osinfo-db - en to pl translation catalogue (116 entries)

en: keyboard
pl: klawiatura

en: Qemu/KVM
pl: QEMU/KVM

en: mouse
pl: mysz

en: vga
pl: VGA

en: AlmaLinux 8 XFCE
pl: AlmaLinux 8 Xfce

en: AlmaLinux 9 XFCE
pl: AlmaLinux 9 Xfce

en: ALT Simply live 10.0
pl: ALT Simply Live 10.0

en: ALT Simply live 9.0
pl: ALT Simply Live 9.0

en: ALT Simply live 9.1
pl: ALT Simply Live 9.1

en: ALT Simply live 9.2
pl: ALT Simply Live 9.2

en: ALTLinux
pl: ALT Linux

en: MacOS X Jaguar
pl: Mac OS X Jaguar

en: Asianux Project
pl: Projekt Asianux

en: Asianux unknown
pl: Asianux (nieznany)

en: Circle Linux 8 Unknown
pl: Circle Linux 8 (nieznany)

en: Circle Linux 9 Unknown
pl: Circle Linux 9 (nieznany)

en: Circle Linux Unknown
pl: Circle Linux (nieznany)

en: Debian Project
pl: Projekt Debian

en: Debian testing
pl: Debian Testing

en: DragonFlyBSD Project
pl: Projekt DragonFlyBSD

en: Endless OS Arabic
pl: Endless OS (arabski)

en: Endless OS Bengali
pl: Endless OS (bengalski)

en: Endless OS English
pl: Endless OS (angielski)

en: Endless OS Spanish
pl: Endless OS (hiszpański)

en: Endless OS Spanish (Guatemala)
pl: Endless OS (hiszpański, Gwatemala)

en: Endless OS Spanish (Mexico)
pl: Endless OS (hiszpański, Meksyk)

en: Endless OS French
pl: Endless OS (francuski)

en: Endless OS Indonesian
pl: Endless OS (indonezyjski)

en: Endless OS Portuguese (Brazil)
pl: Endless OS (brazylijski portugalski)

en: Endless OS Thai
pl: Endless OS (tajski)

en: Endless OS Vietnamese
pl: Endless OS (wietnamski)

en: Endless OS Chinese (China)
pl: Endless OS (chiński, Chiny)

en: Endless OS Southeast Asia
pl: Endless OS (Azja Południowo-Wschodnia)

en: Endless OS (other)
pl: Endless OS (inne)

en: Endless OS Bangla
pl: Endless OS (bengalski)

en: Fedora Project
pl: Projekt Fedora

en: FreeBSD Project
pl: Projekt FreeBSD

en: FreeDOS 1.2 "Standard" Installer
pl: FreeDOS 1.2 „Standardowy” instalator

en: FreeDOS 1.2 "Legacy" Installer
pl: FreeDOS 1.2 „Przestarzały” instalator

en: FreeDOS 1.3 "Standard" Installer
pl: FreeDOS 1.3 „Standardowy” instalator

en: FreeDOS 1.3 "Legacy" Installer
pl: FreeDOS 1.3 „Przestarzały” instalator

en: Freenix Project
pl: Projekt Freenix

en: Gentoo Foundation
pl: Fundacja Gentoo

en: GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: Guix Contributors
pl: Współtwórcy Guix

en: Hyperbola Project
pl: Projekt Hyperbola

en: Generic Linux 2016
pl: Ogólny Linux 2016

en: Generic Linux 2018
pl: Ogólny Linux 2018

en: Generic Linux 2020
pl: Ogólny Linux 2020

en: Generic Linux 2022
pl: Ogólny Linux 2022

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Manjaro XFCE
pl: Manjaro Xfce

en: Windows Server 2012 for HyperV
pl: Windows Server 2012 dla Hyper-V

en: Windows Server 2012 Volume License
pl: Windows Server 2012 (Licencja grupowa)

en: Windows Server 2012 R2 for HyperV
pl: Windows Server 2012 R2 dla Hyper-V

en: Windows Server 2012 R2 Volume License
pl: Windows Server 2012 R2 (Licencja grupowa)

en: Windows Server 2016 for HyperV
pl: Windows Server 2016 dla HyperV

en: MIRACLE LINUX 9 Unknown
pl: MIRACLE LINUX 9 (nieznany)

en: NetBSD Project
pl: Projekt NetBSD

en: NetBSD 8.1 Network Install
pl: NetBSD 8.1 (instalacja sieciowa)

en: NetBSD 8.2 Network Install
pl: NetBSD 8.2 (instalacja sieciowa)

en: NetBSD 8.2 Network Install (Serial Console)
pl: NetBSD 8.2 (instalacja sieciowa, konsola szeregowa)

en: NetBSD 9.0 Network Install
pl: NetBSD 9.0 (instalacja sieciowa)

en: NetBSD 9.0 Network Install (Serial Console)
pl: NetBSD 9.0 (instalacja sieciowa, konsola szeregowa)

en: NixOS 20.03 (minimal installation CD)
pl: NixOS 20.03 (płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS 20.03 (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS 20.03 (płyta CD instalacji Plasma 5)

