osinfo-db - en to fi translation catalogue (86 entries)

en: keyboard
fi: näppäimistö

en: mouse
fi: hiiri

en: virtio-block
fi: virtio-lohko

en: virtio-console
fi: virtio-konsoli

en: virtio1.0-block
fi: virtio1.0-lohko

en: virtio1.0-console
fi: virtio1.0-konsoli

en: virtio1.0-input
fi: virtio1.0-sisääntulo

en: tablet
fi: piirtopöytä

en: xen-console
fi: xen-konsoli

en: Alpinelinux 3.14 Standard
fi: Alpinelinux 3.14 Standardi

en: Alpinelinux 3.14 Extended
fi: Alpinelinux 3.14 laajennettu

en: Alpinelinux 3.14 Virtual
fi: Alpinelinux 3.14 Virtuaali

en: Alpinelinux 3.15 Standard
fi: Alpinelinux 3.15 Standardi

en: Alpinelinux 3.15 Extended
fi: Alpinelinux 3.15 laajennettu

en: Alpinelinux 3.15 Virtual
fi: Alpinelinux 3.15 Virtuaali

en: Alpinelinux 3.16 Standard
fi: Alpinelinux 3.16 Standardi

en: Alpinelinux 3.16 Extended
fi: Alpinelinux 3.16 laajennettu

en: Alpinelinux 3.16 Virtual
fi: Alpinelinux 3.16 Virtuaali

en: Alpinelinux 3.17 Standard
fi: Alpinelinux 3.17 standardi

en: Alpinelinux 3.17 Extended
fi: Alpinelinux 3.17 laajennettu

en: Alpinelinux 3.17 Virtual
fi: Alpinelinux 3.17 Virtuaali

en: ALT Workstation 10.0
fi: ALT työasema 10.0

en: ALT Workstation K 10.0
fi: ALT työasema K 10.0

en: ALT Education 10.0
fi: ALT koulutus 10.0

en: ALT 8 Education
fi: ALT 8 koulutus

en: ALT 8.1 Workstation
fi: ALT 8.1 työasema

en: ALT 8.1 Workstation K
fi: ALT 8.1 työasema K

en: ALT 8.2 Workstation
fi: ALT 8.2 työasema

en: ALT 8.2 Workstation K
fi: ALT 8.2 työasema K

en: ALT 8.2 Server
fi: ALT 8.2 palvelin

en: ALT Workstation 9.0
fi: ALT työasema 9.0

en: ALT Workstation K 9.0
fi: ALT työasema K 9.0

en: ALT Education 9.0
fi: ALT koulutus 9.0

en: ALT Workstation 9.1
fi: ALT työasema 9.1

en: ALT Workstation K 9.1
fi: ALT työasema K 9.1

en: ALT Education 9.1
fi: ALT koulutus 9.1

en: ALT Workstation 9.2
fi: ALT työasema 9.2

en: ALT Workstation K 9.2
fi: ALT työasema K 9.2

en: ALT Education 9.2
fi: ALT koulutus 9.2

en: Asianux Project
fi: Asianux projekti

en: Circle Linux Project
fi: Circle Linux Projekti

en: Debian Project
fi: Debian projekti

en: Debian 10 (Generic)
fi: Debian 10 (Geneerinen)

en: Debian 10 (Generic Cloud)
fi: Debian 10 (Yleinen pilvi)

en: Debian 11 (Generic)
fi: Debian 11 (Yleinen)

en: Debian 11 (Generic Cloud)
fi: Debian 11 (Yleinen pilvi)

en: Fedora 21 Workstation
fi: Fedora 21 -työasema

en: Fedora 21 Server
fi: Fedora 21 -palvelin

en: Fedora 21 Cloud
fi: Fedora 21 -pilvi

en: Fedora 22 Workstation
fi: Fedora 22 -työasema

en: Fedora 22 Server
fi: Fedora 22 -palvelin

en: Fedora 23 Workstation
fi: Fedora 23 -työasema

en: Fedora 23 Server
fi: Fedora 23 -palvelin

en: Fedora 24 Workstation
fi: Fedora 24 -työasema

en: Fedora 24 Server
fi: Fedora 24 -palvelin

en: Fedora 25 Workstation
fi: Fedora 25 -työasema

en: Fedora 25 Server
fi: Fedora 25 -palvelin

en: Fedora 26 Workstation
fi: Fedora 26 -työasema

en: Fedora 26 Server
fi: Fedora 26 -palvelin

en: Fedora 27 Workstation
fi: Fedora 27 -työasema

en: Fedora 27 Server
fi: Fedora 27 -palvelin

en: Fedora 28 Workstation
fi: Fedora 28 -työasema

en: Fedora 28 Server
fi: Fedora 28 -palvelin

en: Fedora 29 Workstation
fi: Fedora 29 -työasema

en: Fedora 29 Server
fi: Fedora 29 -palvelin

en: Fedora 30 Workstation
fi: Fedora 30 -työasema

en: Fedora 30 Server
fi: Fedora 30 -palvelin

en: Fedora 31 Workstation
fi: Fedora 31 -työasema

en: Fedora 31 Server
fi: Fedora 31 -palvelin

en: Fedora 32 Workstation
fi: Fedora 32 -työasema

en: Fedora 32 Server
fi: Fedora 32 -palvelin

en: Fedora 33 Workstation
fi: Fedora 33 -työasema

en: Fedora 33 Server
fi: Fedora 33 -palvelin

en: Fedora 34 Workstation
fi: Fedora 34 -työasema

en: Fedora 34 Server
fi: Fedora 34 -palvelin

en: Fedora 35 Workstation
fi: Fedora 35 -työasema

en: Fedora 35 Server
fi: Fedora 35 -palvelin

en: Fedora 35 Everything
fi: Fedora 35 kaikki paketit

en: Fedora Workstation 36
fi: Fedora 36 -työasema

en: Fedora Server 36
fi: Fedora 36 -palvelin

en: Fedora Workstation 37
fi: Fedora 37 -työasema

en: Fedora Server 37
fi: Fedora 37 -palvelin

en: Fedora Rawhide Workstation
fi: Fedora Rawhide -työasema

en: Fedora Rawhide Server
fi: Fedora Rawhide -palvelin

en: FreeBSD Project
fi: FreeBSD projekti

en: Unknown
fi: Tuntematon
