osinfo-db - en to fr translation catalogue (67 entries)

en: keyboard
fr: clavier

en: mouse
fr: souris

en: tablet
fr: tablette

en: Alpine Linux Project
fr: Projet Alpine Linux

en: Asianux Project
fr: Projet Asianux

en: Asianux unknown
fr: Asianux inconnu

en: Debian Project
fr: Projet Debian

en: DragonFlyBSD Project
fr: Projet DragonFlyBSD

en: Endless OS Arabic
fr: Endless OS Arabe

en: Endless OS Basic
fr: Endless OS Basique

en: Endless OS English
fr: Endless OS Anglais

en: Endless OS Spanish
fr: Endless OS Espagnol

en: Endless OS Spanish (Guatemala)
fr: Endless OS Espagnol (Guatemala)

en: Endless OS Spanish (Mexico)
fr: Endless OS Espagnol (Mexique)

en: Endless OS French
fr: Endless OS Français

en: Endless OS Indonesian
fr: Endless OS Indonésien

en: Endless OS Portuguese (Brazil)
fr: Endless OS Portugais (Brésil)

en: Endless OS Thai
fr: Endless OS Thaï

en: Endless OS Vietnamese
fr: Endless OS Vietnamien

en: Endless OS Chinese (China)
fr: Endless OS Chinois (Chine)

en: Endless OS Southeast Asia
fr: Endless OS Asie du Sud-Est

en: Endless OS (other)
fr: Endless OS (autres)

en: Fedora Project
fr: Projet Fedora

en: FreeBSD Project
fr: Projet FreeBSD

en: Gentoo Foundation
fr: Fondation Gentoo

en: GNOME Project
fr: Projet GNOME

en: Guix Contributors
fr: Contributeurs de Guix

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Microsoft Windows 10 Education
fr: Microsoft Windows 10 Éducation

en: Microsoft Windows 10 Enterprise
fr: Microsoft Windows 10 Entreprise

en: Microsoft Windows 10 Enterprise (Long Term Servicing Branch)
fr: Microsoft Windows 10 Entreprise (Long Term Servicing Branch)

en: Microsoft Windows 10 Enterprise (Long Term Servicing Branch) Evaluation
fr: Microsoft Windows 10 Entreprise (Long Term Servicing Branch) Évaluation

en: Windows Server 2012 for HyperV
fr: Windows Server 2012 pour HyperV

en: Windows Server 2012 R2 for HyperV
fr: Windows Server 2012 R2 pour HyperV

en: Windows Server 2016 for HyperV
fr: Windows Server 2016 pour HyperV

en: Microsoft Windows 7 Home Basic
fr: Microsoft Windows 7 Édition Familiale Basique

en: Microsoft Windows 7 Home Premium
fr: Microsoft Windows 7 Édition Familiale Premium

en: Microsoft Windows 7 Professional
fr: Microsoft Windows 7 Professionnel

en: Microsoft Windows 7 Enterprise
fr: Microsoft Windows 7 Entreprise

en: Microsoft Windows 7 Ultimate
fr: Microsoft Windows 7 Édition Intégrale

en: Microsoft Windows 8.1 Enterprise Debug Checked Build
fr: Microsoft Windows 8.1 Entreprise Debug Checked Build

en: Microsoft Windows 8.1 Professional
fr: Microsoft Windows 8.1 Professionnel

en: Microsoft Windows 8.1 Enterprise
fr: Microsoft Windows 8.1 Entreprise

en: Microsoft Windows 8 Enterprise
fr: Microsoft Windows 8 Entreprise

en: Microsoft Windows 8 Enterprise Debug Check Build
fr: Microsoft Windows 8 Entreprise Debug Check Build

en: Microsoft Windows 8 Professional
fr: Microsoft Windows 8 Professionnel

en: Microsoft Windows Millennium Edition
fr: Microsoft Windows Édition Millennium

en: NetBSD Project
fr: Projet NetBSD

en: NixOS 20.03 (minimal installation CD)
fr: NixOS 20.03 (CD d’installation minimal)

en: NixOS 20.03 (Plasma 5 installation CD)
fr: NixOS 20.03 (CD d’installation Plasma 5)

en: NixOS 20.09 (minimal installation CD)
fr: NixOS 20.09 (CD d’installation minimal)

en: NixOS 20.09 (Plasma 5 installation CD)
fr: NixOS 20.09 (CD d’installation Plasma 5)

en: NixOS Unstable (minimal installation CD)
fr: NixOS Unstable (CD d’installation minimal)

en: NixOS Unstable (GNOME installation CD)
fr: NixOS Unstable (CD d’installation GNOME)

en: NixOS Unstable (Plasma 5 installation CD)
fr: NixOS Unstable (CD d’installation Plasma 5)

en: OpenBSD Project
fr: Projet OpenBSD

en: Red Hat Enterprise Linux 6 Unknown
fr: Red Hat Enterprise Linux 6 Inconnue

en: Red Hat Enterprise Linux 7 Unknown
fr: Red Hat Enterprise Linux 7 Inconnue

en: Red Hat Enterprise Linux 8 Unknown
fr: Red Hat Enterprise Linux 8 Inconnue

en: Red Hat Enterprise Linux Unknown
fr: Red Hat Enterprise Linux Inconnue

en: Scientific Linux 7 Unknown
fr: Scientific Linux 7 Inconnue

en: Slackware Linux Project
fr: Projet Slackware Linux

en: SUSE CaaS Platform Unknown
fr: SUSE CaaS Platform Inconnue

en: SUSE Linux Enterprise 15 Unknown
fr: SUSE Linux Enterprise 15 Inconnue

en: SUSE Linux Enterprise Unknown
fr: SUSE Linux Enterprise Inconnue

en: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 Unknown
fr: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 Inconnue

en: SUSE Linux Enterprise Server 12 Unknown
fr: SUSE Linux Enterprise Server 12 Inconnue
