osinfo-db - en to it translation catalogue (103 entries)

en: keyboard
it: tastiera

en: tablet
it: tavoletta

en: Alpine Linux Project
it: Progetto Alpine Linux

en: Asianux Project
it: Progetto Asianux

en: Asianux unknown
it: Asianux (sconosciuto)

en: Circle Linux 8 Unknown
it: Circle Linux 8 (sconosciuto)

en: Circle Linux Project
it: Progetto Circle Linux

en: Circle Linux 9 Unknown
it: Circle Linux 9 (sconosciuto)

en: Circle Linux Unknown
it: Circle Linux (sconosciuto)

en: Debian Project
it: Progetto Debian

en: DragonFlyBSD Project
it: Progetto DragonFlyBSD

en: Endless OS Arabic
it: Endless OS (arabo)

en: Endless OS Bengali
it: Endless OS (bengalese)

en: Endless OS English
it: Endless OS (inglese)

en: Endless OS Spanish
it: Endless OS (spagnolo)

en: Endless OS Spanish (Guatemala)
it: Endless OS (spagnolo, Guatemala)

en: Endless OS Spanish (Mexico)
it: Endless OS (spagnolo, Messico)

en: Endless OS French
it: Endless OS (francese)

en: Endless OS Indonesian
it: Endless OS (indonesiano)

en: Endless OS Portuguese (Brazil)
it: Endless OS (portoghese, Brasile)

en: Endless OS Thai
it: Endless OS (tailandese)

en: Endless OS Vietnamese
it: Endless OS (vietnamita)

en: Endless OS Chinese (China)
it: Endless OS (cinese, Cina)

en: Endless OS Southeast Asia
it: Endless OS (sud-est asiatico)

en: Endless OS (other)
it: Endless OS (altro)

en: Endless OS Bangla
it: Endless OS (bengalese)

en: Fedora Project
it: Progetto Fedora

en: FreeBSD Project
it: Progetto FreeBSD

en: FreeDOS 1.2 "Standard" Installer
it: FreeDOS 1.2 Installazione "Standard"

en: FreeDOS 1.2 "Legacy" Installer
it: FreeDOS 1.2 Installazione "Legacy"

en: FreeDOS 1.3 "Standard" Installer
it: FreeDOS 1.3 Installazione "Standard"

en: FreeDOS 1.3 "Legacy" Installer
it: FreeDOS 1.3 Installazione "Legacy"

en: Freenix Project
it: Progetto Freenix

en: GNOME Project
it: Progetto GNOME

en: Guix Contributors
it: Collaboratori Guix

en: Guix Hurd Latest
it: Guix Hurd (latest)

en: Guix latest
it: Guix (latest)

en: Hyperbola Project
it: Progetto Hyperbola

en: Generic Linux 2016
it: Linux generico del 2016

en: Generic Linux 2018
it: Linux generico del 2018

en: Generic Linux 2020
it: Linux generico del 2020

en: Generic Linux 2022
it: Linux generico del 2022

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Windows Server 2012 for HyperV
it: Windows Server 2012 per HyperV

en: Windows Server 2012 R2 for HyperV
it: Windows Server 2012 R2 per HyperV

en: Windows Server 2016 for HyperV
it: Windows Server 2016 per HyperV

en: MIRACLE LINUX 9 Unknown
it: MIRACLE LINUX 9 (sconosciuto)

en: NetBSD Project
it: Progetto NetBSD

en: NetBSD 8.1 Network Install
it: NetBSD 8.1 (installazione da rete)

en: NetBSD 8.2 Network Install
it: NetBSD 8.2 (installazione da rete)

en: NetBSD 8.2 Network Install (Serial Console)
it: NetBSD 8.2 (installazione da rete, console seriale)

en: NetBSD 9.0 Network Install
it: NetBSD 9.0 (installazione da rete)

en: NetBSD 9.0 Network Install (Serial Console)
it: NetBSD 9.0 (installazione da rete, console seriale)

en: NixOS 20.03 (minimal installation CD)
it: NixOS 20.03 (CD di installazione minimale)

en: NixOS 20.03 (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS 20.03 (CD di installazione di Plasma 5)

en: NixOS 20.09 (minimal installation CD)
it: NixOS 20.09 (CD di installazione minimale)

en: NixOS 20.09 (GNOME installation CD)
it: NixOS 20.09 (CD di installazione di GNOME)

en: NixOS 20.09 (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS 20.09 (CD di installazione di Plasma 5)

en: NixOS 21.05 (minimal installation CD)
it: NixOS 21.05 (CD di installazione minimale)

