osinfo-db-tools - en to pt_PT translation catalogue (14 entries)

en: License file
pt_PT: Ficheiro da licença

en: Import into user directory
pt_PT: Importar para a diretoria do utilizador

en: Import into local directory
pt_PT: Importar para a diretoria local

en: Import into system directory
pt_PT: Importar para a diretoria do sistema

en: Import into custom directory
pt_PT: Importar para a diretoria personalizada

en: Installation root directory
pt_PT: Diretoria raiz de instalação

en: Report the user directory
pt_PT: Comunicar a diretoria do utilizador

en: Report the local directory
pt_PT: Comunicar a diretoria local

en: Report the system directory
pt_PT: Comunicar a diretoria do sistema

en: Report the custom directory
pt_PT: Comunicar a diretoria personalizada

en: Report against root directory
pt_PT: Comunicar contra a diretoria raiz

en: - Report database locations
pt_PT: - Comunicar localizações da base de dados

en: Processing '%s'...
pt_PT: A processar '%s'...

en: Error while parsing commandline options: %s
pt_PT: Erro enquanto analisava as opções da linha de comandos: %s
