinfo-db's website
ka: შემოიტანეთ უახლესი osinfo-db მისი ვებგვერდიდან

en: - Import database archive
ka: - ბაზის არქივის შემოტანა

en: %s: expected path to one archive file to import
ka: %s: მოველოდი ბილიკს შემოსატან არქივამდე

en: Report the user directory
ka: მომხმარებლის საქაღალდის ანგარიში

en: Report the local directory
ka: ლოკალური საქაღალდის ანგარიში

en: Report the system directory
ka: სისტემური საქაღალდის ანგარიში

en: Report the custom directory
ka: ხელით მითითებული საქაღალდის ანგარიში

en: Report against root directory
ka: "root" საქაღალდის ანგარიში

en: - Report database locations
ka: - ბაზის მდებარეობების ანგარიში

en: %s: unexpected extra arguments
ka: %s: მოულოდნელი დამატებითი არგუმენტები

en: Unable to locate '%s' in any database location
ka: '%s'-ის პოვნა შეუძლებელია ბაზის ყველა მდებარეობაზე

en: Schema validity error %s
ka: სქემის დადასტურების შეცდომა %s

en: Unable to create libxml parser
ka: LibXML-ის დამმუშავებლის შექმნის შეცდომა

en: Unable to parse XML document '%s'
ka: XML დოკუმენტის დამუშავების შეცდომა: %s

en: Unable to validate XML document '%s'
ka: XML დოკუმენტის დამოწმების შეცდომა: %s

en: Processing '%s'...
ka: "%s"-ის დამუშავება...

en: Unable to create RNG parser for %s
ka: RNG დამმუშავებლის %s-სთვის შექმნის შეცდომა

en: Unable to parse RNG %s
ka: RNG-ის დამუშავების შეცდომა: %s

en: Unable to create RNG validation context %s
ka: RNG-ის გადამოწმების კონტექსტის (%s) შექმნის შეცდომა

en: Validate files in user directory
ka: ფაილების დამოწმება მომხმარებლის საქაღალდეში

en: Validate files in local directory
ka: ფაილების დამოწმება ლოკალურ საქაღალდეში

en: Validate files in system directory
ka: ფაილების დამოწმება სისტემურ საქაღალდეში

en: Validate files in custom directory
ka: ფაილების დამოწმება ხელით მითითებულ საქაღალდეში

en: - Validate XML documents
ka: - XML დოკუმენტების დადასტურება

en: Error while parsing commandline options: %s
ka: შეცდომა ბრძანების სტრიქონის პარამეტრების დამუშავებისას: %s

en: Only one of --user, --local, --system, --dir or positional filenames can be used
ka: შეგიძლიათ მხოლოდ მითითებული პარამეტრებიდან ერთ-ერთის ან ფაილის პოზიციური სახელების გამოყენება: --user, --local და --system