en: NixOS 21.05 (GNOME installation CD)
it: NixOS 21.05 (CD di installazione di GNOME)

en: NixOS 21.05 (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS 21.05 (CD di installazione di Plasma 5)

en: NixOS 21.11 (minimal installation CD)
it: NixOS 21.11 (CD di installazione minimale)

en: NixOS 21.11 (GNOME installation CD)
it: NixOS 21.11 (CD di installazione di GNOME)

en: NixOS 21.11 (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS 21.11 (CD di installazione di Plasma 5)

en: NixOS 22.05 (minimal installation CD)
it: NixOS 22.05 (CD di installazione minimale)

en: NixOS 22.05 (GNOME installation CD)
it: NixOS 22.05 (CD di installazione di GNOME)

en: NixOS 22.05 (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS 22.05 (CD di installazione di Plasma 5)

en: NixOS 22.11 (minimal installation CD)
it: NixOS 22.11 (CD di installazione minimale)

en: NixOS 22.11 (GNOME installation CD)
it: NixOS 22.11 (CD di installazione di GNOME)

en: NixOS 22.11 (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS 22.11 (CD di installazione di Plasma 5)

en: NixOS 23.05 (minimal installation CD)
it: NixOS 23.05 (CD di installazione minimale)

en: NixOS 23.05 (GNOME installation CD)
it: NixOS 23.05 (CD di installazione di GNOME)

en: NixOS 23.05 (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS 23.05 (CD di installazione di Plasma 5)

en: NixOS 23.11 (minimal installation CD)
it: NixOS 23.11 (CD di installazione minimale)

en: NixOS 23.11 (GNOME installation CD)
it: NixOS 23.11 (CD di installazione di GNOME)

en: NixOS 23.11 (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS 23.11 (CD di installazione di Plasma 5)

en: NixOS Unstable
it: NixOS non stabile

en: NixOS Unstable (minimal installation CD)
it: NixOS non stabile (CD di installazione minimale)

en: NixOS Unstable (GNOME installation CD)
it: NixOS non stabile (CD di installazione di GNOME)

en: NixOS Unstable (Plasma 5 installation CD)
it: NixOS non stabile (CD di installazione di Plasma 5)

en: OpenBSD Project
it: Progetto OpenBSD

en: Oracle Linux 9 Unknown
it: Oracle Linux 9 (sconosciuto)

en: PureOS 10 GNOME
it: PureOS 10 (GNOME)

en: PureOS 10 KDE
it: PureOS 10 (KDE)

en: Red Hat Enterprise Linux 6 Unknown
it: Red Hat Enterprise Linux 6 (sconosciuto)

en: Red Hat Enterprise Linux 7 Unknown
it: Red Hat Enterprise Linux 7 (sconosciuto)

en: Red Hat Enterprise Linux 7.4 Alternate Architectures
it: Red Hat Enterprise Linux 7.4 (architetture alternative)

en: Red Hat Enterprise Linux 7.5 Alternate Architectures
it: Red Hat Enterprise Linux 7.5 (architetture alternative)

en: Red Hat Enterprise Linux 7.6 Alternate Architectures
it: Red Hat Enterprise Linux 7.6 (architetture alternative)

en: Red Hat Enterprise Linux 8 Unknown
it: Red Hat Enterprise Linux 8 (sconosciuto)

en: Red Hat Enterprise Linux 9 Unknown
it: Red Hat Enterprise Linux 9 (sconosciuto)

en: Red Hat Enterprise Linux Unknown
it: Red Hat Enterprise Linux (sconosciuto)

en: Rocky Linux 8 Unknown
it: Rocky Linux 8 (sconosciuto)

en: Rocky Linux 9 Unknown
it: Rocky Linux 9 (sconosciuto)

en: Rocky Linux Unknown
it: Rocky Linux 7 (sconosciuto)

en: Scientific Linux 7 Unknown
it: Scientific Linux 7 (sconosciuto)

en: Slackware Linux Project
it: Progetto Slackware Linux

en: SUSE CaaS Platform Unknown
it: SUSE CaaS Platform (sconosciuto)

en: SUSE Linux Enterprise 15 Unknown
it: SUSE Linux Enterprise 15 (sconosciuto)

en: SUSE Linux Enterprise Unknown
it: SUSE Linux Enterprise (sconosciuto)

en: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 Unknown
it: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 (sconosciuto)

en: SUSE Linux Enterprise Server 12 Unknown
it: SUSE Linux Enterprise Server 12 (sconosciuto)

en: The Trisquel Project
it: Progetto Trisquel