en: NixOS 20.09 (minimal installation CD)
pl: NixOS 20.09 (płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS 20.09 (GNOME installation CD)
pl: NixOS 20.09 (płyta CD instalacji z GNOME)

en: NixOS 20.09 (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS 20.09 (płyta CD instalacji Plasma 5)

en: NixOS 21.05 (minimal installation CD)
pl: NixOS 21.05 (płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS 21.05 (GNOME installation CD)
pl: NixOS 21.05 (płyta CD instalacji z GNOME)

en: NixOS 21.05 (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS 21.05 (płyta CD instalacji Plasma 5)

en: NixOS 21.11 (minimal installation CD)
pl: NixOS 21.11 (płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS 21.11 (GNOME installation CD)
pl: NixOS 21.11 (płyta CD instalacji z GNOME)

en: NixOS 21.11 (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS 21.11 (płyta CD instalacji Plasma 5)

en: NixOS 22.05 (minimal installation CD)
pl: NixOS 22.05 (płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS 22.05 (GNOME installation CD)
pl: NixOS 22.05 (płyta CD instalacji z GNOME)

en: NixOS 22.05 (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS 22.05 (płyta CD instalacji Plasma 5)

en: NixOS 22.11 (minimal installation CD)
pl: NixOS 22.11 (płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS 22.11 (GNOME installation CD)
pl: NixOS 22.11 (płyta CD instalacji z GNOME)

en: NixOS 22.11 (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS 22.11 (płyta CD instalacji Plasma 5)

en: NixOS 23.05 (minimal installation CD)
pl: NixOS 23.05 (płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS 23.05 (GNOME installation CD)
pl: NixOS 23.05 (płyta CD instalacji z GNOME)

en: NixOS 23.05 (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS 23.05 (płyta CD instalacji Plasma 5)

en: NixOS 23.11 (minimal installation CD)
pl: NixOS 23.11 (płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS 23.11 (GNOME installation CD)
pl: NixOS 23.11 (płyta CD instalacji z GNOME)

en: NixOS 23.11 (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS 23.11 (płyta CD instalacji Plasma 5)

en: NixOS Unstable
pl: NixOS (niestabilny)

en: NixOS Unstable (minimal installation CD)
pl: NixOS (niestabilny, płyta CD instalacji minimalnej)

en: NixOS Unstable (GNOME installation CD)
pl: NixOS (niestabilny, płyta CD instalacji z GNOME)

en: NixOS Unstable (Plasma 5 installation CD)
pl: NixOS (niestabilny, płyta CD instalacji Plasma 5)

en: Novell Netware 4
pl: Novell NetWare 4

en: Novell Netware 5
pl: Novell NetWare 5

en: Novell Netware 6
pl: Novell NetWare 6

en: OpenBSD Project
pl: Projekt OpenBSD

en: Oracle Linux 9 Unknown
pl: Oracle Linux 9 (nieznany)

en: Red Hat Enterprise Linux 6 Unknown
pl: Red Hat Enterprise Linux 6 (nieznany)

en: Red Hat Enterprise Linux 7 Unknown
pl: Red Hat Enterprise Linux 7 (nieznany)

en: Red Hat Enterprise Linux 7.4 Alternate Architectures
pl: Red Hat Enterprise Linux 7.4 (alternatywne architektury)

en: Red Hat Enterprise Linux 7.5 Alternate Architectures
pl: Red Hat Enterprise Linux 7.5 (alternatywne architektury)

en: Red Hat Enterprise Linux 7.6 Alternate Architectures
pl: Red Hat Enterprise Linux 7.6 (alternatywne architektury)

en: Red Hat Enterprise Linux 8 Unknown
pl: Red Hat Enterprise Linux 8 (nieznany)

en: Red Hat Enterprise Linux 9 Unknown
pl: Red Hat Enterprise Linux 9 (nieznany)

en: Red Hat Enterprise Linux Unknown
pl: Red Hat Enterprise Linux (nieznany)

en: Rocky Linux 8 Unknown
pl: Rocky Linux 8 (nieznany)

en: Rocky Linux XFCE 8
pl: Rocky Linux Xfce 8

en: Rocky Linux 9 Unknown
pl: Rocky Linux 9 (nieznany)

en: Rocky Linux XFCE 9
pl: Rocky Linux Xfce 9

en: Rocky Linux Unknown
pl: Rocky Linux (nieznany)

en: Scientific Linux 7 Unknown
pl: Scientific Linux 7 (nieznany)

en: SUSE CaaS Platform Unknown
pl: SUSE CaaS Platform (nieznany)

en: SUSE Linux Enterprise 15 Unknown
pl: SUSE Linux Enterprise 15 (nieznany)

en: SUSE Linux Enterprise Unknown
pl: SUSE Linux Enterprise (nieznany)

en: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 Unknown
pl: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 (nieznany)

en: SUSE Linux Enterprise Server 12 Unknown
pl: SUSE Linux Enterprise Server 12 (nieznany)

en: The Trisquel Project
pl: Projekt Trisquel
