osinfo-db - en to pt_BR translation catalogue (56 entries)

en: keyboard
pt_BR: teclado

en: Alpine Linux Project
pt_BR: Projeto Alpine Linux

en: ALT Workstation K 9.1
pt_BR: ALT Workstation 9.1

en: ALT regular
pt_BR: ALT comum

en: Asianux Project
pt_BR: Projeto Asianux

en: Asianux unknown
pt_BR: Asianux desconhecido

en: Debian Project
pt_BR: Projeto Debian

en: DragonFlyBSD Project
pt_BR: Projeto DragonFlyBSD

en: Endless OS Arabic
pt_BR: Endless OS árabe

en: Endless OS Basic
pt_BR: Endless OS Básico

en: Endless OS Bengali
pt_BR: Endless OS bengali

en: Endless OS English
pt_BR: Endless OS inglês

en: Endless OS Spanish
pt_BR: Endless OS espanhol

en: Endless OS Spanish (Guatemala)
pt_BR: Endless OS espanhol (Guatemala)

en: Endless OS Spanish (Mexico)
pt_BR: Endless OS espanhol (México)

en: Endless OS French
pt_BR: Endless OS francês

en: Endless OS Indonesian
pt_BR: Endless OS indonésio

en: Endless OS Portuguese (Brazil)
pt_BR: Endless OS português (Brasil)

en: Endless OS Thai
pt_BR: Endless OS tailandês

en: Endless OS Vietnamese
pt_BR: Endless OS vietnamita

en: Endless OS Chinese (China)
pt_BR: Endless OS chinês (China)

en: Endless OS Southeast Asia
pt_BR: Endless OS sudeste da Ásia

en: Endless OS (other)
pt_BR: Endless OS (outro)

en: Endless OS Bangla
pt_BR: Endless OS bengali

en: Fedora Project
pt_BR: Projeto Fedora

en: FreeBSD Project
pt_BR: Projeto FreeBSD

en: FreeDOS 1.2 "Standard" Installer
pt_BR: FreeDOS 1.2 instalador "Standard"

en: FreeDOS 1.2 "Legacy" Installer
pt_BR: FreeDOS 1.2 instalador "Legacy"

en: Gentoo Foundation
pt_BR: Fundação Gentoo

en: GNOME Project
pt_BR: Projeto GNOME

en: Guix Contributors
pt_BR: Contribuidores do Guix

en: Unknown
pt_BR: Desconhecido

en: Microsoft Windows 10 Enterprise (Long Term Servicing Branch) Evaluation
pt_BR: Microsoft Windows 10 Enterprise (Long Term Servicing Branch) Avaliação

en: Microsoft Windows Millennium Edition
pt_BR: Microsoft Windows Millennium

en: NetBSD Project
pt_BR: Projeto NetBSD

en: NixOS 20.03 (minimal installation CD)
pt_BR: NixOS 20.03 (CD de instalação mínima)

en: NixOS 20.03 (Plasma 5 installation CD)
pt_BR: NixOS 20.03 (CD de instalação com Plasma 5)

en: NixOS 20.09 (minimal installation CD)
pt_BR: NixOS 20.03 (CD de instalação mínima)

en: NixOS 20.09 (Plasma 5 installation CD)
pt_BR: NixOS 20.09 (CD de instalação com Plasma 5)

en: NixOS 21.05 (minimal installation CD)
pt_BR: NixOS 21.05 (CD de instalação mínima)

en: NixOS 21.05 (Plasma 5 installation CD)
pt_BR: NixOS 21.05 (CD de instalação com Plasma 5)

en: NixOS Unstable (minimal installation CD)
pt_BR: NixOS Unstable (CD de instalação mínima)

en: NixOS Unstable (GNOME installation CD)
pt_BR: NixOS Unstable (CD de instalação com GNOME)

en: OpenBSD Project
pt_BR: Projeto OpenBSD

en: Red Hat Enterprise Linux 6 Unknown
pt_BR: Red Hat Enterprise Linux 6 desconhecido

en: Red Hat Enterprise Linux 7 Unknown
pt_BR: Red Hat Enterprise Linux 7 desconhecido

en: Red Hat Enterprise Linux 8 Unknown
pt_BR: Red Hat Enterprise Linux 8 desconhecido

en: Red Hat Enterprise Linux 9 Unknown
pt_BR: Red Hat Enterprise Linux 9 desconhecido

en: Red Hat Enterprise Linux Unknown
pt_BR: Red Hat Enterprise Linux desconhecido

en: Scientific Linux 7 Unknown
pt_BR: Scientific Linux 7 desconhecido

en: Slackware Linux Project
pt_BR: Projeto Slackware Linux

en: SUSE CaaS Platform Unknown
pt_BR: SUSE CaaS Platform desconhecido

en: SUSE Linux Enterprise 15 Unknown
pt_BR: SUSE Linux Enterprise 15 desconhecido

en: SUSE Linux Enterprise Unknown
pt_BR: SUSE Linux Enterprise desconhecido

en: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 Unknown
pt_BR: SUSE Linux Enterprise Desktop 12 desconhecido

en: SUSE Linux Enterprise Server 12 Unknown
pt_BR: SUSE Linux Enterprise Server 12 desconhecido
