osinfo-db - en to id translation catalogue (83 entries)

en: keyboard
id: papan tik

en: mouse
id: tetikus

en: qxl
id: qemu-xhci

en: Alpinelinux 3.15 Standard
id: Alpinelinux 3.15 Standar

en: Asianux Project
id: Proyek Asianux

en: Asianux unknown
id: Asianux tak diketahui

en: Circle Linux 8 Unknown
id: Circle Linux 8 Tak Diketahui

en: Circle Linux Project
id: Proyek Circle Linux

en: Circle Linux 9 Unknown
id: Circle Linux 9 Tak Diketahui

en: Circle Linux Unknown
id: Circle Linux Tak Diketahui

en: Debian Project
id: Proyek Debian

en: Debian 10 (Generic)
id: Debian 10 (Generik)

en: Debian 10 (Generic Cloud)
id: Debian 10 (Cloud Generik)

en: Debian 10 (No Cloud)
id: Debian 10 (Bukan Cloud)

en: Debian 11 (Generic)
id: Debian 11 (Generik)

en: Debian 11 (Generic Cloud)
id: Debian 11 (Cloud Generik)

en: Debian 11 (No Cloud)
id: Debian 11 (Bukan Cloud)

en: Endless OS Arabic
id: Endless OS Arab

en: Endless OS English
id: Endless OS Inggris

en: Endless OS Spanish
id: Endless OS Spanyol

en: Endless OS Spanish (Guatemala)
id: Endless OS Spanyol (Guatemala)

en: Endless OS Spanish (Mexico)
id: Endless OS Spanyol (Meksiko)

en: Endless OS French
id: Endless OS Perancis

en: Endless OS Portuguese (Brazil)
id: Endless OS Portugis (Brasil)

en: Endless OS Vietnamese
id: Endless OS Vietnam

en: Endless OS Chinese (China)
id: Endless OS Cina (Cina)

en: Endless OS Southeast Asia
id: Endless OS Asia Tenggara

en: Endless OS (other)
id: Endless OS (lainnya)

en: Fedora Project
id: Proyek Fedora

en: FreeBSD Project
id: Proyek FreeBSD

en: Freenix Project
id: Proyek Freenix

en: GNOME Project
id: Proyek GNOME

en: Guix Hurd Latest
id: Guix Hurd terbaru

en: Guix latest
id: Guix terbaru

en: Hyperbola Project
id: Proyek Hyperbola

en: Unknown
id: Tidak Dikenal

en: Windows Server 2012 for HyperV
id: Windows Server 2012 untuk HyperV

en: Windows Server 2012 R2 for HyperV
id: Windows Server 2012 R2 untuk HyperV

en: MIRACLE LINUX 9 Unknown
id: MIRACLE LINUX 9 Tak Dikenal

en: NetBSD Project
id: Proyek NetBSD

en: NetBSD 8.2 Network Install (Serial Console)
id: NetBSD 8.2 Network Install (Konsol Serial)

en: NetBSD 9.0 Network Install (Serial Console)
id: NetBSD 9.0 Network Install (Konsol Serial)

en: NixOS 20.03 (minimal installation CD)
id: NixOS 20.03 (CD instalasi minimal)

en: NixOS 20.03 (Plasma 5 installation CD)
id: NixOS 20.03 (CD instalasi Plasma 5)

en: NixOS 20.09 (minimal installation CD)
id: NixOS 20.09 (CD instalasi minimal)

en: NixOS 20.09 (GNOME installation CD)
id: NixOS 20.09 (CD instalasi GNOME)

en: NixOS 20.09 (Plasma 5 installation CD)
id: NixOS 20.09 (CD instalasi Plasma 5)

en: NixOS 21.05 (minimal installation CD)
id: NixOS 21.05 (CD instalasi minimal)

en: NixOS 21.05 (GNOME installation CD)
id: NixOS 21.05 (CD instalasi GNOME)

en: NixOS 21.05 (Plasma 5 installation CD)
id: NixOS 21.05 (CD instalasi Plasma 5)

en: NixOS 21.11 (minimal installation CD)
id: NixOS 21.11 (CD instalasi minimal)

en: NixOS 21.11 (GNOME installation CD)
id: NixOS 21.11 (CD instalasi GNOME)

en: NixOS 21.11 (Plasma 5 installation CD)
id: NixOS 21.11 (CD instalasi Plasma 5)

en: NixOS 22.05 (minimal installation CD)
id: NixOS 22.05 (CD instalasi minimal)

en: NixOS 22.05 (GNOME installation CD)
id: NixOS 22.05 (CD instalasi GNOME)

en: NixOS 22.05 (Plasma 5 installation CD)
id: NixOS 22.05 (CD instalasi Plasma 5)

en: NixOS 22.11 (minimal installation CD)
id: NixOS 22.11 (CD instalasi minimal)

en: NixOS 22.11 (GNOME installation CD)
id: NixOS 22.11 (CD instalasi GNOME)

en: NixOS 22.11 (Plasma 5 installation CD)
id: NixOS 22.11 (CD instalasi Plasma 5)

en: NixOS 23.05 (minimal installation CD)
id: NixOS 23.05 (CD instalasi minimal)

en: NixOS 23.05 (GNOME installation CD)
id: NixOS 23.05 (CD instalasi GNOME)

en: NixOS 23.05 (Plasma 5 installation CD)
id: NixOS 23.05 (CD instalasi Plasma 5)

en: NixOS Unstable (minimal installation CD)
id: NixOS Unstable (CD instalasi minimal)

en: NixOS Unstable (GNOME installation CD)
id: NixOS Unstable (CD instalasi GNOME)

en: NixOS Unstable (Plasma 5 installation CD)
id: NixOS Unstable (CD instalasi Plasma 5)

en: OpenBSD Project
id: Proyek OpenBSD

en: Oracle Linux 9 Unknown
id: Oracle Linux 9 Tak Diketahui

en: Red Hat Enterprise Linux 6 Unknown
id: Red Hat Enterprise Linux 6 Tak Diketahui

en: Red Hat Enterprise Linux 7 Unknown
id: Red Hat Enterprise Linux 7 Tak Diketahui

en: Red Hat Enterprise Linux 8 Unknown
id: Red Hat Enterprise Linux 8 Tak Diketahui

en: Red Hat Enterprise Linux 9 Unknown
id: Red Hat Enterprise Linux 9 Tak Diketahui

en: Red Hat Enterprise Linux Unknown
id: Red Hat Enterprise Linux Tak Diketahui

en: Rocky Linux 8 Unknown
id: Rocky Linux 8 Tak Diketahui

en: Rocky Linux 9 Unknown
id: Rocky Linux 9 Tak Diketahui

en: Rocky Linux Unknown
id: Rocky Linux Tak Diketahui

en: Scientific Linux 7 Unknown
id: Scientific Linux 7 Tak Diketahui

en: Slackware Linux Project
id: Proyek Linux Slackware

en: SUSE CaaS Platform Unknown
id: SUSE CaaS Platform Tak Diketahui

en: SUSE Linux Enterprise 15 Unknown
id: SUSE Linux Enterprise 15 Tak Diketahui

en: SUSE Linux Enterprise Unknown
id: SUSE Linux Enterprise Tak Diketahui

en: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 Unknown
id: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 Tak Diketahui

en: SUSE Linux Enterprise Server 12 Unknown
id: SUSE Linux Enterprise Server 12 Tak Diketahui

en: The Trisquel Project
id: Proyek Trisquel
